- دانلود هنگام پخش مناظره*ها افزایش داشته است.

شرکت ارتباطات زیرساخت اختلالات اخیر اینترنت را مربوط به مشکلات فنی مخابرات دانست. مدیر کل روابط عمومی این شرکت در این باره اظهار کرد:از روز گذشته یکی از روترها و برخی سوییچ*ها مخابرات تهران دچار مشکل فنی شده بود و به همین دلیل این شرکت در ارائه خدمات خود در برخی نقاط شهر با اختلالاتی همراه بود که گویا این اختلالات چند ساعتی هم به طول انجامید.
مهدی خدایی با تاکید بر این*که در این زمینه مشکلی از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت وجود نداشته این گونه اعلام کرد برخی شرکت*ها ممکن است بخشی از عمده*ای از پهنای باند خود از شرکت ارتباطات زیرساخت تامین کرده و در حد چند stm۱ از مخابرات سرویس بگیرند.
به همین دلیل ممکن است برخی شرکت*های pap از طریق این اختلالات دچار مشکل شده باشند.

به گزارش ایسنا، روز گذشته نقاط مختلفی از شهر دچار اختلالات اینترنتی بودند که در این زمینه شرکت مخابرات خاطرنشان می*کند مشکلی ندارد و ممکن است موضوع به شرکت ارتباطات زیرساخت که به عنوان تامین کننده اصلی پهنای باند به شمار می رود باشد.
مسوولان شرکت زیرساخت هم این گونه اعلام می*کنند که این شرکت در ارائه پهنای باند مشکلی نداشته و سرویس دهی آن به شکل معمول انجام می*شود.مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران در این باره گفته بود در زمان پخش مناظره*ها کاندیداهای ریاست جمهوری از صدا و سیما حجم دانلود بسیار بالا رفته بود.


برخی برندهای مطرح تلفن همراه هم گاهی گوشی*هایی را وارد بازار می کنند که پس از بررسی*ها مشخص می*شود در زمینه جذب تشعشات توسط سر انسان نامناسب عمل می*کنند.به گزارش (ایسنا)، گرشاسب جمشیدنژاد - مدیر کل دفتر سرویس*های رادیویی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات - با بیان این مطلب گفت: تشعشعات آنتن*های bts موضوعی است که همگان به آن توجه دارند اما درباره تشعشات گوشی*های تلفن همراه ممکن است کمتر صحبت شود.
وی ادامه داد: زمانی نه چندان دور وقتی با گوشی*های تلفن همراه صحبت می*کردیم، احساس گرمای شدیدی در صورت خود حس می*شد که این گرما مربوط به تشعشعات همین گوشی*ها بود.
وی افزود: جذب تشعشعات توسط سر انسان بیش از ۱.۶ وات نمی*تواند باشد و برای تشخیص مطابقت گوشی*ها با این میزان باید بررسی*های متعددی صورت بگیرد که نتیجه بررسی های صورت گرفته گویای آن است که گاه برخی گوشی*هایی که در بازار وجود دارند متفاوت با این رقم هستند.
جمشیدنژاد ادامه داد: برای دریافت فرکانس متناسب با شرایط سلامت انسان لازم است که گیرنده*ها با فرکانس*های مورد نظر تناسب داشته باشند و تشخیص تناسب داشتن دستگاه*ها با این معیار موضوعی است که نیاز به آزمایشگاه*های مختلف برای بررسی دارد. وی در عین حال یادآور شد: یکی از فعالیت*های ما در سازمان تنظیم مقررات ارتباطات اعتباردهی به این آزمایشگاه*ها است و طی سال ۹۲ قرار است که سه آزمایشگاه داخلی و هفت آزمایشگاه خارجی به مجموعه آزمایشگاه*های ما اضافه شود.
پیش از این هم آزمایشگاه*های مختلفی به بررسی این موضوع می*پرداختند. مدیر کل دفتر سرویس*های رادیویی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات همچنین یادآور شد: در سال ۹۱ از میان ۱۲۲۵ گوشی بررسی شده ۳۹ مورد از نظر سلامت مردود اعلام شدند که در موارد متعدد این نمونه*ها از برندهای بسیار مطرح بوده*اند.
وی در پایان با بیان این*که طی سال ۹۱ سازمان تنظیم مقررات ارتباطات ۲۶ استاندارد برای گوشی*های تلفن همراه تدوین کرد، اظهار کرد: امسال نیز ۳۵ استاندارد در دست داریم که با این استانداردها در نهایت به عدد ۶۰ می*رسیم که این ۶۰ مورد اولویتش برای ما و وزارت ارتباطات مشخص شده*اند.