رفتن به مطلب
کام به کام

تمامی فعالیت ها

این جریان به طور خودکار بروزرسانی می شود     

 1. هفته گذشته
 2. جدیدا
 3. کام به کام

  آلبوم خاطرات کام به کام

  خیال کردم دارید خداحافظی می کنید :)) از سیستم جدید خوشت میاد باش حال می کنی 😃
 4. کام به کام

  آلبوم خاطرات کام به کام

  اقا سزار عزیز ممنون از تاپیک کجا ؟ تازه سایت داره دوباره زنده میشه و روحی میگیره باش همیشه عزیز دل
 5. سزار

  آلبوم خاطرات کام به کام

  سلام الان که این متن را تایپ می کنم مورخه 10/06/1398ساعت 11:51am هست .اگر اشتباه نکنم از آخرین باری که به اینجا آمدم حدود 5 سال می گذرد.الان حس یک آدمی را دارم که یک آلبوم قدیمی را ورق میزنه.دوستان قدیمی ،متنها و مطالب قدیمی،کامنتهای قدیمی،تاریخ مراجعه های قدیمی.لحظات خوب و شاد قدیمی.یاد همگی بخیر دوست داشتم باز هم اون دورهمی ها بوداما حیف که همه ما به نوعی درگیر مشکلاتی شدیم و باسپری شدن زمان شرایطمون تغییر کرد.مشکلات ما را از همدیگه دور کرد و تبدیل کرد به خاطرهخاطرات خوبی در کنار دوستان داشتم اگر بدی هم از ما دید خب حتما حقتون بوده ولی خب باید حلال کنیدو الاآره دیگههههه.خیلیخدا یار و نگهدارتون
 6. افرادی که در عرصه ی ساخت و ساز مشغول به فعالیت هستند با پانل سه بعدی آشناییت دارند. پانل سه بعدی نیز جزء دیوارهای پیش ساخته می باشد. علاوه بر کاربردش این پانل ها را می توان برای کارهای تزئینی نیز مورد استفاده قرار داد. بسیاری از افراد از پانل سه بعدی برای سقف و دیوار منازل خود استفاده می کنند. سوالی که ممکن است برای مشتریان پیش آید این است که هدف استفاده از پانل سه بعدی چیست؟ این پانل ها از چه جنسی می باشند؟ جنس پانل سه بعدی معمولا از یونولیت نسوز و فوم می باشد. یونولیت مذکور در میان دو صفحه ی مشبک قرار می گیرد و خاصیت ضد آتش سوزی را نیز داراست. این پانل ها در انواع گوناگونی در بازار وجود دارند که طبق نیاز مشتریان به آن ها ارائه می گردد. پانل سه بعدی دیواری یکی از انواع این پانل ها است که کاربرد زیادی دارد. در این مقاله با تعریف دقیق پانل سه بعدی و مزایای آن آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید. مزایای پنل سه بعدی: یکی از ویژگی های پانل سه بعدی ضد زلزله بودن آن است. این امر به علت پیوستگی موجود در دیوار و سقف می باشد. در این روش عملیات بتن ریزی از طریق دستگاه شات کریت انجام می شود. به علت عایق بودن در برابر سرما و گرما، هزینه ی خدمات جانبی تهویه در ساختمان ها کاهش می یابد. پانل سه بعدی به سرعت قابل نصب است. از ویژگی های دیگر این پانل ها می توان به مقاومت بالایشان در برابر آتش سوزی اشاره کرد. پانل سه بعدی هیچ گونه رطوبتی را به خود جذب نمی کند. این پانل ها در انواع باربر و غیر باربر قابل استفاده هستند. پانل دیواری باربر: به طور معمول در محوطه هایی که دارای اسکلت فلزی نمی باشند و همینطور در سوله ها از این پانل ها استفاده می شود. پانل دیواری غیر باربر: این پانل ها برای دیوارهای خارجی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از ساختمان هایی که از اسکلت فلزی یا بتنی برخوردار هستند نیز از پانل دیواری غیر باربر بهره می گیرند. شایان ذکر است که پانل های سه بعدی را باید بنا بر کاربردی که دارند، استفاده کرد. برای مثال برخی از پانل ها در جهت کارهای تزئینی و برخی دیگر برای ساخت دیوار کاربرد دارند. پانل های که در منازل نصب می شوند،بسیار متنوع بوده و دربرگیرنده ی هر نوع سلیقه ای می باشد. یکی از روش های مدرن برای دکوراسیون منازل استفاده از پانل سه بعدی می باشد. ابعاد پانل سه بعدی ابعاد استاندار پانل سه بعدی به شرح ذیل است: عرض پانل سه بعدی بربر با 1200 میلی متر است. طول پانل سه بعدی برابر با 6000 میلی متر است. وزن پانل سه بعدی برابر با kg/m2 6 می باشد. 40، 60، 80 و 100 ضخامت های لایه ی پلی استایرن می باشد. ابعاد شبکه های سیم مفتول پنجاه در پنجاه می باشد که قطر آن 8.2 میلی متر است. اعضای خرپایی قطری برابر با 5 میلی متر دارد. خرپاها در فاصله ی 100 میلی متری از هم قرار می گیرند. بتن شاتگریت ضخامتی بین 80-40 میلی متر دارد. شبکه ی مش ارتباطی با ضخامت بتن شاتگریت نداشته و در هر صورت در میان ضخامت ذکر شده قرار می گیرد. نتیجه گیری امروزه به دلیل گسترش فراوان پانل سه بعدی در صنعت ساخت و ساز، کیفیت در حال بهتر شدن است و هرچه که به جلو پیش می رویم، ساخت و ساز کشور از نظر کیفی بهتر و بهتر می شود. با توجه بر گسترش این فناوری می توان به راحتی این پانل ها را جایگزین روش های سنتی کرد. این کار اقتصادی تر بوده و از نیروی انسانی نیز به بهترین صورت استفاده خواهد شد.
 7. دیوار باربر به منظور تقسیم بندی مورد استفاده ی اشخاص قرار می گیرد و هر ساختمانی که نیاز به تقسیم بندی فضا داشته باشد از دیوار باربر بهره می برد. بسیاری از افراد راجع به عملکرد دیوار بار اطلاعی ندارند؛ در واقع این دیوارها باید به گونه ای باشند که هم بتوانند وزن خود را تحمل کرده و هم وزن طبقه های بالاتر و همینطور سقف هایی که روی آن قرار می گیرند را تحمل کنند. این دیوارها دسته بندی های گوناگونی دارند و به صورت داخلی و خارجی موجود می باشند. مزایای دیوار باربر این دیوارها دارای کاربرد و مزایای بسیاری می باشند که در میان آن ها می توان به محاسبه ی دقیق سازه ها، آسانی در جابه جایی، صرفه جویی در انرژی، عمر بالای ساختمان، هماهنگی با استانداردهای طراحی شده، سهولت عبور و ...اشاره کرد. انواع دیوار باربر یکی از انواع دیوار باربر، دیوار حائل بوده که از حرکت های جانبی مانند آب، خاک و ... جلوگیری به عمل می آورد. این دیوارها خود شامل سه دسته می شوند:وزنی، بتن مسلح و بتن مسلح شیت بندار. مصالحی مانند بتن، سنگ، آجر و ... در تهیه ی دیوار حائل دخالت دارند. دیوار باربر را می توان به شیوه های گوناگونی قرار داد که بر اساس آن به صورت طولی، عرضی و دو طرفه موجود می باشند. سیستم دیوار طولی بدین صورت است در موازات طول ساختمان قرار می گیرد و باعث تشکیل شدن نمای اصلی ساختمان می شود. سیستم دیوار عرضی بدین صورت است که نحوه ی قرارگیری آن طوری است که بر طول ساختمان عمود است. در نهایت سیستم دوطرفه هر دو جهت را در برمی گیرد. طول و عرض ساختمان را در مجموعه ای از دیوارهای موازی به خود اختصاص می دهد. ICF یا عایق ماندگار نیز گونه ای دیگر از دیوار باربر می باشد. دیوارهای این چنینی برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی استفاده می شوند و عایق خوبی در گرما و سرما می باشند. قالب بندی این عایق شامل سه بخش می شود: بلوکی، نواری و پانلی. پرکاربردترین آن ها در ساخت و ساز قالب بندی بلوکی و نواری می باشد. استفاده ی این عایق ها در ساخت و ساز منجر به مقاومت زیاد در برابر حوادثی مانند زلزله می شود. قیمت مناسب و کیفیت خوب از دیگر مزایای این عایق ها است. عایق ماندگار به راحتی قابل نصب بوده و کمک شایانی به صرفه جویی انرژی کرده است. مقدار بتن استفاده شده در این سازه ها پایین می باشد و هزینه های میلگرد در ساختمان نیز به طرز قابل توجهی پایین خواهد آمد. هزینه های مربوط به قالب بندی و نیروی انسانی نیز کاهش خواهد یافت. سوپر پانل نمونه ای از این سیستم اما به طور تکامل یافته می باشد. المان های سیستم بدین صورت است که از پیش ساخته شده و دارای عرض 2/1 متری و طول و ضخامت متفاوت می باشد. ارتفاع طبقه ی سازه تعیین کننده ی طول دیوارها می باشد. پیاده کردن این سیستم در دیوار باربر مزایایی به دنبال خواهد داشت. اگر از این سیستم در ساخت و ساز استفاده کنید، می توانید سرعت نصب را تا مقدار زیادی بالا ببرید. 60% عملیات در کارخانه انجام می شود و بقیه ی کارها با منتقل شدن قطعات به محل موردنظر صورت می گیرد. مزایای دیگر این سیستم در دیوار باربر به شرح ذیل است: در مصرف انرژی صرفه جویی می شود مقاومت سازه در مقابل عوامل محیطی افزایش می یابد تاسیسات به راحتی عبور خواهند کرد مصالح ساختمانی به مقدار کمی مورد استفاده قرار گرفته که به دنبال آن مصالح اضافی دور ریخته نمی شود قدرت و استحکام باربری افزایش می یابد در نهایت وزن ساختمان کم تر می شود.
 8. سلام یاسی خوب هستی
  پیغاممو دیدی با من تماس بگیر

   

 9. لباس کار را می توانیم پوششی تعریم کنیم که به طور معمول شامل دست و پا و تنه می باشد که به منظور محافظت کارکنان طبق شرایط اطرافشان تولید می شود.نخستین استانداردهای پارچه برای این منظور ابتدا در سال 1357 تولید شد و طبق نظر و بررسی های کمیسیون نساجی ایران در آن تجدید نظری صورت گرفت که در نهایت در سال 1371 در حالتی شناخته شده و جزء استاندارد رسمی ایران شد.این تجدید نظر در جلسه ی 47 کمیته ی ملی استاندارد نساجی تصویب شد. پارچه ی مطلوب لباس کار همواره دغدغه ی مشتریان بوده و است.چراکه جنس لباس کار با شرایط محیطی باید همخوانی داشته باشد.در این مقاله سعی داریم شما را پارچه های گوناگونی که در تهیه ی لباس کار به کار می رود آشنا کنیم.با خواندن این مقاله شما قادر خواهید بود لباس کار مدنظر خود را به راحتی انتخاب کنید.تنوع جنس های گوناگون و تخصصی بسیار زیاد است که همین عامل باعث می شود مشتریان به هنگام خرید دچار سردرگمی شوند.زیرا صنعت نساجی بسیار پیشرفت کرده است و تنوع بسیاری دارد. پارچه لباس کار تترون در قدم اول به بررسی پارچه ی تترون در تولید لباس کار می پردازیم.این پارچه در کیفیت های گوناگونی تولید می شود.تترون در مقایسه با پارچه های دیگر دارای ضخامت کمتری می باشد وعموما برای تولید پیراهن مردانه مورد استفاده قرار می گیرد.از پارچه ی تترون برای روپوش پزشکی و حتی رستورانی نیز استفاده می شود.این کار دارای قیمت پایین تری می باشد.همان گونه که گفته شد پارچه ی تترون ضخیم نیست و به همین دلیل خنک است اما مقاوت آن کمتر می باشد.بهترین نوع تترون آرو ژاپن است که در بازار موجود است. پارچه لباس کار ترگال این پارچه شبیه به پارچه ی تترون می باشد و تفاوت آن این است که دارای ضخامت بیشتری می باشد.پارچه ی ترگال هم خنک می باشد و ضخامت نسبتا خوبی هم دارد.از این جنس پارچه بیشتر برای این لباس کارها استفاده می شود:روپوش های پزشکی و یا آزمایشگاهی،لباس فرم مدارس،لباس آشپزی و روپوش های کارگاهی...وزن این پارچه چیزی حدود 240 گرم می باشد.از پلی استر و ویسکوز برای تولید الیاف این پارچه ها نیز استفاده شده است.اگر قصد دارید پیراهن مردانه کمی ضخیم تر تولید کنید پیشنهاد می کنیم که از این پارچه استفاده کنید.ضخامت ترگال برای لباس کار در مشاغل ذکر شده مناسب می باشد. پارچه لباس کار فلامنت کجراه بافت این پارچه کمی متفاوت است و چون راه بافتش به صورت کج است با نام لباس کار کج راه نیز شناخته می شود.این پارچه هم از پارچه ی تترون و هم ترگال ضخامت بیشتری دارد در نتیجه مقاوت بالاتری دارد اما استفاده از این مدل لباس کار به نسبت بقیه گرم تر می باشد و خنکی پارچه کاهش می یابد.وزن کج راه حدود 280 گرم است.بیش از 90% لباس کارها در ایران از این پارچه تولید می شوند.اگر برای خرید آن اقدام کنید متوجه خواهید شد که کیفیت های متفاوتی در وزن پارچه و همینطور مقدار پلی استر در بازار موجود است. پارچه لباس کار کتان این پارچه تقسیم بندی گوناگونی دارد و در بازار با عنوان های کتان 30،70 و 100 درصد تقسیم بندی می شود.وزن کتان با توجه به پنبه ی به کار رفته متفاوت است و تقریبا بین 480-330 گرم است.لباس کارهایی که از این پارچه برای تولید آن ها استفاده می شود دارای ضخامت و وزن بیشتری هستند.هرچه درصد کتان پارچه بیشتر باشد وزن و ضخامت آن بیشتر خواهد بود.افرادی که در معرض جوشکاری،کارهای خشن و فرز کاری هستند توصیه می شود از این جنس برای لباس کار استفاده کنند چون که در برابر حرارت مقاومت بیشتری دارند.
 10. فیلتر هوا باعث می شود تا موتور خودرو دارای عملکرد خوبی بوده و نقش موثری در تنظیم نمودن سلامت فنی اتومبیل را ایفا کنند.اگر تعویض فیلتر هوا در زمان درستی صورت گیرد بازده موتور بیشتر می شود.این کار همچین منجر به سالم ماندن موتور،کاهش مصرف سوخت و آلودگی هوا می شود. دارندگان اتومبیل همیشه درنظر داشته باشند که دائما وضعیت فیلتر هوا خود راچک کنند تا در مواقع ضرورت اقدام به تعویض آن کنند.اگر تعویض فیلتر هوا به تعویق بیفتد،عملکرد و راندمان خودرو را کاهش می دهد چراکه در این صورت هوای لازم به سیستم احتراق اتومبیل نرسیده و باعث می شود مصرف سوخت تا 25 درصد هم افزایش یابد. فیلتر هوا در انواع گوناگون به خودروداران ارائه می شود که هرکدام دارای ویژگی های متفاوت از یک دیگر می باشند.در این مقاله سعی داریم انواع فیلترهای هوا را به شما معرفی کنیم تا متوجه شوید چه فیلتری را باید برای خودروتان خریداری کنید. فیلتر هوا خودرو سلولزی این نوع فیلتر هوا که با نام کاغذی هم شناخته می شود،رایج ترین نوع فیلتر است که کاربرد زیادی دارد.در این فیلتر هوا کاغذ پلیسه دار آکاردئونی تعبیه شده است تا بتواند ناخالصی های موجود در هوا را جذب کند.ساختار فیلتر هوا سلولوزی از فریم پلاستیکی می باشد چراکه باید تثبیت شوند.با وجود اینکه این فیلترها در مقایسه با فیلترهای دیگر ارزان تر هستند،اما باید در مدت زمان کمی تعویض شوند و عمر آن ها کوتاه است.این نوع فیلتر قابلیت جذب 90-80% ذرات خارجی را دارد. فیلتر هوا اسفنجی خودرو امروزه از این فیلترها در ماشین های مسابقه ای درچند لایه وبا استفاده از نانو نیز استفاده می شود. در صورتی که در گذشته فقط برای ماشین آلات سنگین و تراکتورها استفاده می شده است.طراحی فیلتر هوای اسفنجی برگرفته از ساختار فیلتر هوا روغنی سابق می باشد که در خودروهای کلاسیک به کار می رفته است.جذب مواد ذائد از طریق بستر پلی اورتان و فریم فلزی صورت می گیرد.این فیلتردرمقایسه با فیلتر کاغذی گران تر می باشد اما با این وجود برای ماشین های شهری فیلتر هوای کاغذی توصیه می شود،چرا که عملکرد بهتری دراتومبیل های شهری معمولی دارند. فیلتر هوا کتان خودرو عمر این فیلتر هوا طولانی است و از تمام فیلترها گران تر می باشند.در این فیلتر به منظور جذب بهتر ناخالصی شش ورقه پارچه ی ویژه ی روغنی به کار می رود.به دلیل ساختار خوب این فیلتر جریان هوا به سرعت انتقال می یابد و عملکرد ماشین بهتر می شود.فیلتر هوا کتان قابل شست و شو نیز می باشد.اگر خودروها مجهز به فیلتر هوا کتان باشند،هزینه هایی تعمیر،استهلاک و...کمتر می شود.این فرآیند در مدت زمان طولانی قابل مشاهده است عملکرد خودرو را بیشتر می کند. در صورت تعویض نکردن فیلتر هوا چه اتفاقاتی ممکن است بیفتد؟ با گذشت زمان ذرات و گرد و غبار جمع شده و باعث گرفتگی منافذ می شود در این صورت عبور هوا سخت تر و سخت تر خواهد شد و به مراتب موتور مکش بیشتری برای دریافت آن انجام خواهد داد.این کار از نظر اقتصادی نیز به صرفه نیست با مصرف سوخت بیشتر رابطه ی مستقیمی دارد.از طرفی این گرفتگی موجب می شود مونوکسیدکربن بیشتر تولید شود.به طور کلی یک فیلتر هوا باید هر دو سال یک بار و پس از طی کردنی مسافتی معادل با 24000مایل تعویض شود. هنگام مواجهه شدن با علائم زیر فیلتر هوا خود را تعویض کنید: لرزش پیوسته و کم شدن توان موتور رسوب گرفتگی زیاد بر شمع موتور خودرو ریپ زدن و طولانی شدن زمان استارت خودرو بیشتر شدن مصرف سوخت و گازهای خارج شده از اگزوز تمیز کردن فیلتر هوا خودرو توصیه می شود به جای شست و شو از تعویض فیلتر استفاده شود،چرا که این قطعه قیمت چندانی ندارد و همینطور با شستن کارایی اولیه ی خود را نخواهد داشت(جذب کمتر ذرات).فیلتر پارچه ای قابلیت استفاده ی مجدد پس از شست و شو را دارد. مراحلی که برای تمیز کردن فیلتر باید انجام دهید: در وهله ی اول می بایست تمامی گرد و غباری را که روی فیلتر جمع شده است را تمیز کنید. پس از آن می توانید از مواد شوینده مناسب برای تمیز کردن آن استفاده کنید. سپس در این مرحله فیلتر را آبکشی نمایید. پس از آبکشی باید آن را به وسیله ی جریان هوا خشک کنید. در مرحله ی آخر و پیش از جایگذاری، فیلتر را روغن کاری کنید.
 11. mohii12

  کرکره برقی مغازه

  چندین سال است که کرکره برقی از محبوبیت بسیاری برخوردار است و جای کرکره های سنتی مثل فلزی، لانه زنبوری و ... را گرفته است. استفاده های بسیاری از کرکره برقی می شود که از موارد استفاده ی آن می توان به تجاری( مغازه های تجاری) و شخصی(پارکینگ منزل، ویلا و...) اشاره کرد. امروزه شاهد آن هستیم که بیشتر مغازه داران استفاده از کرکره برقی را ترجیح می دهند و از وضعیت موجود راضی هستند. در مقاله های قبلی با استفاده ی کرکره برقی در خانه ها، کرکره برقی پنجره و درب پارکینگ آشنا شدید، در این مقاله به کرکره برقی مغازه و اهمیت آن می پردازیم. یکی از دلایلی که کرکره برقی و کرکره برقی پنجره جایگزین مدل های سنتی شده اند این است که در روش نوین نیازی به کمک گرفتن از نیروی انسانی نیست و همه چیز با یک ریموت قابل انجام است. کرکره برقی پس از گذشت زمان دچار سفتی و سختی نمی شود و نیازی به روغنکاری نخواهد داشت. بر خلاف کرکره های سنتی که موجب آلودگی صوتی و آزردگی دیگران می شد این کرکره ها هیچ صدایی تولید نکرده و رضایت مشتریان را به همراه آورده است. توصیه می شود مقاله ی کرکره برقی پنجره نیز خوانده شود. دو نکته ی عمده در خصوص کرکره برقی مغازه وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید: 1-تیغه های کرکره برقی مغازه 2-موتور کرکره برقی مدل مغازه انتخاب درست تیغه های کرکره برقی در کارکرد صحیح آن بسیار موثر است. انتخاب درست تیغه موجب می شود که هم امنیت مغازه تضمین شده و هم در انرژی و هزینه های جانبی صرفه جویی شود. هنگامی که می خواهید اقدام به خرید تیغه ی کرکره برقی کنید به ظاهر و شکل تیغه ی انتخابی و هم چنین امنیت تیغه های کرکره برقی دقت زیادی کنید. موارد دیگری مانند صدای تیغه و قیمت تیغه ها نیز مطرح می باشند اما انجام دادن دو مورد اول الزامی است و به همه ی مغازه داران توصیه می شود. شکل ظاهری تیغه: به طور کلی تیغه های کرکره برقی به دو صورت آلومینیوم و پلی کربنات می باشند. مغازه داران می توانند از هر دو گزینه استفاده کنند. این نکته را درنظر داشته باشید که انتخاب تیغه ی مناسب به نوع کسب و کار و شرایط آن بستگی دارد. امنیت: کرکره هایی که با دست بالا و پایین می شوند در مقایسه با کرکره برقی و کرکره برقی پنجره از امنیت کمتری برخورداراست. برای هر مغازه داری داشتن امنیت و آرامش خاطر در محیط جزء ضروریات است که باید به این موضوع پرداخته شود. ولی تفاوت چندانی در تیغه های کرکره برقی وجود ندارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با توجه به شرایط و محیط کاری نوع تیغه را انتخاب کنید. نکات مهم: برخی از مغازه ها که حجم زیادی از پول را در آن جا نگهداری می کنند و دارای گاو صندوق هستند باید از تیغه ی پلی کربنات برای کرکره برقی خود استفاده کنند. طبق دستور پلیس استفاده از این تیغه برای شغل هایی نظیر طلا فروشی، صرافی و بانک الزامی است. در این صورت با وارد شدن سارقین در مغازه ی شما مامورین پلیس می توانند از وضعیت باخبر شوند. مغازه داران می توانند به منظور افزایش امنیت مغازه ی خود از جا قفلی فولادی در پایین کرکره برقی استفاده کنند. ریل و قوطی کرکره برقی باید از سمت داخل مغازه باشد. این کار امنیت را بالاتر برده و از سرقت و دستکاری سارقین جلوگیری به عمل می آورد. ریل کرکره برقی نباید در سمت نمای آن باشد. شرکت الکترو حفاظ سوابق خوبی در زمینه ی ارائه ی انواع کرکره برقی، کرکره برقی پنجره و ... دارد که با مراجعه به سایت می توانید اطلاعات کاملی در این زمینه به دست آورید.
 12. همانگونه که هنگام خرید درب ریلی به نوع آن بسیار توجه می کنید به انتخاب جک مناسب نیز باید اهمیت بسیاری بدهید. برای اینکه بتوانید جک مناسب برای درب ریلی خود تهیه کنید باید مقادیری نظیر عرض درب، وزن هر لنگه ی درب ریلی و میزان تردد آن را بررسی کرده و سپس اقدام به خرید جک مناسب کنید. در این مقاله سعی داریم شما را در تهیه ی جک مناسب بر درب ریلی پارکینگ خود یاری دهیم. شما می توانید با مراجعه به سایت الکترو حفاظ انواع گوناگون درب ریلی، کرکره برقی، جک مناسب و .. را بر طبق نیاز خود خریداری کنید. با اندازه گیری وزن درب ریلی می توانید فشاری که جک هنگام حرکت درب ها متحمل می شود را اندازه گیری کنید. شایان ذکر است که هرچه وزن درب ریلی بیشتر بوده و یا لولاها دارای استهلاک بیشتری باشند، فشاری که جک در ابتدا و انتهای حرکت تحمل می کند، بیشتر خواهد بود. پیش از آنکه برای نصب جک اقدام کنید حتما عیوب محل موردنظر را بررسی و رفع کنید. این عیوب می تواند شامل ضعف های آهنگری، استهلاک لولاها، وجود خمیدگی در ساختار درب ریلی و ...باشد. تمام این موارد موجب غیر یکنواختی حرکت درب ریلی شده و با گذشت زمان مشکلاتی را به وجود خواهند آورد. مواردی که در فوق برای نصب جک مناسب درب ریلی گفته شد حائز اهمیت است اما موارد دیگری مانند عرض هر لنگه نیز باید بررسی شوند. این بررسی در میزان گشتاور اعمالی هنگام به حرکت درآمدن جک و پایان حرکت آن تاثیر مستقیمی دارد. اگر ساختار درب ریلی به صورت یکپارچه باشد به نوعی که هیچ هوایی نتواند از درب پارکینگ عبور کند؛ وزش باد می تواند در روند حرکت جک اختلال ایجاد کند. اعمال نیرروی باد موجب می شود که حرکت درب ریلی به درستی صورت نگیرد و در کار جک اختلال پیش آید. پارامترهایی نظیرعرض و وزن درب ریلی به یکدیگر وابسته می باشند. اگر در قالب مثال بگوییم اینگونه می شود: فروشنده ای که ادعا داشته باشد برای درب ریلی به وزن 350 کیلوگرم یک جک پارکینگی می تواند مناسب باشد باید این نکته را درنظر گرفت که این وزن برای درب ریلی مناسب بوده که عرض هر لنگه ی آن 1.8 متر باشد. در غیر این صورت ظرفیت تحمل جک پارکینگ برای درب ریلی مذکور کمتر خواهد شد. آخرین پارامتری که برای تهیه ی جک مناسب درب ریلی باید درنظر گرفته شود میزان کنترل تردد آن می باشد. به طور معمول از جک های الکترومکانیک زمانی استفاده می شود که میزان تردد پایین باشد. از طرفی جک های هیدرولیک برای تردد های بالا قابل استفاده می باشد. تمام مواردی که گفته شد در تعیین جک مناسب دارای اهمیت می باشد. اما نکته ی دیگری نیز وجود دارد که همان نحوه ی نصب جک پارکینگی می باشد. بیشتر گزارش هایی که در خصوص جک پارکینگ داده می شود مربوط به چگونگی نصب جک ها می باشد. ممکن است جک مناسبی با درب ریلی شما انتخاب شود اما به دلیل بی دقتی افراد و غیر حرفه ای بودن آن ها کار غیر اصولی شده و از استاندارد خارج می شود. اگر کار نصب را به فردی غیر حرفه ای سپرده اید در صورت خرابی اصلا تعجب نکنید. به یاد داشته باشید که در پی خرابی های مکرر طول عمر جک خریداری شده نیز کاهش می یابد. پیش از خرید جک برای درب ریلی خود به شرکت های معتبر مراجعه کرده و همه ی کارهای خود را به آن ها بسپارید. اگر افرادی قبلا در این زمینه تجربه کسب کرده اند می توانید از آن ها مشورت بگیرید. با انتخاب درست شرکت و با کمک تکنسین های خبره می توانید بدون نگرانی و با ضمانت از جک نصب شده نهایت استفاده را ببرید.
 13. «مهدکودک گربه‌ها» کتاب شعر خردسال سروده طیبه رضوانی برای خردسالان است، که توسط مهرک معرفی می‌شود. به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، پفک، مورچه خانم، دندان مادربزرگ، تولد، مهدکودک گربه‌ها، لباس عید، لباس مامان، جوجه کچل، خنده شیلنگ، ملاقه عناوین شعرهای کتاب (مهد کودک گربه‌ها) هستند. در یکی از این سرودها شاعر اینگونه سروده است : مورچه‌خانم، سلام سلام نگاه بکن، من این بالام خسته شدم، دلم گرفت می‌خوام که دوست بشی باهام می‌آی با هم بازی کنیم؟ اتل متل، قایم باشک قول بده که جِر نزنی بازی که نیست جای کلک وقتی که من چشم می‌ذارم دور نرو، نزدیکم بمون می‌خوام که پیدات بکنم مورچه‌ی خوب و مهربون آخه تو ریزه میزه‌ای گم می‌شی زیر دست و پام وقتی که خوب قایم شدی یه سوت بزن تا من بیام گفتنی است «می‌خوام یه داداش بخرم‌« مجموعه شعر دیگری از طیبه رضوانی است که توسط سوره مهر منتشر شده است.
 14. plan1

  20٬000 ریال

 15. نمایشگاه ها اتفاقات حائز اهمیتی در زمینه ی معرفی محصول و جذب مشتری می باشند. مدل طراحی غرفه سازی شما، این امکان را می دهد در این مسئله تاثیر زیادی داشته باشد. در ادامه به شما راهکار هایی معرفی می کنیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن غرفه سازی کنید. در انتخاب محل غرفه نمایشگاه سخت گیر باشید! مکانی که برای غرفه انتخاب می کنبد از طراحی و ساخت غرفه سازی مهم تر است. چنانچه شما محل مناسبی برای غرفه سازی انتخاب نکنید تمام هزینه هایی که صرف طراحی غرفه کرده اید از بین می رود. شما در نظر بگیرید که غرفه ی شما مربوط به محصولات خوراکی نمی باشد ولی غرفه ی خود را کنار غرفه های خوراکی انتخاب کرده اید، این کار باعث می شود افراد بازدید کننده زمان کمتری را صرف بازدید از غرفه ی شما کنند زیرا که بوی روغن سوخته و خوراکی های غرفه ی کناری، غرفه شما را نیز در بر گرفته است. در طراحی غرفه نمایشگاهی جزئیات مهم ترند! ممکن است شما فکر کنید که مدل های عجیب و غریب جذابیت بیشتری برای مشتریان و بازدید کنندگان دارد اما اینگونه نیست، جزئیات بسیار مهمتر است. زیرا که نمایشگاه ها بسیار شلوغ هستند و افراد جلوی پای خود را به زور میبینند بنابراین برای طراحی بهتر غرفه سازی بایستی از جزئیاتی استفاده کرد که در دید بازدیدکنندگان باشد و آنها را جذب کند. دقت به موضوع دید انسانی می تواند شما را به هدف از غزفه سازی نزدیک کند. بنابراین به این جزئیات توجه ویژه شود. غرفه نمایشگاهی یک سازه موقت است! در نظر بگیرید که غرفه سازی برای نمایشگاه در یک دوره است و به صورت موقت است پس نباید خیلی برای طراحی آن هزیته کنیم و از مصالح مقاوم استفاده کنیم. می توانید از از مصالح دوست دار طبیعت برای طراحی غرفه سازی استفاده کنید. البته طراح غرفه سازی خود تمام این موضاعات را می داند و در طراحی آن رعایت می کند. در غرفه سازی داخل نمایشگاه ها هیچ محدودیتی در استفاده از ابزار وجود ندارد. نور پردازی در طراحی غرفه نمایشگاهی! همه ی افرادی که قصد دارند در نمایشگاه حضور پیدا کنند، هدف مشترکی دارند که آن جلب توجه بازدیدکنندگان است. برخی گمان می کنند که هر چه نورپردازی غرفه ی آن ها شلوغ تر باشد بیشتر جلب توجه می کند. کمی با خود فکر کنید که چه نوع و رنگی از نورپردازی در غرفه سازی باعث جلب توجه بازدیدکنندگان می شود. طراحان معتقدن که نور های سفید و آبی بسیار آرامش بخش است و این آرامش را منتقل می کند. ایجاد آرامش برای افراد موجب این می شود که انها زمان بیشتری را در غرفه ی شما صرف کنند. افراد را به داخل غرفه نمایشگاهی دعوت کنید! مطلوب است که شما افراد را برای معرفی کامل تر محصول به داخل غرفه دعوت کنید. افراد بازدید کننده با وارد شدن به داخل غرفه با خیال راحت از محصولات دیدن می کنند و هم از شلوغی بیرون غرفه راحت می شوند. توجه داشته باشید غرفه سازی باید علاوه بر نمای منحصر به فرد غرفه داخل آن را نیز به بهترین شکل طراحی کند.
 16. ALI

  سلام یاسی جان خوبی🙋‍♂️

 17. سلام داش بنیامین چطوری عزیزم😜

  1. کام به کام

   کام به کام

   سلام علی جان ممنون تو خوبی 

   چه خبر 

   کجایی 

   کار و بار میزونه ؟ 

 18. mahsaa65

  چسب کاشی پودری

  این محصول از سیمان تشکیل شده است و منجر به کاهش هزینه ها نیز می شود.چسب کاشی پودری جایگزین دوغاب ریزی پشت کاشی ها می شود.همچنین برای کارهایی نظیر چسباندن کاشی،موزاییک و زیرسازی ها...از چسب کاشی پودری استفاده می شود.این محصول برای به هم چسباندن دو کاشی نیز کاربرد دارد. کاربردها و مزایا: چسب کاشی پودری را می توان بر سطوح مختلف و برای انواع کاشی،موزاییک و ... نصب کرد. در کاشی های که دائما در تماس با آب و رطوبت هستند بهتر است از این محصول برای چسباندن استفاده کرد. محصول چسب کاشی پودری در سطوح رنگ شده و انواع مختلف پوشش ها قابل نصب است. در برابر رطوبت چسبندگی خود را حفظ می کند. چسب کاشی پودری حتی پس از خشک شدن در برابر رطوبت و آب مقاوم می باشد. پس از تثبیت در برابر تغییرات دما مقاوم می باشد. زمان گیرش این محصول به سرعت انجام نمی پذیرد و به همین دلیل تا چند دقیقه پس ازنصب قطعات می توانند به راحتی جابه جا شوند. چسب کاشی پودری به راحتی نصب می شود و سرعت کار را بالاتر می برد. از این محصول می توان برای چسباندن کاشی روی کاشی نیز استفاده کرد. در مقایسه با مصالح دیگر قدرت چسبندگی بالاتری دارد. نیازی به مخلوط کردن با مصالح دیگر نیست و به راحتی با آب مخلوط می شود. زمانی که چسب کاشی پودری با آب ترکیب می شود،بسیار منعطف و خمیری شکل می شود. نحوه استفاده و میزان مصرف: اطلاعات و میزان دقیق مصرف و مقاومت یک شبانه روز بر طبق آزمایش های کارگاهی مشخص می شودقبل از شروع کار باید سطح زیرین به طور کامل خشک باشد و هیچ گونه گرد وغبار و ذراتی نداشته باشد.اگر سطح مورد نظر دارای پوشش های قبلی مانند کاغذ دیواری می باشد،در ابتدا باید آن را جدا نمود.اگر زیرسازی با قیرگونی و یا آسفالت انجام گرفته باشد،می توان در ابتدا از پرایمر برای زیرسازی استفاده کرد.چسب کاشی پودری را به صورت لایه ای بسیار نازک در حدود 5 میلی متر روی سطح موردنظر بکشید و با استفاده از کاردکی که دارای دندانه هایی به عمق 5 میلی متر است،بر روی سطح شیارهایی ایجاد کنید.قسمت هایی که با آب و رطوبت در تماس هستند را با چسب کاشی پودری بپوشانید.با این کار زمان بیشتری طول می کشد تا چسب کاملا خشک شود.شما باید با حرکت چرخشی کاشی ها را در جای مربوطه قرار دهید و سپس با ضربه زدن جای آن را محکم تر کنید.میزان مصرف بسته به زیرسازی و نیز نوع سرامیک یا کاشی دارد.حدود 2/5-1/5 کیلوگرم پودر برای هرمتر مربع مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده ازدوغاب سیمان و ماسه برای نصب کردن کاشی و سرامیک زمان بیشتری را هدر می دهد و هم چنین نسبت به چسب کاشی پودری از استحکام کمتری برخوردار است و وزن بیشتری را دارد و باعث سنگینی سازه می شود.بنابراین استفاده از چسب کاشی پودری کاهش هزینه ها را به دنبال خواهد داشت.این محصول با استانداردهای آیین نامه 18156 نیز مطابقت دارد. روش اجرائی : پس از اینکه زیرسازی تمیز و آماده شد،حدود 2پیمانه پودر با 5/1 پیمانه آب را مخلوط کنید تا به شکل خمیری همگن دربیاید.انقدر ادامه دهید تا کاملا مخلوط شود و این کار حدود 15 دقیقه به طول می انجامد.برای اجراکردن مخلوط از ماله ی شانه دار استفاده کنید.اگر نیازمند چسبندگی بیشتر برای کارتان هستید چسب بتن را به مخلوط خود بیفزایید.سپس عمل نصب را در مدت 10 دقیقه به اتمام برسانید.این خمیر 24 ساعت طول می کشد تا به استحکام نهایی خود برسد و پس ازآن آماده ی بندکشی می باشد.چسب کاشی پودری تا 2سال قابل نگهداری است و باید در بسته بندی و دور از رطوبت باشد.
 19. بچه های زندگی در ایران بهتر هست یا خارج از ایران نظر شما چیه ؟
 20. پرایمر خاویار اسنس یکی از بهترین انواع زیرساز آرایش است که حاوی مواد معدنی و ویتامینه می ‌باشد این مدل پرایمر فیکس اسنس حاوی عصاره خاویار بوده که موجب یکدستی و صافی پوست صورت خواهد شد اگر می‌ خواهید تا یک آرایش بی عیب و نقص و منظمی داشته باشید، حتما باید قبل از آرایش از پرایمر استفاده کنید پرایمر خاویار اسنس دارای ویژگی های بینظیری است که برای هر فردی با هر نوع پوستی مناسب می ‌باشد ویژگی های پرایمر خاویار اسنس دارای ویژگی‌ هایی است که باعث شده تا جزء بهترین انواع پرایمر قرار گیرد برخی از ویژگی های پرایمر خاویار اسنس را می توانید در زیر مطالعه نمایید حاوی مواد معدی و ویتامینه دارای بافتی نرم و سبک دارای 4 تم رنگ متنوع ایجاد طراوت و نرمی برای پوست صاف کننده پوست صورت قیمت پرایمر خاویار اسنس
 21. با سلام خدمت دوستان من عضوی از یک گروه هستم و ما برای پروزه ای نیاز به خرید بهترین نوع میلگرد داریم که پیدا کردن تولید کننده مناسب به عهده من گذاشته شده اما خب با توجه به سرچ هایی که در گوگل داشتم به اسم های مختلفی رسیدم و کاملا انتخاب برای من سخت شد چون هرجایی تولید کننده خاصی رو معرفی کرده بود که با توجه به نعریف ها همگی خوب به نظر می امدند اما قطعا یکی از بقیه بهتر هست من اون یکی رو میخوام اگر کسی در این زمینه تجربه ای داره یا تولید کننده خوبی رو میشناسد لطفا منو راهنمایی کنه ممنون میشم واقعا، چون زمانم داره تموم میشه البته من داخل یکی از سایت های مرتبط مقاله ای دیدم که 10 تولید کننه برتر رو معرفی کرده بود markazeahan.com/product-category/galvanized-sheet اما من نتونستم از بین این 10 تولید کننده انتخاب کنم چون همگی عالی بودند فکر میکنم کسانی که تجربه داشته باشند به راحتی بهترین را از بین این تولید کنند ها تخشخیص میدهد ممنون از کسانی که کمک میکنند
 22. چگونه پروپوزال کارشناسی ارشد بنویسیم؟ تحقیق و پژوهش آخرین تلاش شما در نتیجه رساندن و گرفتن مدرک تحصیلی می باشد که بیشتر در زمان تحصیل در کارشناسی ارشد و دکتری نیازمند آن هستید. گام نخست در نگارش و تدوین پایان نامه و مهم ترین و اصلی ترین ارکان یک کار تحقیقی و پژوهشی، طرح تحقیق یا همان پروپوزال است. بسیاری از دانشجویان و پژوهشگران تازه کار درک درستی از معناء، کارکرد و اهمیت پروپوزال پژوهشی ندارند قبل از آغاز بحث اگر بخواهیم بگوییم پروپوزال چیست؟ و یک تعریف دقیق و درست از پروپوزال ارائه دهیم می توان گفت پروپوزال نقشه انجام تحقیق برای عملیاتی کردن یک پروژه تحقیقاتی است. حال این پروژه می تواند یک طرح تحقیقاتی وسیع در سطح یک منطقه یا کشور باشد و یا یک پایان نامه ی کارشناسی ارشد. در آموزش انجام پروپوزال توجه به این نکته ضروری است که آموزش نگارش پروپوزال دقیق، درست و منطقی می تواند محققرا از چالش ها و مشکلات بعدی در مسیر انجام پایان نامه نجات دهد، کیفیت پژوهش نسبت مستقیمی با کیفیت پروپوزال دارد. پروپوزال بد حتی اگر به تصویب هم برسد پروژه را خراب می کند. پروپوزال خوب، برعکس، نه تنها موفقیت پروژه را نوید می دهد، بلکه کمیته پروژه را نیز در به رسمیت شناختن شما به عنوان پژوهشگری توانا تحت تأثیر قرار می دهد. درنتیجه می توان اینطور گفت پروپوزال و پایان نامه مکمل یکدیگر هستند و هرگونه سهل انگاری درآموزش انجام پروپوزال باعث اشتباه و سردرگمی شما و در نتیجه انجام نشدن پایان نامه بر مبنای خواسته های اولیه درج شده در پروپوزال خواهد شد پس بهتر است برای نوشتن پروپوزال خود وقت صرف کنید. با توجه به این که پروپزال یکی از دغدغه های دوره تحصیل دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا می باشد لذا جهت اطلاعات بیشتر دانشجویان عزیز نحوه نگارش پروپوزال را به استحضار می رسانیم و به بررسی و توضیح قسمت های اصلی پروپوزال خواهیم پرداخت. برای انجام هر چه بهتر این مهم و نوشتن یک پروپوزال کارآمد و اثرگذار شما می توانید برای دریافت مشاوره و راهنمایی، انجام و ویرایش پروپوزال فرم ثبت سفارش موسسه ایران مشاور را تکمیل فرمایید. معیارهای انتخاب یک موضوع تحقیقاتی: اولین قدمی که برای انجام پایان نامه ارشد باید انجام دهید انتخاب یک موضوع است برای آشنایی با نحوه انتخاب موضوع لطفا مقاله چگونه موضوع پایان نامه انتخاب کنم را بخوانید.در واقع می توان گفت مهم ترین بخش در پروپوزال قسمت موضوع است قسمت‌های اصلی یک پروپوزال استاندارد کاملاً تعریف شده ای برای نگارش یک پروپوزال وجود ندارد. ساختار پروپوزال بر حسب موضوع و نیاز سازمانها و بنا بر هدفی که از آن دارید و یا به مقتضای رشته تحصیلی شما می تواند قدری متغیر باشد.برخی از سازمان ها یا نهادها و تحصیلات تکمیلی دانشگاه برای پایان نامه های ارشد یا دکترا فرمت مشخصی دارد که باید در آن قالب ارائه شود. بنابراین بهتر است که از همان ابتدا فرم مربوطه را دریافت کنید و به بررسی نمونه پروپوزال ها بپردازید و بعد اقدام به تهیه پروپوزال خودکنید. اما شکل بندی بنیادین آن،می تواند شامل عنوان بندی ها و بخش های زیر می باشد: عنوان تحقیق مقدمه بیان مساله اهمیت و ضرورت تحقیق پیشینه تحقیق اهداف تحقیق(کلی و جزئی) سئوالات تحقیق فرضیه های تحقیق( توجه نباید برای سئوال ارائه شده فرضیه نوشته شود) تعاریف مفهومی و عملیاتی متغیرها روش اجرای تحقیق ( روش تحقیق، جامعه، نمونه و حجم آن، روش نمونه گیری،ابزار های اندازه گیری و روشهای آماری) محدودیت های احتمالی اجرای تحقیق نتیجه‌گیری منابع پروپوزال باید زیر نظر استاد راهنما تدوین شود. با توجه به این که فرم های پروپوزال بخش های یکسان و مشابه فراوانی دارند، توضیحات لازم برای پر کردن هربخش ارایه می شود. دانشجو باید فرم طرح پایان نامه یا پروپوزال را تکمیل نماید(پیش نویس) و پس از رویت و هماهنگی با استاد راهنما آن را نهایی نماید. دقت کنید که برای تدوین فرم پروپوزال نباید بخش های اساسی مربوط به تحقیق خالی بماند. گام اول نوشتن هر پروپوزال- وجود یک مسئله: اگر مسئله نداشته باشید دلیلی برای انجام تحقیق و در نتیجه نوشتن پروپوزال نیست.پروپوزال برای این است که شما به مسئولین گروهتان بگویید که مسئله ای دارم و برای حل آن به این شکل می خواهم اقدام کنم. روش های پیدا کردن مساله نیازسنجی (مصاحبه افراد کلیدی،مصاحبه گروهی،مصاحبه جمعی،مشاهده مستقیم) استفاده از تجارب استنتاج از نظریه ها و فرضیه ها استفاده از متون درسی و مجلات تخصصی ادارات،دانشگاه ها و موسسات پژوهشی خصوصی مرور متون و اطلاعات علمی شرکت در دوره های آموزشی و همایشهای علمی مطالعه مورد و موارد پایش یا کنترل گلوگاه(نقاط کلیدی) کنترل مالی بررسی فرایند زمان انتظار گام دوم -نوشتن عنوان و موضوع: وقتی مسئله شما مشخص شد حالا می توانید موضوعتان را بنویسید.عنوان موضوع از همه قسمتهای کار بیشتر خواننده دارد. پس در انتخاب عنوان باید دقت کرد و به نکات زیر توجه نمود: عنوان نباید خیلی کوتاه و یا خیلی طویل باشد دربرگیرنده تمام محتویات کار تحقیقاتی باشد(معرف مفهوم کلی و نهایی پژوهش) عدم استفاده از کلمات اختصاری انگلیسی در عنوان فارسی از به کار بردن مخففها، اصطلاحات و کلمات غیر مصطلح و کلمات انگلیسی که معادل فارسی دارند،اجتناب شود. به صورت خبری نوشته شود و از عناوین اختصاری استفاده نشود مشخص کردن زمان و مکان انجام پژوهش (سال و مکان انجام تحقیق حتماً ذکر شود) وضوح عنوان؛ موضوع بطور روشن نشان دهد که شما به دنبال چه چیزی هستید، پس ساده و بدون پیچیدگی بنویسید. مختصر بودن عنوان، کوتاه و مفید بنویسید.در روش APA موضوع شما حداکثر میتواند ۱۲ کلمه باشد ولی گاه دانشگاه ها بر حسب متغییر هایی که انتخاب میکنند و اهمیت آنها در تحقیقات بین ۱۵ تا ۲۰ کلمه هم می پذیرند. (با توجه به عرف رساله های پژوهشی بهتر است که عنوان تحقیق از ۱۶ کلمه فراتر نرود) بهتر است در عنوان تحقیق متغییر های مستقل و وابسته آورده شود بهتر است در ابتدای عنوان از واژه هایی چون: بررسی، ارائه الگو، مطالعه، طراحی، تحلیلی بر، تبیین و ….استفاده شود در ساخت عنوان پژوهش از رساترین واژگان استفاده نموده و از حاشیه روی بپرهیزید واژگان بکار رفته در عنوان باید « تخصصی » و مرتبط با اصطلاحات دقیق علمی تنظیم گردد پروپوزال از نظر نگارشی باید بدون هیچ ایرادی باشد. عنوان پروپوزال به سوالاتی از قبیل چه کسی و چه چیز و… پاسخ داده باشد. عنوان را غیر سوالی مطرح نمائید. گاهی اوقات ذکر روش کار در عنوان بر اعتبار طرح می افزاید. در عنوان پروپوزال از پیش داوری خودداری شود. سعی شود دامنه تحقیق محدود در نظر گرفته شود هم خوانی موضوع پروپوزال با سطح تحصیلی پژوهش گر(تحصیلات و تخصص پژوهش گر با موضوع پروپوزال تطبیق داشته باشد) مشکلات مطرح شده در پروپوزال، موضوعاتی باشد که از الویت بالایی برخوردار باشند(از نظر شدت مسئله ،وسعت مسئله و افراد تحت تاثیر) عنوان باید به دو زبان انگلیسی و فارسی به صورت همزمان نوشته شود عنوان ساخته شده را به دوستانتان بگویید. سپس بررسی کنید که آیا آنچه آنها دریافته اند، همان مراد شما بوده است؟ یادتان باشد که عنوان در فهرست های کتابشناسی قرار می گیرد. بهترین عنوان پژوهش، عنوانی است که مخاطب خود را به سرعت به اصل موضوع منتقل نماید. ( نیاز به حضور فیزیکی پژوهشگر! و یا مطالعه ی تفصیلی پژوهش نباشد خواندن انواع مصاحبه در روش تحقیق معرفی طرح پایان نامه نوشتن عنوان پایان نامه به فارسی و انگلیسی، رشته و مقطع تحصیلی دانشجو معرفی دانشجو، اساتید راهنما و مشاور: نوشتن مشخصات فردی دانشجو مشخصات اساتید راهنما اطلاعات مربوط به استادان مشاور اطلاعات مربوط به پایان نامه: نوشتن عنوان پایان نامه( به دو صورت فارسی ولاتین) واژه های کلیدی (فارسی ،لاتین): کلید واژه نمایش مفاهیم اساسی و محوری موضوع پژوهشی است که در قالب واژه ها، ترکیبات یا اصطلاحات معین نوشته می شود. این واژگان کلیدی اغلب تعاریف مشخص و روشنی دارد که باید از منابع معتبر اخذ شود و این مآخذ در پایان تعاریف ذکر گردد (مولف: سال، ص ). در صورتی که تعریفی برای این واژگان در منابع و مآخذ معتبر یافت نشود دانشجو با هماهنگی استاد راهنما تعاریف روشن و دقیقی از آن به دست می دهد. هدف از ذکر کلیده واژه سهولت در جستجوی رایانه ای برای راهنمایی استفاده کنندگان از موضوع پایان نامه است. بنابراین ذکر مهمترین منبع این واژگان کلیدی که بین ۴ تا ۷ خواهد بود ضروری است. لاتین کلید واژه‌ها در پرانتز در مقابل آن باید نوشته شود. نوع پژوهش از نظر هدف –توسعه ای: پژوهشی است که با هدف گسترش مرزهای دانش عمومی بشر صورت می گیرد بنابراین هر یک از موضوعاتی که در حوزه علوم انسانی و تجربی بتواند به گسترش این علوم کمک نماید و به شرح و تبیین آن بپردازد و وجوه ناشناخته آن را روشن کند در حوزه تحقیقات توسعه ای جای می گیرد. –کاربردی: تحقیقی است که به منظور حل مشکل یا معضل خاص علمی یا اجتماعی انجام می گیرد. تحقیق کاربردی باید به صورت روشن و مشخص در کارگاه یا کارخانه یا جامعه مورد استفاده قرار گیرد. –بنیادی: تحقیقی است که در جستجوی کشف حقایق و واقعیتها و شناخت پدیده ها و اشیاء است و روابط علمی را کشف می نماید و به تبیین ویژگیها و صفات یک واقعیت می‌پردازد. با اندیشه و تفکر منطقی سر و کار دارد. به سخن دیگر تحقیق بنیادی شرح و تبیین یک تفکر یا پایه گذار اندیشه های جدید است. تعداد واحد پایان نامه /رساله مدت اجرا پرسش اصلی تحقیق گام سوم_نگارش مقدمه Introduction: ابتدا لازم به ذکر است که در فرمت پروپوزال برخی دانشگاه ها مقدمه حذف شده است اما واقعیت این است که بخش مقدمه در یک پروپوزال بسیار اهمیت دارد چون زمینه لازم برای ورود به بحث اصلی را فراهم می کند.در این بخش محقق با نوشتن مطالب کلی توجه خواننده را به سوی موضوع تحقیق متمایل می کند .در نوشتن مقدمه بهتر است ابتدا یک تعریف از موضوع مورد نظر از قول منابع معتبر داشته باشید.( این منبع باید از همه مهم تر باشد , اعتبار بیشتر سبب جلب توجه بیشتر خواننده می شود ).سپس مطالب مرتبط با مقدمه را در این بخش قرار دهید.(یادتان باشد هیچ جمله ای را بدون منبع ننویسید). ارجاع دهی در این بخش ضروری است. گام چهارم_نوشتن بیان مسئله تحقیق: مساله به وضوح تعریف شده باشد معرفی جنبه های مجهول و مبهم،آنچه هست و آنچه باید باشد معرفی متغیرهای مربوط همراه با مدل نظری معرف روابط بین متغییر ها اثرات ناشی از مشکل توضیح داده شده باشد. توضیح علل احتمالی تعاریف عملیاتی توضیح اینکه پژوهش چگونه به حل مسئله کمک می کند. توضیح اینکه انجام پژوهش چه میزان ضروری است. حد و حدود مسئله توضیح داده شود. اطلاعات باید از عمومی به اختصاصی و از کل به جزء تدوین شود مسئله بیان شده باید جدید و مستند باشد. دلایل انجام پژوهش به اختصار شرح داده شود. فواید اجرای طرح منظور و مقصود تحقیق پیوستگی مطالب در بیان مسئله رعایت شود. سازمان ها و اشخاص ذینفع ذکر شوند. پژوهش های انجام شده مرتبط ذکر شوند دلیل متمایز بودن پژوهش با سایر پژوهش ها نام برده شود تشریح دقیق ابعاد و حدود مساله تحقیق و تمیز آن نسبت به مسائل دیگر تشریح اهمیت موضوع، هدف پژوهش به صورت کامل مطرح شده باشد. هر پژوهش علمی با طرح سوال یا مساله ای آغاز می شود که تحقیق برای پاسخگویی به آن انجام می گیرد؛ مسئله و موضوع تحقیق عبارت است از شرایطی که وجود دارد و در ذهن پژوهشگر ایجاد سوال می کند و پژوهشگر را بر می انگیزد که در آن کندکاو کند. این مسئله، مشکل احساس شده ای است که محقق به حل آن علاقه است و می خواهد راه حل آن را بیابد. هنگامی که محقق چنین احساسی پیدا میکند می توان گفت که او موضوع و مسئله تحقیق خود را انتخاب کرده است. اما احتمالا از بیان آن به گونه ای که دیگران نیز آن را ادراک کنند،عاجز است.معمولا مسئله و موضوع پژوهش به صورت سئوالی بیان نمی شود، بلکه به صورت یک جمله کامل مثبت، دقیق و صریح مطرح می گردد. به عبارت دیگر، مسئله و موضوع پژوهش باید به گونه ای تنظیم و بیان شود که به طور عملی قابل بررسی و تحقیق باشد. انتخاب کلمات باید به دقت و با توجه به مسئله و موضوع انتخابی باشد؛ به گونه ای که کلمات دقیقا معنای مورد نظر را برسانند و از لحاظ پژوهش قابل بررسی علمی و عملی باشند.بیان مساله بایستی به نحوی باشد که چگونگی بررسی متغییر یا متغییرها، مکان و دامنه و وسعت پژوهش را روشن کند. در بیان مسئله نکات زیر آورده میشود: اطلاعات زمینه ای توصیف دقیق مسئله -وسعت و شدت-نحوه برخورد فعلی با مشکل عوامل دخیل در بروز مسئله نحوه بروز یا وقوع فواید پژوهش:چه نتایجی از حل مشکل انتظار می رود گام پنجم_ اهمیت وارزش پژوهش: اهمیت وارزش پژوهش مشخص کننده آنست که نتایج حاصله از انجام این پژوهش تا چه حد برای خود محقق ودیگران مفید وموثر است. وچه اطلاعات جدیدی بدست خواهد آمد. بنابراین به هنگام نوشتن اهمیت وضرورت پژوهش باید دونکته مهم را مد نظر داشته باشید: الف- چه نوع اطلاعاتی و در مورد چه چیزی در اختیار دیگران خواهید گذاشت.به عبارت ساده تر متغیرهای مورد پژوهش رامشخص خواهید نمود. ب- نتایج حاصله از انجام پژوهش در کجا وچگونه مورد استفاده قرار خواهد گرفت. گام ششم-سوابق مربوط: بیان مختصر سابقه از تحقیقات انجام شده درباره موضوع و نتایج به دست آمده در داخل و خارج از کشور و نظریه های علمی موجود درباره موضوع تحقیق می باشد. در این بخش بهتر است که ۵ تحقیق جدید فارسی و ۵ تحقیق جدید انگلیسی در فاصله ده سال گذشته با ذکر منبع و قالبی به شکل : “نام محقق، سال، عنوان، روش نمونه گیری، آزمودنی و نتیجه” اقدام گردد. ترتیب مطالب بر اساس تاریخ انتشار،ابتدا از تحقیقات سالهای اخیر شروع کنید و به عقب بروید. در منابع جملات، از نوشتن نام یک نفر به صورت مکرر جدا خود داری نمایید.(اینکار این شبهه را بر می انگیزد که شما از منابع مختلف استفاده نکرده اید …). برای مقالات رشته های تاریخ هر چه منبع قدیمی تر باشد جالب تر است، ولی برای مقالات مدیریت، فنی و پزشکی و علوم پایه باید از منابع جدید استفاده بیشتری بکنید. اگر مطمعن نیستید که مطلب مربوط به یک منبع هست یا نه، جدا از نوشتن آن خود داری نمایید. چون بررسی کنندگان مجلات خارجی کلیه جملات شما را با منابع موجود تطبیق می دهند و اگر خلاف آن ثابت شود پروپوزال مردود خواهد شد. اگر از منابع و مقالات اینترنتی استفاده می کنید، این مقالات باید حتما یک مقاله تحقیقاتی باشند. از نوشتن مطالب از سایتهای تبلیغاتی جدا خود داری نمایید. (مقالاتی که دارای فرمت PDF هستند از اعتبار بیشتر ی برخوردارند). ژورنال ها باید شامل رتبه علمی باشند بررسی کامل مقالات مرتبط با موضوع پژوهش اطلاعات به اندازه کافی از مقالات فراهم شوند. خواندن مراحل انجام پایان نامه ارشد در بررسی متون باید از این موارد اجتناب کنیم : بی اهمیت شمردن نظرات و عقاید متفاوت در اطلاعات جمع آوری شده.(وجود عدم توافق در یک موضوع، بیانگر نیاز به پژوهش بیشتر در آن زمینه است و شما به عنوان یک پژوهشگر می توانید از این عدم توافق برای اثبات لزوم پژوهش خود استفاده کنید). محدود کردن جستجو به منابعی که نظر شما را تامین می نمایند، و یا کنار گذاشتن اطلاعاتی که به ضرر شما است، و استفاده از اطلاعاتی که به نفع شما است. قضاوت شتاب زده بر اساس مطالعات ابتدایی و عدم انجام بررسی متون جامع و کافی به منظور یافتن مطالعات مرتبط و با روایی مناسب. فواید بررسی متون: اجتناب از دوباره کاری آشنایی با روشهای مختلف و نحوه اجرا کمک به نوشتن بیان مسئله و توجیه افراد نشان دادن به داوران که به اندازه کافی مطالعه داشته اید. اهداف، فرضیه و سوالات پژوهش -اهداف کلی و آرمانی مشخص شده باشد. -اهداف کلی منطبق با عنوان پژوهش باشد. -نتایج نهایی باید حاصل هدف کلی پژوهش باشد. -اهداف پروپوزال باید واقع بینانه باشد. -هدف های ویژه پروپوزال باید قابل اندازه گیری باشند. -فرضیه ها باید به شکل گزاره های جهت دار مطرح شوند. -فرضیه ها به شکل جمله خبری و بدون ابهام مطرح شوند -سوالات پژوهش با اهداف اختصاصی تطابق داشته باشند. -رابطه بین چند متغیر توسط سوالات بیان شود. -در ازای هر اهداف اختصاصی یک سوال پژوهشی تعریف شده باشد. گام هفتم_ اهداف تحقیق: هدف کلی هر تحقیق همان عنوان منتخب خواهد بود و اهداف ویژه یا اختصاصی، موارد جزیی شده ای است که محقق را به هدف کلی می رساند. در هریک از انواع پژوهش ها، اهداف خاصی دنبال می شود که آنها بر شکل گیری و چگونگی بیان مساله تاثیر می گذارد و از آن تاثیر می پذیرد. یکی از عوامل موثر بر تعیین هدف پژوهش این است که دانشجو با خود بیاندیشد که پس از پایان پژوهش راجع به چه چیزی گزارش خواهد داد. دقت کنید که در قسمت هدف پروپوزال، باید فقط هدف کلی و اصلی از پروپوزال یا تحقیقتان رو ذکر کنید، مثلا بنویسید با این طرح چه کاری میخواهید انجام دهید و یا اینکه چه اتفاقی میخواد .در این قسمت توی ۳ الی ۴ تا خط ، هدف اصلی پروپوزال رو بنویسید. اهداف کلی: -هدفی که آنچه را مطالعه بطور کلی به آن دست خواهد یافت، بیان کند. -در قالب یک جمله و بطور رسا و قابل فهم بیان می گردد. جزئی(ویژه، اختصاصی) –اهدافی که از شکستن هدف کلی به اجرا کوچکتر به دست خواهد آمد.هدف اختصاصی قابل اندازه گیری است. -باید ابعاد گوناگون مسئله و عوامل کلیدی متاثرکننده و یا ایجاد کننده آن را پوشش دهند. -باید از نظرمنطقی بهم پیوسته باشند. کاربردی –هدفی که در رابطه با بکارگیری نتایج طرح تنظیم می شود. اهمیت اهداف ویژه: –متمرکز ساختن مطالعه –برآورد بودجه و زمان لازم برای اجرای طرح –ارزیابی طرح -انتخاب متغییرها و شیوه آنالیز داده ها خصوصیات و نگارش اهداف ویژه: –صریح،روشن و بدون ابهام -قابل اندازه گیری -دارای زبان علمی استفاده از افعال عملی مانند تعیین،مقایسه،محاسبه و… گام هشتم _سئوالات تحقیق: در تحقیقاتی که جنبه اکتشافی و توصیفی دارند، و از مبانی نظری و یافته های تجربی کافی برخوردار نیست، به جای فرضیه همیشه محققان سئوال طرح می کنند، و پژوهشگر نباید به هیچ عنوان، در هنگام طرح سئوال، دوباره آن را از طریق فرضیه آزمون کند(البته در برخی تحقیقات هم فرضیه و هم سئوال مطرح می شود، نه برای یک برآورد، بلکه برای براوردهای جداگانه). گام نهم_ فرضیه های تحقیق: فرضیه پاسخی فرضی به مسأله یا پرسش های پژوهش است. فرضیه یک پیشنهاد یا پیش بینی منطقی است که پس از آزمایش و بررسی رد یا قبول می شود. فرضیه هایی که در تحقیق بیان می شوند باید مانند اهداف مطالعه به طور دقیق، واضح و کامل و با استفاده از واژه های قابل اندازه گیری بیان شوند. گام دهم _نتیجه گیری ( Conclusion ): در این قسمت در یک پاراگراف و تقریبا ۴ الی ۵ خط، یک نتیجه گیری کلی از پروپوزالتان می نویسید، دقت کنید که این قسمت را طوری بنویسید که اگر کسی مطالعه کرد لازم به خواندن پروپوزال نباشد یعنی اینجا باید بنویسید که با فلان تحقیق به فلان نتیجه میرسم همین کافیه. نتیجه گیری یک قسمت کاملا خلاصه از نوشته هایتان در پروپوزال است. گام آخر_منابع : -تعداد منابع باید نسبت به هر پژوهش کافی باشد. -درج منابع در انتهای گزارش -تنوع کافی منابع -استفاده از منابع انگلیسی و فارسی منابع باید کاملا دقیق نوشته شوند .برای نوشتن منابع می توانید به منابع مقالات منتشر شده توجه نمایید.اگر از یک پروپوزال فارسی استفاده کردید , سال هجری شمسی را به سال میلادی تبدیل کنید. منبع : ایران مشاور - iran-moshaver.ir
 23. ریمل اسنس یکی از انواع ریمل اصل و با کیفیتی است که دارای ظاهری دخترونه و زیبا نیز می‌باشد. کیفیت و اصالت ریمل از جمله مواردی است که بدان باید توجه بسیاری داشت. ریمل ضدحساسیت اسنس صورتی اصل دارای بافتی بسیار سبک است و همچنین هیچ گونه ریزش در زیر چشم را نخواهد داشت. ویژگی و مشخصات ریمل ESSENCE افزایش طول و حجم مژه ها ماندگاری بالا جدا کننده مژه‌ها بدون ایجاد حساسیت فوق العاده مشکی مانع از شکنندگی و خشکی مژه ضدآب و ضدحساسیت شماره پروانه بهداشتی: 1481/4356790231 تاریخ انقضاء: 2022/11/29 ساخت: ایتالیا قیمت ریمل حجم دهنده اسنس پیراکده در تلاش است محصولات اورجینال را با قیمتی مناسب به مشتریان خود عرضه کند تا همه بتوانند کیفیت خوب را با قیمت مناسب داشته باشند.
 24. «اسمت چیه؟ تربچه» داستان طنز کودکانه‌ به قلم عزت اله الوندی است که به توسط مهرک نوجوانان گرامی توصیه می شود. به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، این داستان درباره نوجوانی به نام پوریا است که عاشق انشا نوشتن است و در انشاهایش همیشه از عناصر تخیلی بهره می‌برد و داستانی خنده آور می‌آفریند. پوریا توسط موجوداتی غریب به یک سرزمین خیالی برده می‌شود و در آنجا با این‌یکی و اون‌یکی و خواهرشان تربچه آشنا می‌شود. موجوداتی تخیلی و جادویی که قادرند گاهی وقت‌ها اختلالاتی در زندگی آدم‌ها به وجود بیاورند. همانطور که سال‌ها است برای زندگی پوریا و خانواده‌اش اختلالاتی به وجود آورده‌اند و….. این داستان از عنصر تخیل برای خلق داستانی برای کودکان بهره گرفته شده که واقعیت و خیالی را با هم در می‌آمیزد و تخیل نوجوان را به کار گرفته مخاطب را به دنبال خود به عمق ماجرای داستان می‌کشاند. در این داستان تلاش شده تا آنجا که ممکن است از فضاهای امروزی و روزمره نوجوانان استفاده شود اما در عمق همخونی با داستان‌های کهن فارسی دارد. طنز و رنگ و بوی ایرانی آن از ویژگی‌های بارز این کتاب داستانی است. هر داستان این مجموعه با داستان‌های دیگر ارتباط موضوعی و شخصیتی دارد و قرار است در هر جلد شخصیت‌های جدیدی به داستان اضافه شود. در قسمتی از کتاب اینگونه آمده است: «پدر بزرگ می‌گوید: ” پدربزرگ من یه روز که داشته باغشو آبیاری می‌کرده یکی از اون یکی‌ها رو دیده اما اون یکی مرده نبوده، زن بوده. داشته لب چشمه دستاشو می‌شسته . بعد که فهمیده از اون یکی‌ها است، با بیل افتاده دنبالش اونم وایساده و تا تونسته کتک خورده، بعد از پدربزرگ‌امون خواسته و گفته من با هفت پشت تو کاری نخواهم داشت قول شرف می‌دهم اما بدان و آگاه باش که نفرینت می‌کنم که خودت و همه کسانی که از نسل تواند تا هفت پشت شلخته باشند».
 1. نمایش فعالیت های بیشتر
×
×
 • جدید...