رفتن به مطلب
کام به کام

سلام به کوچولوترین سایت فارسی زبانان خوش امدید

امروز سعی کن فقط برای امروز زندگی کنی , نگران گذشته و اینده نباش , امروز تون پر از حس قشنگ زندگی....

نیازمندی ها و بازارچه خرید و فروش فارسی

هرگز روی یک منبع درآمد اتکا نکنید، سرمایه‌گذاری انجام دهید تا منبع دیگری ایجاد کنید.

«وارن بافت»

چهار انگشت

فیلم ایرانی چهار انگشت را با حجم اینرتنت رایگان ببینید برای تماشا به قسمت دریافت ها مراجعه کنید

ما همه با هم هستیم

فیلم ایرانی ما همه با هم هستیم را با حجم اینرتنت رایگان ببینید برای تماشا به قسمت دریافت ها مراجعه کنید

 • اخبار

  در مجله خبری کام به کام آخرین اخبار انتخابات,حوادث,سیاسی,فرهنگی,اقتصادی,اجتماعی,ورزشی,ایران,جهان و آمریکا را بخوانید.کلیپ ,عکس,فیلم,نرم افزار موبایل را دانلود کنید.

  به گزارش مجله پزشکی کام به کام و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ،نرگس جوزدانی، متخصص تغذیه در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: شیرکاکائو دارای پروتئین، ویتامین‌های A،B،D، کلسیم، فسفر پتاسیم، ید و کربوهیدرات است. او افزود: کربوهیدرات و پروتئین موجود در شیرکاکائو موجب بازسازی ماهیچه‌ها و مفاصل بعد از ورزش‌های سنگین می‌شود.
    این متخصص تغذیه یادآوری کرد: شیرکاکائو کربوهیدرات دار باعث تمرکز بیشتر بر تجمع گیلکوژن در ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بعد از انجام فعالیت ورزش می‌شود. این توان ورزشی و انرژی فراوان در بدن انسان به خصوص ورزشکاران را افزایش می‌دهد. او گفت: علاوه بر شیرکاکائو نوشیدنی‌های دیگر که از کاکائو نیز در آن‌ها استفاده شده حاوی کربوهیدرات هستند و این نوشیدنی و خوردنی نیز موجب ریکاوری ماهیچه‌ها می‌شود.   جوزدانی در پایان توصیه کرد: افراد باید شیرکاکائو‌هایی که حاوی قند افزوده و چربی‌های بیش از اندازه هستند؛ پرهیز کنند.  

  به گزارش مجله فرهنگی کام به کام و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان گاهی اوقات در زندگی مشترک یکی از طرفین یا هر دو آن‌ها نسبت به وظایف شرعی که نسبت به یکدیگر دارند، بی اطلاع هستند.  به همین بهانه، از شما مخاطبان محترم خواستیم سوال‌های خود در زمینه احکام و مسائل شرعی مربوط به «حقوق شرعی زن و شوهر نسبت به یکدیگر» را مطرح کنید تا ما هم با توجه به فتوای مراجع تقلید پاسخ آنها را بدهیم. در ادامه می‌توانید پاسخ سوالات خود را بخوانید:
  آیا در زندگی مشترک مهریه می‌تواند مرد را پایبند به زندگی کند؟ من می‌خواهم مهریه‌ام را بالا بگیرم که شوهرم حق من را رعایت کند.
  بالا گرفتن مهریه شرعاً حرام نیست، مگر اینکه عنوان ثانویه‌ای مثل ترویج فرهنگ مجرد زیستی و جلوگیری از ازدواج جوانان به آن اضافه شود که این کار را حرام می‌کند. ضمن اینکه تجربه نشان داده است که مهریه بالا اهرم فشار برای مرد محسوب نمی‌شود.
  زن تا چه حد باید در خانه از مرد حرف شنوی داشته باشد و بالعکس؟
  حرف شنوی زن نسبت به مرد از نظر فقهی در دو بحث تمکین و فعالیت‌های زن در خانه تجمیع می‌شود؛ به این صورت که زن موظف به تمکین مرد است مگر اینکه به عسر و حرج نیفتد. همچنین در فعالیت‌های خانه نیز اگر در ذیل عقدنامه شرط شده باشد، زن موظف به انجام امور است.
  مقدار و حدود وظایف زن در خانه چیست؟
  مانند سوال بالاست و حدود وظایف زن در خانه برحسب توافق بین زوجین است.
  آیا این وظیفه زن است که با وجود کار بیرون از خانه، تمام کار‌های منزل را به تنهایی انجام دهد؟
  این سوال قبلاً پاسخ داده شده است؛ اما اگر کار کردن زن بیرون از خانه و حدود فعالیت‌هایش در خانه از قبل توافق شده باشد، امری بدیهی است. باید در نظر داشت که عقدنامه ازدواج دلیل کار کردن زوجه نمی‌شود.
  حکم شرعی برای مردی که از وظایف زناشویی سرباز می‌زند، چیست؟
  یک حق واجب داریم که با عنوان حد وجوب از آن یاد می‌شود؛ به نحوی که زن احساس نکند، یک زن مطلقه است. ضمن اینکه رابطه بین زن و مرد در ماه یکبار باید باشد و بیشتر از آن واجب نیست، البته بنا به احتیاط برای جلوگیری از منکر بیشتر شدن آن ایرادی ندارد.
  آیا مرد می‌تواند دائما گوشی همسرش را بی‌دلیل چک کند؟ زن حق حریم خصوصی دارد؟
  زن و مرد هیچ حقی برای ورود به حریم شخصی دیگری ندارد؛ مگر اینکه زوجین این اجازه را به هم داده باشند.
  آیا مرد می‌تواند مانع ارتباط زن با خانواده اش شود؟
  به اندازه‌ای که مصداق قطع صله رحم نشود، ایرادی ندارد.
  آیا مرد می‌تواند زنش را از خانه بیرون کند؟ حکم شرعی و قانونی آن چیست؟
  حق ندارد و مرد موظف است که تمامی مایحتاج زن را تأمین کند.
  کار کردن زن و مرد در خانه چگونه است؟
  اسلام بر اساس روحیه و طبیعت زن و مرد وظایفی را برعهده آنان گذاشته که توازن را بین قدرت و امور زندگی برقرار کرده است.
  آیا شوهر می‌تواند زن را در خانه حبس کند و به او اجازه خروج ندهد؟
  تا جایی که مایحتاج ضروری زن فراهم هست، مرد می‌تواند اذن خروج ندهد.
  شوهرم از پول من برای پدرش که فوت کرده، پول نماز و روزه را پرداخت می‌کند، در صورتی که من راضی نیستم و برای آرامش زندگی ام حرفی نمی‌زنم. آیا این رفتار درست است؟
  فی نفسه پولی که زن درمی‌آورد برای خودش است، مگر اینکه زن و مرد از پیش باهم توافق کرده‌ باشند.
  آیا زن در وطن و اقامت تابع شوهر است؟
  مجرد زوجیّت موجب تبعیّت قهرى نمى‏ شود و زن مى‏ تواند در انتخاب وطن و قصد اقامت تابع شوهر خود نباشد. بله، اگر زن در انتخاب وطن و اعراض از آن تابع اراده همسرش باشد، قصد شوهرش براى او کافى است و شهرى که همسرش با او براى زندگى دائم و به قصد توطن به آنجا رفته است، وطن وى هم محسوب مى‏ شود و همچنین اعراض شوهر او از وطن مشترکشان با خروج از آن و رفتن به جایى دیگر، اعراض او از وطن هم محسوب مى‏ گردد، و براى اقامت ده روز در سفر، اطلاع او از قصد شوهرش مبنى بر اقامت ده روز با این فرض که وى تابع اراده شوهر است براى وى کافى است، بلکه اگر مجبور به همراهى با شوهرش در مدت اقامت در آنجا باشد نیز حکم همین است.
  جوانی با زنی از شهری دیگر ازدواج نموده است. هنگامی که این زن به خانه پدرش می‏ رود، نمازش قصر است یا تمام؟
  تا زمانى که از وطن اصلى خود اعراض نکرده، نمازش در آنجا تمام است.
  مراد از اِعراض از وطن چیست؟ آیا مجرد ازدواج زن و رفتن وی همراه شوهر به هر جایی که او می‏‌خواهد، اعراض محسوب می‏‌شود یا خیر؟
  مراد از اِعراض، خروج از وطن با تصمیم بر عدم بازگشت به آن برای سکونت است؛ و مجرد رفتن زن به ‏خانه ‏شوهر در شهر دیگر، مستلزم اعراض از وطن اصلی‏‌اش نیست.
  ما در یک کشور خارجى زندگى مى‌کنیم اینجا آقایان همه وظایف و امور خانه را به عهده زنان گذاشته‌اند و زنان در خانه براى خود وقت هیچ فعالیتى ندارند و مواقع تفریح هم براى آن‌ها فراهم نمى‌کنند، این چه حکمى دارد؟
  همسران مجاز نیستند زنان خود را مکلف به انجام کارهاى خانه کنند. زنان شوهردار در کارهاى شخصى خود آزاد هستند و نسبت به شوهرانشان هیچ تکلیفى زائد بر اداى حقوق زناشویى ندارند.
  اگر مرد متأهلى شغل خود را از دست بدهد و زنش براى معاش خانواده به صورت موقت کار کند، آیا شوهر به زنش مدیون خواهد شد؟
  زن اگر درآمد کار خود را خودش تبرعاً خرج زندگى مشترک مى کند شوهر ضامن عوض آن نیست؛ ولى اگر به شوهر قرض دهد سپس از طرف شوهر آن را خرج زندگى کند و یا به امر و درخواست شوهر آن را خرج زندگى مشترک کند، شوهر ضامن عوض آن است.
  آیا حرمت ربا برای همه اشخاص حقیقی و حقوقی به‌طور یکسان ثابت است یا آنکه بعضی از موارد خاص، استثنا هستند؟
  ربا به‌صورت کلی حرام است غیر از ربای بین پدر و فرزند و زن و شوهر و همچنین ربایی که مسلمان از کافر غیر ذمّی می‏ گیرد.
  آیا زن و شوهری که حقوق خود را به طور مشترک در امور منزل مصرف می‏‌کنند، می‏‌توانند سال خمسی مشترک داشته باشند؟
  هر یک از آنان سال خمسی مستقلی به حساب درآمد خودش دارد و واجب است هر کدام خمس باقی‌مانده حقوق و درآمد سالانه خود را در پایان سال خمسی بپردازد.
  آیا حق قبل از ثبوت، قابل هبه است؟ آیا اگر زن حقوق مالی خود را که در آینده از آن برخوردار می‏ شود، هنگام عقد به شوهرش ببخشد، صحیح است؟
  در صحّت‏ این قبیل هبه‏ ها، اشکال و بلکه منع وجود دارد. در نتیجه اگر هبه حقوق آینده آن زن به شوهرش به صلح یا به شرط اقساط آن‌ها بعد از ثبوت برگردد، اشکال ندارد و الا هیچ فایده و اثری ندارد.

  به گزارش مجله اجتماعی کام به کام و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان
  درباره «منم منم کردن‌های زوجین در زندگی مشترک» اظهار کرد: در فرهنگ ایرانی یک ضرب المثل برای دوام رابطه زوجین هست؛ «وقتی یک نفر من هست، دیگری باید نیم من باشد»، چراکه دو تا من نمی‌توانند با یکدیگر زندگی کنند. 
  این روانشناس بیان کرد: قسمت دوم این ضرب المثل اشاره به نقش مکملی زوجین در کنترل هیجانات دارد که اگر هیجانات و نیازها در زندگی مشترک مدیریت نشوند، چرخه منفی شکل می‌گیرد. 
  وی افزود: یک مسئله مهم در روانشناسی بلوغ روانی است؛ این بلوغ می‌سنجد که آیا فرد در عشق می‌خواهد فقط گیرنده باشد و تنها به خواسته‌های خود توجه می‌کند یا می‌خواهد دهنده باشد و در رابطه به خواسته‌های طرف مقابل هم توجه می‌کند.
  اویارحسینی گفت: بلوغ روانی این را ارزیابی می‌کند که فرد در ارتباط با دیگران و با استفاده از کلمات چه میزان نیازهای خود را می‌تواند برطرف کند تا علاوه برخواسته‌های خود خواسته‌های همسرش را نیز برطرف کند. 
  این روانشناس تأکید کرد: بهترین عشق، عشقی است که فرد هم بتواند نگهداری کند و نگهداری شود.
  وی ادامه داد: در زندگی مشترک افراد باید مهارت‌های مکملی را بدانند، چراکه اگر هر دو من بگویند، زندگی مشترک پیش نمی‌رود و آسیب‌هایی ایجاد می‌شود، به عنوان مثال اگر هر دو زوج برای بیان خواسته‌هایشان گیرنده یا اصطلاحا "من" باشند، به تدریج آسیب‌ها شروع می‌شود.
  این روانشناس گفت: زوج خواهان (گیرنده یا من) مجبور می‌شود برای بیان خواسته‌هایش داد بزند یا همسرش را مدام مقایسه کند، تا جایی که همسرش را گریزان و بی توجه کند... و این چرخه منفی تا جایی ادامه پیدا می‌کند که خواهان نا امید شده و یک دیوار سنگی سکوت و غم در زندگی مشترک شکل می‌گیرد، پس دوتا من نمی‌توانند مای مشترکشان را شکل دهند.
  وی افزود: در زندگی مشترکی که یک فرد گریزان و فرد دیگر سوخته باشد، یک دیوار سنگی شکل می‌گیرد و در واقع زندگی مشترک شکل نمی‌گیرد.
  اویارحسینی خاطرنشان کرد: برای خروج زوجین از چرخه منفی لازم است که آن‌ها مهارت‌های مربوط به بلوغ روانی را یاد گیرند که بخشی از یادگیری این مهارت مربوط به هوش هیجانی است که فرد تشخیص دهد.
  وی ادامه داد: فرد باید سئوالاتی مانند: چه هیجان منفی دارد؟ ( غمگین هست ؟ مضطرب هست؟ عصبانی هست؟ و...)، چرا حالش بد است؟ ( دلایل ایجاد کننده چیست؟ )، چه چیزی حالش را خوب می‌کند ؟ (چه کار کنم حالش بهبود یابد؟ ) را بداند، همچنین تشخیص دهد همسرش چه احساسی دارد؟ و چرا حال خوبی ندارد ؟ و باید چه کاری انجام بدهد تا حالش بهتر شود؟

  به گزارش کام به کام و به نقل از ورزش 3 تیم فوتبال استقلال موفق شد با نتیجه یک بر صفر در نهایت شهرخودرو را شکست دهد تا به این ترتیب بعد از یک هفته وقفه یک برد با ارزش برابر یکی از مدعیان اصلی قهرمانی و تیم های بالای جدول کسب کند. استقلالی ها در این مسابقه موقعیت های زیادی داشتند که تنها ضربه دیاباته در دقیقه 63 تبدیل به گل شد تا در روزی که نزدیک به 60 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی حضور داشتند، استقلال با یک برد با ارزش بالاتر از شهر خودرو قرار بگیرد. گزارش این مسابقه را در ورزش سه بخوانید:
   
  هفته سیزدهم لیگ برتر؛ چهارشنبه: 98/09/13 ؛ ساعت: 15
  استادیوم: ورزشگاه آزادی تهران/ تعداد تماشاگر: 63 هزارنفر
  داور: اشکان خورشیدی/ کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی – سعید علی نژادیان/ کمک داوران اضافی: علی بای – سیدعلی اصغر مومنی/ داور چهارم: محمد عطایی

   
  ترکیب استقلال:

  سید حسین حسینی، محمد دانشگر، روزبه چشمی، عارف غلامی، وریا غفوری، مسعود ریگی، علی کریمی، میلیچ، فرشید اسماعیلی (83- رضاوند)، مهدی قائدی(74 - علی دشتی) و شیخ دیاباته(4+90 -  مرتضی تبریزی)
   
  سرمربی:
  آندره‌آ استراماچونی
   
  ترکیب شهرخودرو:

  سید مهدی رحمتی، محمدحسین مرادمند، علی نعمتی، فرشاد محمدی‌مهر، محمدعلی فرامرزی، اکبر صادقی، علی نبی‌زاده، سعید صادقی، حسین مهربان (54- روح الله باقری)، امین قاسمی‌نژاد و یونس شاکری (77- رودریگز)
   
  سرمربی:
  یحیی گل محمدی
   
  کارت زرد:
   
  امین قاسمی نژاد(21)
  دیاباته(37)
  عارف غلامی(2+45)
  علی دشتی(85)
   
  شرح گل:
   
  1-0 (استقلال): پاس عمقی از سمت چپ با ضربه سر دیدنی مهدی قائدی جلوی پای دیاباته افتاد و او  با یک مکث و ضربه محکم دروازه پدیده را به زیبایی بازی کرد.
   
  شرح بازی:
   
  بازی توام با احتیاط دو تیم در نیمه اول گلی در پی نداشت. در این نیمه این استقلال بود که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت و این تیم در طول 45 دقیقه اول نیمه دوم دو سه موقعیت خوب روی دروازه حریف ایجاد کرد که نتوانست از آنها استفاده کند. مهمترین موقعیت استقلال در نیمه اول به شوت ریگی برمی گردد که با برخورد به تیر دروازه به بیرون رفت.
  اما پدیده هم دراین بازی به خوبی از ضدحمله ها استفاده کرد و چند موقعیت خوب گلزنی درست کرد که در مهمترین آن ضربه حسین مهربان در موقعیت تک به تک به تیر دروازه برخورد کرد تا قرمزها این موقعیت فوق العاده را از دست بدهند.
  با این شرایط انتظار می رود در نیمه دوم دو تیم نمایش تهاجمی تری داشته باشند تا بتوانند با گلزنی به سه امتیاز حساس این بازی برسند.
  استقلال نیمه دوم را مثل بازی های قبلی بسیار تهاجمی آغاز کرد و این تیم در همان دقایق ابتدایی چند موقعیت روی دروازه شهرخودرو ایجاد کرد که نتوانست از آنها استفاده کند اما در دقیقه 63 پاس زیبای مهدی قائدی با ضربه محکم شیخ دیاباته وارد  دروازه مهدی رحمتی شد تا آبی ها در نیمه دوم خیلی زود از حریف خود پیش بیفتند.
  اما بعد از گل استقلال برخلاف انتظارها عقب کشید و به جای تمایل برای زدن گل دوم استراماچونی ترجیح داد تیمش را عقب نگه دارد تا در ضدحمله ها غافلگیر نشود. در این دقایق از بازی اگرچه شاگردان یحیی گل محمدی توپ و میدان را در اختیار داشتند اما نتوانستند موقعیت جدی روی دروازه آبی ها خلق کنند تا آبی ها بتوانند سه امتیاز شیرین این بازی را به نام خود واریز کنند.
   
  اتفاق ویژه:

  استقلال بعد از نزدیک به 1310 روز موقتا و برای ساعاتی به صدر جدول رفت؛ اتفاقی که هر چند شاید خیلی برای یک تیم در جریان لیگ با ارزش نباشد اما مطمئنا برای تیم استراماچونی که در مسیر موفقیت گام بر می دارد، می تواند نقطه عطف و اتفاقی بسیار مهم باشد. آبی ها برای رسیدن موقت به صدر جدول، یکی از مدعیان لیگ را شکست دادند و حالا حال و روز تیم استراماچونی از همیشه بهتر است.
   
  بهترین بازیکن
   
  در بازی امروز استقلال شیخ دیاباته با یک گل زیبای سه امتیاز بازی را به حساب استقلال واریز کرد و در تردیدی در بهترین بازیکن زمین باقی نگذاشت. البته روزبه چشمی هم در خط دفاعی استقلال نمایش بی نقصی داشت و اجازه نداد تیمش در فشار قرار بگیرد.
  مهدی رحمتی هم از شهرخودرو با وجود دریافت گل روز بسیار خوبی را پشت سر گذاشت و چند موقعیت از استقلال گرفت.
   
  دقایق حساس:
   
  دقیقه 4: شوت زیبای مسعود ریگی با برخورد به تیر دروازه به بیرون رفت.
  دقیقه 9: ضربه یونس شاکری از زاویه بسته با واکنش مناسب حسینی همراه شد و راهی به سمت دروازه نداشت.
  دقیقه 12: اشتباه مدافع شهرخودرو توپ را در موقعیت تک به تک به قائدی رساند اما مهدی رحمتی به زیبایی توپ را مهار کرد.
  دقیقه 14: توپ گیری دیدنی فرشید اسماعیلی در یک رفت و برگشت با سانتر خودش همراه شد اما ضربه سر وریا غفوری به بیرون رفت.
  دقیقه 17: محمد دانشگر خط دفاع شهرخودرو را به زیبا به هم ریخت و ضربه او با اختلاف کم به بیرون ر فت.
  دقیقه 28: پاس عمقی عارف غلامی قائدی رو  در موقعیت تک به تک قرار داد، ضربه این بازیکن از مهدی رحمتی عبور کرد اما توپ آرام بود و مدافع شهر خودرو آن را جمع کرد.
  دقیقه 33: فرشید اسماعیلی توپ را به پشت محوطه جریمه آورد و سانتر او در موقعیت ایده آل به دیاباته رسید اما این بازیکن با برخورد به رحمتی این فرصت را از دست داد.
  دقیقه 45+3: مهدی قائدی در موقعیت تک به تک ضربه اش را زد که بازهم مهدی رحمتی اجازه نداد دروازه تیمش باز شود.
  دقیقه 50: سانتر فرشید اسماعیلی به روی دروازه قبل از اینکه به دیاباته برسد توسط مهدی رحمتی مهار شد.
  دقیقه 56: شوت فنی فرشید اسماعیلی از پشت محوطه جریمه  با عکس العمل زیبای رحمتی راهی کرنر شد.
  دقیقه 59: سانتر میلیچ با ضربه سر دیاباته همراه شد اما توپ با برخورد به مدافع شهرخودرو به بیرون رفت.
  دقیقه 59:  سانتر مهدی قائدی از روی نقطه کرنر با ضربه غلامی همراه شد اما مهدی رحمتی توپ را به زیبایی مهار کرد.
  دقیقه 88: ضربه علی کریمی با واکنش مهدی رحمتی راهی کرنر شد.
   
  حاشیه:
   
  *پیش از شروع بازی هواداران استقلال به شدت مهدی رحمتی را تشویق کردند.
  *در حالی که بازی از دقایق پیش شروع شده هواداران زیادی در استادیوم آزادی حضور دارند و تعداد زیادی در حال ورود به استادیوم هستند.
  *بازیکنان شهر خودرو پیش از شروع بازی با استقلال به همراه اعضای کادرفنی خود حلقه اتحاد تشکیل دادند.
  *پیش از شروع بازی هواداران استقلال به شدت آندره آ استراماچونی سرمربی خود را در ورزشگاه آزادی تشویق کردند.
  *مهدی رحمتی پیش از شروع بازی با دسته گل به سمت نیمکت استقلال رفت و با استراماچونی و سایر نیمکت نشنیان این تیم برخورد گرمی داشت.
   

   
  * در دقیقه 8 بازی دیاباته یک دریبل زیدانی زیبا زد و هواداران استقلال به شدت او را تشویق کردند.
  *در دقیقه 35 بازی مهدی رحمتی با دیاباته برخورد کردند و هر دو بازیکن با مصدومیت نسبتا شدید ر وبرو شدند.
  *در دقایق پایانی نیمه اول بازی هواداران استقلال به خاطر اعلام نشدن خطا روی عارف غلامی به شدت علیه داور شعاردادند.
  *آرش برهانی، خسرور حیدری، حسین کاظمی و امیرحسین صادقی با حضور در استادیوم آزادی بازی استقلال را از نزدیک تماشا می کنند.

  به گزارش کام به کام و به نقل از ورزش 3 گابریل کالدرون پیش از بازی با اشاره به ناکامی 9 ساله پرسپولیس در فولادشهر و برابر ذوب اهن مدعی شد که این هدف را نشانه گرفته‌اند. او البته با ترکیبی منطقی بعد از 13 هفته و نمایش تهاجمی تیمش برابر تیم منصوریان یک پیروزی ارزشمند را کسب کرد و اکنون این تیم را در قواره مدعی قرار داده است.

  استادیوم فولادشهر            تماشاگر: حدود 5 هزار نفر
  داور: بیژن حیدری              کمک داوران: محمدرضا منصوری – فرهاد مروجی
   
  ترکیب ذوب آهن:

  معراج اسماعیلی
   هادی محمدی
   محمد نژادمهدی
  وحید محمدزاده
  مسعود ابراهیم زاده(60- حمید ملکی)
  دانیال اسماعیلی فر
  حمید بوحمدان
  مهدی مهدی پور
  قاسم حدادی فر(79-  علیرضا منظمی)
   ارسلان مطهری
  کریستانتوس(59 - محمدرضا خلعتبری)

  سرمربی: علیرضا منصوریان

  ترکیب پرسپولیس:
   
  بوژیدار رادوشوویچ
  سیدجلال حسینی
  شجاع خلیل زاده
  مهدی شیری
  محمد انصاری
  احمد نورالهی(86 - محمد حسین کنعانی زادگان)
  محسن ربیع خواه
  بشار رسن
  علی علیپور
  مهدی ترابی( 83 - کمال کامیابی نیا)
  وحید امیری(81 -  محمد نادری)

  سرمربی: گابریل کالدرون
   

   
  کارت زرد:
   
  احمد نوراللهی (1+45)
  محمدرضا خلعتبری(2+90)
   
  شرح گل:
   
  ذوب آهن 1 پرسپولیس 0: ( دقیقه 16، مهدی ترابی): پاس فوق العاده بشار رسن برای علیپور و خطای معراجی روی مهاجم پرسپولیس با اعلام خطای پنالتی همراه شد تا مهدی ترابی این توپ را در جهت تشخیص دروازه بان ذوب اهن وارد دروازه ذوب کند.
   

   
  ذوب آهن 0 پرسپولیس 2 (دقیقه 56، علی علیپور): روی پاس عمقی دیدنی وحید امیری، علی علیپور پشت مدافعان ذوب صاحب توپ شد و با ضربه تمام کننده خوب دروازه بان ذوب را تسلیم کرد.
   

   
  ذوب آهن 0 پرسپولیس 3: (دقیقه مهدی ترابی): اینبار هم پرسپولیس قلب دفاعی ذوب آهن را نشانه گرفت و مهدی ترابی هم همانند علیپور بدون معطلی ضربه اش را دور از دستان گلر حریف به گل تبدیل کرد.
   

   
  بازیکن برتر:

  بشار رسن در بازگشت به ترکیب پرسپولیس، عملکرد این تیم را با طراوت ویژه‌ای مواجه کرد. قدرت بالای حمل توپ و پاس‌های مناسب و بازیسازی برای ضدحملات مهمترین تغییری بود که این هافبک عراقی با حضورش در ترکیب برای تیم کالدرون شکل داد. او در صحنه منجر به پنالتی و گل اول سرخپوشان نیز پاس کلیدی این تیم را به علیپور داد و در باقی زمان بازی نیز چهره‌ای خطرناک در ضدحملات پرسپولیس لقب گرفت.
  حضور بشار رسن این فرصت را به نوراللهی و ربیع خواه نیز داد تا بیشتر به دنبال جنگ های فیزیکی و توپگیری از حریف و شرکت در فاز دفاعی باشند و موقعیت کمتری روی دروازه پرسپولیس شکل گیرد.
   
  اتفاق ویژه:
   
  پرسپولیس بعد از 9 سال در فولادشهر به برتری دست یافت و توانست با پیروزی زمین را ترک کند. کالدرون که از زمان حضورش در پرسپولیس به شدت تحت فشار قرار داشت، اینبار با تصمیماتی مناسب برای سود بردن از ترکیب تیمش، به یک پیروزی ارزشمند و پرگل دست یافت تا به دنبال اثبات ادعاهای خود باشد.
  دیگر اتفاق ویژه این بازی را می توان بازگشت کمال کامیابی نیا به ترکیب این تیم بعد از پشت سر گذاشتن مصدومیت طولانی مدت دانست. هافبک میانی سرخپوشان در ابتدای فصل تحت عملجراحی قرار گرفته بود و اکنون در هفته سیزدهم شانس بازگشت به ترکیب را به دست آورده بود.
   

   
  آمار پایان بازی ذوب آهن پرسپولیس
   
  شرح بازی:
   
  حضور بشار رسن را می‌توان بهترین تصمیم کالدرون دانست که نقش این هافبک عراقی را به خوبی در عملکرد تهاجمی سرخپوشان نشان می‌دهد. پرسپولیس بازی را تهاجمی شروع کرد و توانست با سود بردن از دو هافبک بازیساز فوق العاده‌اش (ترابی و بشار) شرایط را برای حریف سخت کند. وحید امیری نیز به خوبی در کنار علیپور اینبار نمایش موفقی از خود به جا گذاشته و ضمن ایجاد یک موقعیت گل، یک پاس کلیدی نیز در نیمه اول شکل داد. ذوب آهن اما برخلاف تصور نتوانسته به جز موقعیت‌های نه چندان خطرناک خطری جدی در نیمه اول روی دروازه بوژیدار شکل دهد و شاید تنها موقعیت جدی این تیم روی ضربه مهاجم نیجریه‌ای بود که گلر پرسپولیس به راحتی آن را مهار کرد.
   
  بشار رسن با قدرت تکنیکی و حمل توپ اما در نیمه اول ستاره تیمش بود که بازیکنان ذوب را به دردسر بزرگی انداخت. او البته در شرایطی که پرسپولیس از حریف پیش افتاده توانسته در ضدحملات یک مهره خطرناک برای پرسپولیس محسوب شود و شاید اگر علیپور قدر پاس‌های او را بیشتر می‌دانست در نیمه اول عملکردش بیشتر از گرفتن یک ضربه پنالتی بود.
   
  ذوب آهن اما با منصوریان در نیمه دوم نمی‌خواهد نتیجه را واگذار کند و بیشتر از این زیر تیغ انتقاد و تبعات این شکست قرار گیرد و باید دید عملکرد بازیکنان این تیم برای جبران نتیجه در روزی که پرسپولیس در ضدحملات خطرناک نشان می‌دهد، چه خواهد بود.
   
  ذوب آهن طبق انتظار در نیمه دوم برای جبران نتیجه به میدان آمد و در همان ثانیه های ابتدایی فرصت مناسبی برای جبران داشت که توسط ارسلان مطهری از دست رفت اما شاگردان کالدرون خیلی زود فاصله را به دو گل رساندند تا کار برای حریف سخت شود. خط دفاعی پراشتباه و ناهماهنگ ذوب اهن این فرصت را به خوبی در اختیار پرسپولیس قرار می‌داد تا خط میانی بازیساز سرخپوشان کار آسانی برای قلع و قمع آنها داشته باشد. جایی که یک بار بشار و یک بار دیگر هم نوراللهی به یک شیوه ضعف خط دفاعی ذوب را نشانه گرفتند تا ترابی و علیپور فاصله را به سه گل و کار جبران را غیرممکن کنند.
  ذوب آهن نیز هرچند به دنبال جبران نتیجه بود اما نتوانست مقابل خط دفاعی و بوژیدار آماده کاری از پیش ببرد و خوش شانس هم بود که در ضدحملات فاصله بیشتر نشد.
   
  دقایق حساس:
   
  دقیقه 10: قاسم حدادی فر در اولین موقعیت برای ذوب آهن قصد داشت ضربه خود را از فاصله دور به سمت دروازه پرسپولیس بزند که توپ به راحتی در اختیار بوژیدار قرار گرفت.
  دقیقه 24: در ضدحمله ذوب آهن توسط ارسلان مطهری صاحب فرصت شد که ضربه مهاجم ذوب اهن در اختیار بوژیدار رادوشوویچ قرار گرفت.
  دقیقه 33: ضربه وحید امیری در موقعیت ضدحمله، سرضرب به تیرک دروازه ذوب آهن برخورد کرد و راهی به دروازه نیافت تا ذوب اهن همچنان امیدوار به بازی ادامه دهد.
  دقیقه 39: ماکالی، مهاجم نیجریه ای ذوب آهن موقعیت ایده آلی در محوطه جریمه پرسپولیس شکل داد که ضربه زمینی این بازیکن را بوژیدار سیو کرد و مانع از گلزنی حریف شد.
  دقیقه 45: ضدحمله فوق العاده پرسپولیس با فرار دیدنی بشار و پاس او برابر وحید امیری و در نهایت ترابی که توپ را در موقعیت مناسب به علیپور رساند، با تکل مدافع ذوب شوت مهاجم پرسپولیس را به کرنر تبدیل کرد.
  دقیقه 46: ارسلان مطهری در محوطه جریمه در مصافی تک به تک با بوژیدار به دنبال شوتزنی بود که بشار مانع از ضربه مناسب او شد و ذوبی ها اعتقاد به پنالتی داشتند. حیدری اما دستور به ادامه بازی داد و تصاویر آهسته هم نشان می داد که بشار خطایی صورت نداده است.
  دقیقه 47: اینبار وحید امیری در محوطه جریمه ذوب صاحب موقعیت شد که ضربه اش را مدافع حریف برگشت داد و در ریباند هم ترابی نتوانست ضربه مناسبی بزند.
  دقیقه 61: ضربه سر ارسلان مطهری روی ارسال کرنر حدادی فر  را بوژیدار رادوشوویچ با واکنشی دیدنی راهی کرنر کرد تا شادی جالب توجهی بعد از این صحنه شکل دهد.
  دقیقه 75: یک ضدحمله خطرناک دیگر برای پرسپولیس و اینبار از خودگذشتگی وحید امیری و دادن موقعیت برای بشار که ضربه چیپ هافبک عراقی سرخپوشان مماس با تیرک افقی راهی اوت شد تا گل چهارم رقم نخورد.
  دقیقه 90: خروج اشتباه رادوشوویچ نزدیک بود دروازه پرسپولیس را با خطر مواجه کند که ضربه نژاد مهدی از کنار خط راهی اوت شد.
  دقیقه 90+3: حرکت خلعتبری و ضربه فنی این بازیکن با اختلافی کم از تیرک عمودی راهی اوت شد تا ذوب نتواند فاصله را کمتر کند.
   
  نکات فنی:
   
  پرسپولیس طی 9 سال اخیر موفق به پیروزی در فولادشهر مقابل ذوب آهن نشده. موضوعی که کالدرون در نشست خبری پیش از بازی نیز به آن اشاره کرد و امیدوار است این طلسم شکسته شود.
  منصوریان طی فصل گذشته با حضور روی نیمکت ذوب آهن در فولادشهر به تساوی بدون گل مقابل پرسپولیس رسید و در تهران نیز با یک گل بازی را واگذار کرد.
  سیدجلال حسینی، وحید امیری و بیرانوند و مهدی شیری سابقه همکاری با منصوریان در نفت تهران را در کارنامه دارند و در سمت مقابل نیز محمدرضا خلعتبری سابقه حضور در پرسپولیس را داشته است.
   
  حواشی:

  اتوبوس پرسپولیس با توجه به اینکه اسکورت در نیمه راه آنها را جا گذاشت! با مشکل وارد استادیوم فولادشهر شد.
  بیژن حیدری، داور این بازی به دلیل مصدومیت در زمان گرم کردن تحت مداوای کادرپزشکی ذوب آهن و فیزیوتراپ این تیم قرار گرفت.
  محمدرضا خلعتبری پیش از شروع بازی به سمت نیمکت پرسپولیس رفت و با بازیکنان این تیم دیدار و خوش و بش داشت.
  با توجه به عدم استقبال از این بازی توسط هواداران ذوب آهن، مسوولان برگزاری به هواداران پرسپولیس مجوز بیشتری برای حضور روی سکوها دادند تا آنها بر حریف غالب شوند.
  علی علیپور پیش از شروع بازی به شدت از سوی هواداران موردتشویق قرار گرفت. این در حالیست که این مهاجم با توجه به ناکامی طی فصل جاری در هفته‌های گذشته مورد هجمه شدیدی قرار گرفته بود.
  بوژیدار رادوشوویچ که بعد از مدت‌ها به ترکیب اصلی رسیده، بعد از سیو دیدنی روی ضربه مطهری، حرکات جالبی رو به تماشاگران خودی داشت و خودش از عملکردش ابراز رضایت می کرد.
  کمال کامیابی نیا که در ابتدای فصل تحت عمل جراحی از ناحیه کتف قرار گرفته بود، در هفته سیزدهم به ترکیب رسید و در دقایق پایانی بازی فرصت حضور پیدا کرد.

  به گزارش کام به کام و به نقل از ورزش سه به گفته هدایت الله ممبینی رئیس کمیته داوران فوتبال ایران، محمدحسین زاهدی فر داور دیدار استقلال و سپاهان، پنج هفته از قضاوت محروم خواهد بود. زاهدی فر در دیدار این هفته سپاهان مقابل استقلال در ورزشگاه نقش جهان، دو اشتباه بزرگ انجام داد که یکی از آن ها غیرقابل بخشش به نظر می‌رسید.
   
  هدایت الله ممبینی رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال که در برنامه سلام صبح بخیر حاضر شده بود، اعلام کرد: با قضاوتی که زاهدی فر در این مسابقه انجام داده و باتوجه به اشتباهاتش، باید محرومیت پنج هفته ای را تحمل کند.
   
  رئیس کمیته داوران در توضیح محرومیت زاهدی فر می‌گوید: طبق آیین نامه های فیفا و AFC با تمام داورانی که اشتباه تاثیرگذار در نتیجه مسابقه دارند، برخورد می شود. محرومیت ایشان 5 هفته است. وقتی نمره داور از 10 نمره، زیر 7.4 باشد، این داور در رده های پایین تر قضاوت می کند تا آمادگی ذهنی و روحی خود را به دست بیاورد و برگردد.
   
  ممبینی در پاسخ به اینکه کمک داور و کمک داور پشت خط هم محروم شدند، گفت: آنها هم چند هفته ای استراحت می کنند و در لیگ های پایین تر قضاوت می کنند. محرومیت کلمه خوبی نیست و من از استراحت استفاده می کنم. یک بازیکن هم اگر پنالتی را از دست بدهد محروم که نمی شود. شاید مربی او را در ارنج نگذارد یا تنبیهش می کند. داوران هم به استراحت می روند.
   
  باشگاه استقلال مراتب اعتراض شدید خود را نسبت به داوری زاهدی فر به فدراسیون اعلام کرده و تصمیم او در صحنه هند کی روش را نه یک اشتباه که یک تخلف دانسته است.

  به گزارش کام به کام و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان
  در فهرست‌های زیر، قیمت تمامی مدل‌هایی که دارای گارانتی معتبر هستند، با همان قیمت مصوب شرکت گارانتی آورده شده است، البته قیمت یک مدل با گارانتی‌های مختلف نیز ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد. تمامی مدل‌ها، دارای نسخه بدون گارانتی نیز هستند که در بازار با قیمتی ارزانتر به فروش می‌رسند.
  شرکت سامسونگ
  سامسونگ با عرضه سری گلکسی M و A درتلاش است تا فروش خود را در بازار میان‌رده‌ها افزایش دهد. به تازگی مدل‌های گلکسی M30، M20 و M10 وارد بازار شده‌اند. همچنین مدل‌های گلکسی A50،A30 ، A20 و A10 نیز با ارائه مشخصات مناسب و قیمت ارزان در اختیار خریداران قرار گرفته‌اند. در فهرست زیر قیمت گوشی a50 سامسونگ نیز موجود است. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های سامسونگ در بازار را مشاهده می‌کنید:
  قیمت نام محصول 27.000.000 Galaxy Fold 12.300.000 Galaxy Note10+ 256 GB 11.100.000 Galaxy Note10 256 GB 10.000.000 Galaxy S10+ 128 GB 9.300.000 Galaxy S10 128 GB 8.100.000 Galaxy S10e 128 GB 9.400.000 Galaxy Note9 128 GB 8.000.000 Galaxy S9+ 128 GB 7.000.000 Galaxy S9 64 GB 7.800.000 Galaxy Note8 64 GB 7.500.000 Galaxy S8+ 64 GB 6.700.000 Galaxy S8 64 GB 6.600.000 Galaxy A80 128 GB 4.400.000 Galaxy A70 128 GB 3.700.000 Galaxy A60 128 GB 4.200.000 Galaxy A50s 128 GB 3.500.000 Galaxy A50 128 GB 3.200.000 Galaxy A40 64 GB 2.800.000 Galaxy A30s 64 GB 2.700.000 Galaxy A30 64 GB 2.300.000 Galaxy A20s 32 GB 2.100.000 Galaxy A20e 32 GB 2.200.000 Galaxy A20 32 GB 1.800.000 Galaxy A10s 32 GB 1.700.000 Galaxy A10 32 GB 3.100.000 Galaxy M30 64 GB 2.300.000 Galaxy M20 32 GB 1.750.000 Galaxy M10 32 GB 1.100.000 Galaxy A2 Core 16 GB شرکت هوآوی
  هوآوی با عرضه مدل‌های مختلف در دسته میان‌رده‌های بازار توانسته فروش خود را در چند سال اخیر افزایش دهد. این شرکت با همکاری برند آنر مدل‌های بسیار باکیفیتی را تولید کرده که فروش بالایی نیز دارند. همچنین پرچمداران این شرکت علی‌رغم قدرت بالا، از مدل‌های رقیب خود قیمت مناسب‌تری دارند که فروش بالا این مدل‌ها را تضمین می‌کند. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های هوآوی در بازار را مشاهده می‌کنید:
  قیمت نام محصول 11.500.000 P30 Pro 128 GB 7.500.000 P30 128GB 3.500.000 P30 Lite 128 GB 6.300.000 Honor View 20 128 GB 5.900.000 nova 4 128 GB 4.000.000 Honor 10 128 GB 3.600.000 Y9 Prime 2019 64 GB 2.700.000 Honor 8X 128 GB 3.400.000 nova 3i 64GB 2.500.000 Y9 2019 64 GB 2.300.000 Honor 10 Lite 64GB 2.500.000 P Smart 2019 64 GB 2.200.000 Y7 Prime 2019 32 GB 1.800.000 Honor 8C 32GB 1.700.000 Y6 2019 32 GB 1.600.000 Honor 8A 32GB 1.300.000 Y5 2019 32GB 900.000 Y5 Lite 16 GB شرکت اپل
  شرکت اپل هرساله مدل‌های زیادی را به بازار عرضه نمی‌کند به همین دلیل در حال حاضر حتی پرچمداران 4 یا 5 سال پیش این شرکت در بازار یافت می‌شود. محصولات اپل با استفاده از قطعات و سیستم‌عامل اختصاصی، سرعت و کیفیت عالی دارند و به همین جهت علی‌رغم تنوع کم‌تر نسبت به رقبا، جزو پرفروش‌ترین مدل‌های در جهان به شمار می‌آیند. در حال حاضر از محبوب‌ترین مدل‌های این شرکت می‌توان به آیفون x و آیفون ۷ اشاره کرد، که در ادامه هم قیمت آیفون X و هم قیمت آیفون ۷ آورده شده است.در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های اپل در بازار را مشاهده می‌کنید:
  قیمت نام محصول 20.500.000 iPhone 11 Pro Max 256 GB 18.500.000 iPhone 11 Pro 256 GB 13.100.000 iPhone 11 128 GB 16.500.000 iPhone XS Max 256 GB 14.000.000 iPhone XS 64 GB 11.100.000 iPhone XR 64 GB 13.500.000 iPhone X 256 GB 9.400.000 iPhone 8 Plus 64 GB 8.700.000 iPhone 8 64 GB 7.600.000 iPhone 7 Plus 128 GB 7.000.000 iPhone 7 128 GB 3.900.000 iPhone SE 64 GB شرکت شیائومی
  در حال حاضر سری پرچمدار ۲۰۱۹ شیائومی با نام می ۹ و سری پرچمدار سال گذشته این شرکت با نام می ۸ در نسخه‌های مختلف با قیمتی بسیار مناسب در بازار موجود است که می‌تواند خیلی از نیاز‌های خریداران را برآورده کند. همچنین مدل‌های میان‌رده با کیفیت این شرکت همچون ردمی نوت ۷، ردمی ۷ و ردمی نوت نیز از مدل‌های پرفروش بازار هستند. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های شیائومی در بازار را مشاهده می‌کنید:
  قیمت نام محصول 5.500.000 Mi 9 128GB 3.500.000 Mi 9 Lite 64GB 5.500.000 Redmi K20 Pro 128 GB 4.200.000 Redmi K20 64 GB 3.400.000 Redmi Note 8 Pro 128 GB 2.800.000 Redmi Note 8 64 GB 2.900.000 Redmi Note 7 Pro 127GB 2.600.000 Mi A3 64GB 2.700.000 Redmi Note 7 64 GB 2.150.000 Redmi 8 32 GB 1.990.000 Redmi 7 32GB 1.200.000 mi Go 16 GB 1.450.000 Redmi 7A 32 GB شرکت نوکیا
  نوکیا با پیوستن به شرکت HMD شروعی دوباره در صنعت تلفن همراه داشته است، در چند سال اخیر همکاری این دو شرکت موجب شده تا تلفن‌های همراه بسیار باکیفیت و مقرون‌به‌صرفه‌ای با برند نوکیا به بازار عرضه شود. در حال حاضر نیز نوکیا مدل‌های باکیفیتی در بخش میان‌رده‌های بازار دارد که مورد توجه خریداران قرار گرفته و فروش بالایی دارند. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های نوکیا در بازار را مشاهده می‌کنید:
  قیمت نام محصول 7.300.000 9 PureView 128 GB 3.900.000 Nokia 8.1 64 GB 3.600.000 Nokia 7 Plus 64 GB 3.300.000 Nokia 7.1 64 GB 2.500.000 Nokia 6.1 Plus 64GB 2.200.000 Nokia 6.1 64 GB 2.150.000 Nokia 6 32GB 1.900.000 Nokia 5.1 Plus 32 GB 1.550.000 Nokia 3.2 64 GB 1.800.000 Nokia 3.1 Plus 32 GB 1.400.000 Nokia 2.2 32 GB شرکت ال‌جی
  مدل‌های ال‌جی در حال حاضر در بازار ایران به سختی پیدا می‌شوند، این شرکت در سال‌های اخیر از دوران اوج خود فاصله گرفته و مدل‌های تولیدی آن محبوبیت سابق را ندارند. به نظر می‌رسد با رشد شرکت‌های چینی، برندهایی مانند ال‌جی دچار مشکل شده‌اند. البته این شرکت نیز به تازگی با ساخت مدل‌های باکیفیت سعی می‌کند رضایت مشتریان خود را مجددا به دست آورد. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های ال‌جی در بازار را مشاهده می‌کنید:
  قیمت نام محصول 7.800.000 LG V30 Plus 128GB 6.500.000 LG G7 ThinQ 64 GB 5.500.000 LG G6 Plus 128 GB 3.600.000 LG G6 64 GB 2.400.000 LG K8 8 GB 2.000.000 LG K10 2017 16 GB 1.800.000 LG K8 2017 16 GB شرکت وان‌پلاس
  شرکت وان‌پلاس یکی از جدیدترین برند‌های تلفن هوشمند به شمار می‌آید. این شرکت بر خلاف دیگر برند‌های چینی، سرمایه گذاری اصلی خود را بر روی بازار آمریکا انجام داده و با قرارداد‌هایی که با اپراتور‌های فعال در این کشور بسته، توانست به زودی خود را در این کشور مطرح سازد. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های شرکت وان‌پلاس در بازار را مشاهده می‌کنید:
  قیمت نام محصول 10.600.000 OnePlus 7 Pro 256 GB 8.500.000 OnePlus 7 256 GB 8.900.000 OnePlus 7T Pro 256 GB 6.500.000 OnePlus 7T 256 GB 6.500.000 OnePlus 6T 128 GB 6.000.000 OnePlus 6 128 GB شرکت سونی
  سونی در سال‌های اخیر با کاهش فروش در بخش تلفن هوشمند مواجه شده، اما این شرکت همواره نسبت به آینده خوش‌بین بوده و به دنبال بازگشت به روز‌های اوج خود است، سونی با ارائه میان‌رده‌های باکیفیت و کاربردی، در پی جذب مشتری و افزایش فروش خود است تا بتواند سودآوری بخش موبایل خود را بالاببرد. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های سونی در بازار را مشاهده می‌کنید:
  قیمت نام محصول 4.600.000 Xperia XZ1 64 GB 3.600.000 Xperia XA2 32 GB 3.400.000 Xperia XA1 Plus 32GB 3.300.000 Xperia XA1 Ultra 32 GB 2.700.000 Xperia XA1 16 GB شرکت اچ‌تی‌سی
  شرکت اچ‌تی‌سی نیز مدل‌هایی در بازار ایران دارد که تعدادی از آن‌ها قدیمی بوده و شاید دیگر طرفدار نداشته باشند، تولیدات اچ‌تی‌سی در بخش تلفن همراه در سال‌های اخیر به شدت کاهش پیدا کرده است و این خود دلیلی برای عدم وجود مدل‌های متنوع این شرکت در بازارهای جهانی است. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های اچ‌تی‌سی در بازار را مشاهده می‌کنید:
  قیمت نام محصول 10.400.000 HTC U12 Plus 128 GB 6.100.000 HTC U11 plus 128 GB 5.500.000 HTC U11 128 GB 4.000.000 HTC U12 life 64 GB 4.400.000 HTC U11 Eyes 64 GB 2.600.000 HTC U Ultra 64 GB 2.100.000 Desire 12+ 32 GB 1.800.000 Desire 12 32 GB شرکت جی‌ال‌ایکس
  جی‌ال‌ایکس در سال‌های اخیر با تولید مدل‌هایی مقرون‌به‌صرفه توانسته تا حد زیادی خود را به یکی از برندهای محبوب نزد ایرانی‌ها تبدیل کند، البته مشکل واردات برخی قطعات این شرکت در سال‌ گذشته موجب شد تا تولیدات جی‌ال‌ایکس در سال جاری کاهش پیدا کند اما همچنان مدل‌های سال‌های پیش این برند در بازار یافت می‌شود. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های جی‌ال‌ایکس در بازار را مشاهده می‌کنید:
  قیمت نام محصول 2.600.000 General Luxe Shahin 64GB 2.400.000 Genral Luxe Aria 64GB 2.200.000 GLX Pars 2 64GB 1.400.000 GLX Pars 1 16 GB 1.200.000 GLX Aria+ 32 GB 850.000 GLX Mate Pro 8 GB 780.000 GLX M2 16 GB 690.000 GLX Z1 16 GB انتهای پیام/

  به گزارش کام به کام و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان
  اگر به سایت دیوار مراجعه کرده باشید انبوهی از آگهی‌ها را می‌بینید. هر نوع آگهی که فکرش را بکنید در دیوار دیده می‌شود حتی آگهی‌هایی که فکرش را هم نمی‌کنید می‌توانید در میان این آگهی‌ها به وفور ببینید. یکی از کاربران فضای مجازی از دیوار گردی اش در روز‌هایی که اینترنت فقط سایت‌های ایرانی را باز می‌کرد نوشته که با بازتاب زیادی نیز همراه بوده است. او با پیدا کردن کلید واژه‌هایی تعداد زیادی از این جور آگهی‌ها که حتی فکرش را نمی‌کنید در این سایت پیدا کرده است که تعدای از آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم.
  کشتار روز: شاید دیدن آگهی خرید و فروش گنجشک مرده از عجیب‌ترین آگهی‌های خاص این سایت باشد. هر گنجشک مرده حدود ۱۵۰۰ تومان در این سایت خرید و فروش می‌شود.
  کفتربازی: در این آگهی‌ها که ادبیات خاص خودشان را دارند ممکن است شما عباراتی را بخوانید که چیزی از آن متوجه نشوید. مثل: «چیش‌چنگ شیرکاکل میخ‌رنگ»
  ربا خواری: با این سایت کار ربا خواران راحت شده است آن‌ها با آگهی‌های وام سرمایه آزاد این پول را در اختیار شما قرار می‌دهند و ماهانه از شما کلی سود دریافت می‌کنند.
  مشاغل غیر قانونی: شغل‌هایی که در دایره قانون جایی ندارند هم با استفاده از سایت دیوار به شدت رونق گرفته اند شغل‌هایی مثل نصب ماهواره، فال گیری، خرید و فروش دستگاه پوز به دست فروش و ...
  روابط نامشروع: برخی از آگهی‌های این سایت هم به اعتقاد بسیاری از کاربران فضای مجازی به نوعی است که به نظر می‌رسد عده‌ای با استفاده از این سایت به دنبال طعمه‌هایی می‌گردند تا خواسته‌های نامشروع خود را علنی کنند. از پارتنر با مشخصات خاص برای انجام کاری گرفته تا دنبال هم خانگی با جنس مخالف و کمک غیر مالی به بانوان در این سایت دیده می‌شود!
  جدا از این‌ها خرید و فروش مشروب، اموال مسروقه و ... نیز در این سایت دیده می‌شود. تمام این تخلفات به دلیل کمبود نظارت بر محتوای آگهی صورت گرفته است و پلیس فتا باید برای جلوگیری از زیان‌های بعدی هر چه سریع‌تر با آن برخورد کند.
  منبع: روزنامه خراسان
  انتهای پیام/

  به گزارش کام به کام و به نقل از ورزش سه قرعه کشی رقابت های یورو 2020 در حال برگزاری است و تیم های آلمان، فرانسه و پرتغال در گروه F این رقابت ها، با هم همگروه شدند.
  قرعه کشی رقابت های سال آینده یورو 2020 امشب در بخارست رومانی برگزار شد و مهمترین اتفاق، قرار گرفتن تیم های فرانسه و آلمان، قهرمان های دو جام جهانی اخیر و پرتغال، مدافع عنوان قهرمانی یورو در یک گروه بود.
  از 24 تیمی که سال آینده در یورو حضور خواهند داشت، تکلیف صعود 20 تیم مشخص شده و تکلیف چهار تیم نهایی را برنده های چهار گروه حاضر در مرحله پلی آف مشخص خواهند کرد. 
   

   
   
  قرعه  کشی کامل رقابت های یورو 2020:
   
  گروه A: ایتالیا، سوئیس، ترکیه، ولز

  گروه B: بلژیک، روسیه، دانمارک، فنلاند

  گروه C : اوکراین، هلند، اتریش (تیم چهارم این گروه از بین تیم های بلاروس/ گرجستان/مقدونیه/ کوزوو مشخص می شود)

  گروه D : انگلیس، کرواسی، جمهوری چک (تیم چهارم این گروه از بین تیم های اسکاتلند/ رژیم اشغالگر قدس/نروژ/ صربستان مشخص می شود)

  گروه E: اسپانیا، لهستان، سوئد (تیم چهارم این گروه از بین تیم های وسنی/ ایرلند شمالی/اسلواکی/ ایرلند جنوبی مشخص می شود)

  گروه F: آلمان، فرانسه، پرتغال (تیم چهارم این گروه از بین ایسلند/ بلغارستان/مجارستان/ رومانی مشخص می شود)
   

   
  رقابت های یورو 2020 برخلاف دوره های گذشته، به طور منسجم در یک کشور برگزار نمی شود، بلکه در 12 شهر در سراسر اروپا برگزار می شود که تاکنون تنها 7 کشور میزبان صعودشان به یورو قطعی شده است. شهرهای میزبان گروه های مختلف به این شکل است:
   
  گروه A: رم و باکو
   
  گروه B: سن پترزبورگ و کپنهاگن
   
  گروه C: آمستردام و بخارست
   
  گروه D: لندن و گلاسکو
   
  گروه E: بیلبائو و دوبلین
   
  گروه F: مونیخ و بوداپست
   

   
   
  تنها تیم های سید یک که فرصت میزبانی ندارند، تیم های بلژیک و اوکراین هستند. این دو تیم فقط می توانستند در گروه های B یا C قرار بگیرند (بقیه سرگروه ها باید در گروه هایی قرار بگیرند که امکان میزبانی داشته باشند) و با توجه به اختلافات سیاسی اوکراین و روسیه، مشخص بود که شاگردان آندری شوچنکو با هلند در گروه C قرار می گیرد و بلژیک با روسیه و دانمارک در گروه B؛ موضوعی که باعث عصبانیت بلژیکی ها شده بود زیرا بلژیک که یکی از بهترین آمارها در مرحله مقدماتی را داشت، نه تنها امکان میزبانی را ندارد، بلکه باید یک سفر طولانی به سن پترزبورگ داشته باشد.
  کوین دی بروین در مورد این مسئله گفته بود:" این شرم آور است. به نظر من، این شبیه یک رقابت قلابی است. فوتبال به شکل فزاینده ای شبیه به یک تجارت شده است."
   

   
  رود گولیت، کاپیتان سابق هلند، یکی از مجریان مراسم بود. او در سال 1988 با نارنجی ها قهرمانی در یورو را جشن گرفت.
   

   
  فرانچسکو توتی هم در انجام قرعه کشی مشارکت داشت؛ ستاره سابق آتزوری که پنالتی چیپش به هلند در یورو 2000، یکی از تصاویر فراموش نشدنی این رقابت هاست.
   

   
  خوش و بش روبرتو مانچینی و گرت ساوتگیت؛ ایتالیا و انگلیس با نمایش هایی که در مرحله مقدماتی نشان دادند، از مدعیان یورو 2020 هستند.

  به گزارش مجله ورزشی کام به کام و به نقل از ورزش سه باشگاه تراکتور طی اطلاعیه ای اعلام کرد مسئولان پیکان برای بلیت فروشی مسابقه امروز به قول خود عمل نکردند.
  سایت باشگاه تراکتور با اعلام این خبر و ضمن گلایه از مسئولان پیکان تهران نوشت: «برخلاف اعلام قبلی سرپرست تیم پیکان و هماهنگی‌های انجام شده، باشگاه پیکان برای بازی این تیم مقابل تراکتور بلیط فروشی می‌کند. بر اساس اعلام سرپرست تیم پیکان در جلسه هماهنگی پیش از بازی، قرار بود تماشای بازی «پیکان - تراکتور» رایگان باشد ولی از دیشب مدیر رسانه‌ای این تیم خبر از فروش بلیط برای این بازی داده است!»

  این خبر در حالی از سوی مسئولان تراکتور اعلام شده که طبق دستور العمل سازمان لیگ هیچ باشگاهی حق ندارد تماشای بازی هایش در لیگ برتر نوزدهم را رایگان کند و در این صورت با جریمه ای سنگین روبه رو می شود.

  بازی دو تیم پیکان - تراکتور امروز شنبه نهم آذر ماه ساعت ۱۵ در ورزشگاه شهدای شهرقدس برگزار خواهد شد.

  به گزارش کام به کام و به نقل از ورزش سه
  دو سرمربی با دو رویکرد متفاوت
  بهترین خط حمله و خط دفاع لیگ فردا جذاب ترین نبرد هفته را در ورزشگاه نقش جهان اصفهان شکل می دهند.
  سپاهان در شرایطی میزبان استقلال است که در فصل گذشته با شکست دقایق پایانی در اصفهان از قهرمانی دور شد و در صورت شکست در بازی فردا، بازهم از صدر جدول دور می‌شود. سپاهان این روزها اما تفاوتی اساسی با فصل گذشته دارد؛ تیم قلعه نویی در فصل گذشته بهترین خط حمله لیگ را داشت و 20 گل خورده در 30 بازی را ثبت کرد اماری که شباهتی به این فصل ندارد. ژنرال برای قهرمانی دفاع تیم اش را تقویت کرده و با 1 گل خورده در 10 بازی تا امروز شکست ناپذیر مانده. استقلال هم از ابتدای فصل پیشرفت خوبی داشته و اخرین شکست استراماچونی به بیش از 2 ماه پیش برمی‌گردد. استقلال در مجموع لیگ برتر و جام حذفی، در 9 بازی بعد از شکست برابر پرسپولیس هرگز شکست نخورده و با متوسط 3 گل زده در هر بازی توانسته از 7 بازی لیگ برتر 19 امتیاز به دست آورد.
  در فصل جاری تا امروز زردهای اصفهان هرگز از تیمی عقب نیفتاده و گل اول را نخورده اند و باید دید اگر در برابر بهترین خط حمله لیگ برای بار اول این اتفاق را تجربه کنند، میتوانند به بازی برگردند و نتیجه را تغییر دهند یا خیر. استقلال در سه بازی با ماشین‌سازی، پرسپولیس و تراکتور گل اول را خورده و دو بازی اول را با شکست و سومی را با پیروزی پشت سر گذاشته.
  پاس های سپاهان، موقعیت های استقلال
  بر اساس آمار سایت یازده، سپاهان در اجرای فوتبال مالکانه موفق تر از استقلال بوده و به طور متوسط 433 پاس در هر بازی را ثبت کرده، اما استقلال با میل هجومی بیشتر، در تعداد شوت، شوت در چارچوب و گل زده، برتری نسبی دارد. همچنین امار شانس گل به خوبی نشان می‌دهد چرا استقلال بهترین خط حمله و سپاهان بهترین خط دفاعی لیگ است و استقلال در حمله زهردارتر از سپاهان و در دفاع اسیب پذیرتر بوده است.
   


  رویکرد فنی مقابل بزرگان
  تا پایان هفته یازدهم هر دو تیم با دو تیم مدعی پرسپولیس و تراکتور بازی کرده اند و در دو هفته اینده باید به مصاف شهرخودرو (صدرنشین لیگ) بروند. سپاهان در تهران و اصفهان، به ترتیب پرسپولیس و تراکتور را با 2 گل شکست داده و در هر دوبازی توانسته دروازه اش را بسته نگه دارد. استقلال هم اخرین شکست اش را در بازی با پرسپولیس تجربه کرده و تراکتور را در تبریز با نتیجه 4 بر 2 شکست داد.

   
  امار سایت یازده نشان میدهد سپاهان و استقلال تا اینجای فصل در بازی با تیم های بزرگ رویکرد مشابهی داشتند و هر دو تیم در بازی مستقیم با مدعیان، با مالکیت توپ کمتر، در تعداد پاس و دقت پاس آمار ضعیف تری نسبت به متوسط خودشان را ثبت کرده اند و همچنین تعداد شانس گلزنی بیشتری به حریف شان داده اند. استقلال در این دو بازی بیشتر از متوسط امارش شوت در چارچوب زده و سپاهان هم شانس گلزنی بیشتری خلق کرده.
  این آمار در کنار متوسط 2.75 گل در این 4 بازی، می تواند امار امیدوارکننده ای برای یک بازی حساس و پرهیجان باشد. دیاباته و کی‌روش استنلی، مهاجم‌های خارجی دو تیم می توانند چهره های جذاب این بازی باشند. اقای گل فصل پیش با 3 گل، بهترین گلزن سپاهان در این فصل بوده و زوج شیخ- قاثدی هم تا امروز روی هم 9 گل برای استقلال زده اند و بهترین زوج هجومی لیگ هستند.
  مناطق گلزنی در 4 بازی اخیر
  دو تصویر زیر منطقه شوت های منجر به گل دو تیم در 4 بازی گذشته را نشان میدهد. استقلال در این 4 بازی 13 گل زده که 9 گل آن از داخل محوطه جریمه به ثمر رسیده و 4 گل هم از شوت های راه دور؛ آماری که نشاندهنده تنوع تاکتیکی استقلال برای رسیدن به دروازه حریف است. سپاهانی ها هم در 4 بازی گذشته تمام 5 گل خود را از داخل محوطه جریمه به ثمر رسانده اند و تمرکز هجومی شان بر زدن ضربه اخر از داخل محوطه جریمه است.
   

×
×
 • جدید...