آیا مایلید یک حساب کاربری در انجمن کام ب کام ایجاد کنید ؟ ثـبـت نـام
صفحه 33 از 33 نخستنخست ... 23313233
نمایش نتایج: از 321 به 325 از 325

موضوع: اخبار و معاملات بورس

 1. #321
  تاریخ عضویت
  2013 Sep
  محل سکونت
  هرجاهستم ایران سرای من است
  نوشته ها
  5,885
  امروز: چهارشنبه ۱۳ اسفند ۹۳ 10:22:45

  عنوان شاخص مقدار بيشترين کمترین تغيير درصد
  كل ۶۴۰۷۴.۶ ۶۴۰۸۷.۸ ۶۴۰۳۶.۵ ۷۸.۶ ۰.۱۲
  ۳۰ شركت بزرگ ۲۸۶۷.۶ ۲۸۶۸.۵ ۲۸۶۴.۵ ۳.۳ ۰.۱۲
  آزاد شناور ۷۳۲۴۶.۳ ۷۳۲۵۸.۱ ۷۳۱۵۳ ۱۳۷.۴ ۰.۱۹
  بازار اول ۴۷۵۲۷.۹ ۴۷۵۳۵.۴ ۴۷۴۷۹.۴ ۵۹.۵ ۰.۱۳
  بازار دوم ۱۲۳۸۶۹.۵ ۱۲۳۹۶۳.۸ ۱۲۳۸۶۹.۵ ۱۴۴.۵ ۰.۱۲
  صنعت ۵۳۵۸۳.۱ ۵۳۵۸۹.۳ ۵۳۵۷۲.۴ ۷۳.۵ ۰.۱۴

  سعی کن آنقدر کامل باشی که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران
  گرفتن خودت از آن ها باشد

  ♬♪♬♪♪♬

 2. #322
  تاریخ عضویت
  2013 Sep
  محل سکونت
  هرجاهستم ایران سرای من است
  نوشته ها
  5,885
  آمار معاملات آخرین روز معاملاتی (بازار : باز)
  بازار نقد
  مجموع حجم معاملات ۲۴۱,۷۸۸,۲۴۳ سهم
  مجموع ارزش معاملات ۵۵۰,۳۷۹ میلیون ریال
  جمع تعداد معاملات ۱۴۳۴۳ معامله
  ارزش بازار ۲,۸۶۹,۹۶۲ میلیارد ریال

  سعی کن آنقدر کامل باشی که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران
  گرفتن خودت از آن ها باشد

  ♬♪♬♪♪♬

 3. #323
  تاریخ عضویت
  2013 Sep
  محل سکونت
  هرجاهستم ایران سرای من است
  نوشته ها
  5,885
  بيشترين افزايش


  نام کامل شرکت (نماد) حجم ارزش(ميليونريال) تعداد آخرين قيمت تغيير قيمت درصد تغيير تاثیر بر شاخص
  اخبار و معاملات بورس كنترلخوردگيتكينكو(رتكو) ۵۰,۰۴۹ ۶۱۸ ۲۳ ۱۲,۳۴۸ ۴۷۴ ۳.۹۹ ۰.۳۲
  اخبار و معاملات بورس تايدواترخاورميانه(حتايد) ۱,۰۱۷,۴۲۹ ۵,۱۲۳ ۲۳۸ ۵,۰۳۶ ۱۸۷ ۳.۸۶ ۲.۶۲
  اخبار و معاملات بورس سايپا ديزل(خكاوه) ۱۵,۴۹۱,۳۳۲ ۱۶,۲۷۸ ۸۰۹ ۱,۰۵۱ ۳۹ ۳.۸۵ ۱.۸۳
  اخبار و معاملات بورس ليزينگ رايان سايپا(ولساپا) ۱۰,۹۳۵,۹۹۹ ۲۱,۶۸۵ ۸۵۹ ۱,۹۸۳ ۷۳ ۳.۸۲ ۳.۹۱
  اخبار و معاملات بورس ليزينگخودروغدير(ولغدر) ۳,۴۶۳,۱۱۶ ۸,۸۸۴ ۲۵۶ ۲,۵۶۵ ۹۳ ۳.۷۶ ۰.۶۲
  اخبار و معاملات بورس صنايع لاستيكي سهند(پسهند) ۱۱۰,۵۸۴ ۵۴۷ ۱۹ ۴,۹۴۹ ۱۷۵ ۳.۶۷ ۰.۵۵
  اخبار و معاملات بورس نورد آلومينيوم(فنوال) ۷۵,۹۷۸ ۶۱۲ ۴۱ ۸,۰۶۳ ۲۸۵ ۳.۶۶ ۰.۳۲
  اخبار و معاملات بورس سرمايهگذاري صنايع پتروشيمي(وپترو) ۵,۹۷۹,۲۳۸ ۱۰,۹۲۱ ۵۰۰ ۱,۸۲۷ ۶۴ ۳.۶۳ ۲.۶
  اخبار و معاملات بورس داروسازي كوثر(دكوثر) ۱۰۱,۰۸۹ ۴۴۲ ۱۹ ۴,۳۴۵ ۱۳۵ ۳.۲۱ ۰.۵۴
  اخبار و معاملات بورس تكنوتار(تكنو) ۶۷۲,۲۹۷ ۱,۱۲۶ ۱۳۸ ۱,۶۷۵ ۴۶ ۲.۸۲ ۰.۱۶

  سعی کن آنقدر کامل باشی که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران
  گرفتن خودت از آن ها باشد

  ♬♪♬♪♪♬

 4. #324
  تاریخ عضویت
  2013 Sep
  محل سکونت
  هرجاهستم ایران سرای من است
  نوشته ها
  5,885
  مبادله 773 میلیون سهم و حق تقدم

  در پایان معاملات تالارهای بورس اوراق بهادار مورخ سه شنبه 12 اسفند ماه تعداد 773 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از 1 هزارو 598 میلیارد ریال در 40 هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت.

  به گزارش روابط عمومی کام بکام به نقل از: بورس تهران، شاخص کل با 41 واحد افزایش (06 / 0 درصد) به رقم 63996 واحد رسید.
  شاخص بازار اول با 57 واحد افزایش به رقم 47468 واحد بالغ گردید و شاخص بازار دوم با 99 واحد کاهش عدد 123725 واحد را تجربه کرد. همچنین بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری غدیر، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، بانک صادرات ایران و سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی به خود اختصاص دادند. از سویی دیگر بیشترین حجم معاملات را شرکت های ملی صنایع مس ایران(فملی)، بانک صادرات ایران، حق تقدم لیزینگ رایان سایپا، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو و زامیاد به نام خود ثبت کردند.


  این در حالی است که نماد معاملاتی شرکت های کارخانجات تولیدی شهید قندی با توجه به اعلام پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1394/12/29، بین المللی محصولات پارس پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه (بدون تقسیم سود نقدی)، گروه صنعتی بوتان پس از برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده مبنی بر انتخاب اعضای هیات مدیره، معدنی و صنعتی چادرملو با توجه به اعلام پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 1394/12/29، حق تقدم شرکت سیمان کرمان با توجه به اعلام مهلت پذیره نویسی بازگشایی شدند. براین اساس نماد معاملاتی شرکت های بانک انصار جهت تشکیل جلسه هیات مدیره به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه،شرکت کارخانجات کمک فنرایندامین سایپا جهت برگزاری مجمع عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه،حق تقدم شرکت لیزینگ رایان سایپا با توجه به پایان مهلت پذیره نویسی و کاشی نیلو با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم اصلی متوقف شدند.  اوراق بدهی در بازار بدهی 4361 برگه از نمادهای گواهی سپرده لیزینگ رایان سایپا (رایان 5121) ، اوراق مشارکت تولید اتومبیل سایپا (مساپا 9551)، شهرداری شیراز (مشیر94121) و اوراق مشارکت شهرداری شیراز 1393(مشیر6121) به ارزش بیش از4 میلیارد ریال معامله شد.  صندوق هاي قابل معامله (etf)
  این در حالی است که تعداد 2440 واحد از صندوق سرمایه گذاری صنوین- مختلط(صنوین) به ارزش 27 میلیون و 400 هزار ریال مورد معامله قرار گرفت.

  سعی کن آنقدر کامل باشی که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران
  گرفتن خودت از آن ها باشد

  ♬♪♬♪♪♬

 5. #325
  تاریخ عضویت
  2013 Sep
  محل سکونت
  هرجاهستم ایران سرای من است
  نوشته ها
  5,885
  با افزایش عمق و کارایی بازار انجام می شود: کاهش کنترل بر بازار اوراق بهادار

  با تصویب هیئت مدیرهی سازمان بورس، حجم مبنای شرکتهای پذیرفتهشده در بورس تهران تغییر کرده است. مطابق این مصوبه، ضریب حجم مبنای تمامی شرکتها یکسان و معادل 4 در ده هزار تعیین شده است و حداکثر ارزش حجم مبنا برابر 10 میلیارد ریال و حداقل آن 500 میلیون ریال است. بدین ترتیب با تعیین حداکثر 10 میلیارد ریال، تغییرات قیمتی سهام شرکتهای بزرگ در بازار روانتر و نوسانات قیمتی سهام شرکتهای کوچک نیز با تعیین حداقل 500 میلیون ریال محدودتر میشود. بنا به این مصوبه، حجم مبنای هر ورقهی بهادار براساس قیمت پایانی سهم در آخرین روز معاملاتی هر هفته محاسبه و از اولین روز معاملاتی هفته بعد اعمال میشود.


  با افزایش عمق، نقدشوندگی و کارایی بازار میتوان کنترل بر بازار اوراق بهادار را کاهش داد.
  به گزارش روابط عمومی کام بکام به نقل از: بورس تهران رضا کیانی مدیر تحقیق و توسعه بورس تهران با بیان مطلب فوق اظهار داشت: در بازارهای مالی، در صورت نقدشوندگی اندک، تعداد نامناسب خریداران و فروشندگان، درصد پایین سهام شناور آزاد کارآمدی عرضه و تقاضا برای کشف قیمت منصفانه کاهش مییابد و در چنین شرایطی اعمال سیاستهای کنترلی توجیهپذیر میشوند. بورسهای توسعهیافته دنیا، برای حمایت از سرمایهگذاران و حفظ تمامیت و انسجام بازار همواره از محدودیتهایی برای کنترل بازار نیز استفاده میکنند. این محدودیتها شامل سازوکارهای تعیین قیمتهای پایانی اوراق بهادار، حدود نوسان روزانه قیمت، توقف خودکار یا صلاحدیدی بازار یا ورقه بهادار است. کیانی در ادامه با بیان اینکه در مدیریت تحقیق و توسعه بورس تهران مطالعه جامعی در زمینه بررسی ریزساختارهای بورسهای اوراق بهادار انجام شده است، افزود: بر اساس یافتههای این مطالعه، روشهای مختلفی برای تعیین قیمت پایانی در بورسهای دنیا به کار گرفته میشود. این روشها شامل آخرین قیمت معامله، محاسبه میانه، میانگین موزون معاملات (vwap) و حراج پایانی است. امروزه، روش آخرین قیمت معامله در تعیین قیمت پایانی منسوخ شده است و بر اساس مطالعهی انجامشده روش میانه نیز صرفاً در بورس هنگکنگ مورد استفاده قرار میگیرد. اما محاسبه میانگین موزون معاملات و برگزاری حراج پایانی از روشهای متداول تعیین قیمت پایانی هستند. در بورسهای توسعهیافته که میزان نقدشوندگی سهام آنها زیاد بوده و احتمال دستکاری در معاملات اندک است، برای تعیین قیمت پایانی از روش حراج پایانی استفاده میشود.

  مدیر تحقیق و توسعه بورس تهران افزود: بر اساس مطالعه انجام شده بورس اوراق بهادار مصر از سازوکاری مشابه با سازوکار جدید محاسبه حجم مبنا در تعیین قیمت پایانی اوراق بهادار بهره میبرد. به این صورت که اگر از نظر ارزش، ارزش معاملات در یک روز از مقدار مشخصی بیشتر نباشد قیمت پایانی آن روز نسبت به روز قبل تغییر نخواهد کرد و اگر برابر یا بیشتر از ارزش تعیین شده باشد، قیمت پایانی جدید از طریق محاسبهی vwap محاسبه میشود. وی با بیان این که استفاده از حجم مبنا برای تعیین قیمت پایانی، برای بازارهایی با نقدشوندگی کمتر میتواند مانعی برای نوسانات شدید بدون انجام معاملاتی درحجم مناسب بهشمار آید، افزود: نقدشوندگی پایین شرکتهای کوچک، احتمال دستکاری در قیمت معاملات را افزایش میدهد که میتواند به تعیین قیمت پایانی ناعادلانه منجر شود. بنابراین، تعریف حجم مبنا در محاسبهی قیمت پایانی، موجب کاهش دستکاری میشود و با تغییر در فرمول، حجم مبنای شرکتهای بزرگ کاهش یافته و معاملات آنها در بازار روانتر و متعادلتر میشود و حجم معاملات و نقدشوندگی بازار افزایش مییابد. کیانی وجود سازوکارهای کارآمد و مدرن نظارتی را لازمهی کاهش کنترل نوسانات قیمتی دانست و گفت:با تغییر در حجمهای مبنا، استقبال سرمایهگذاران نسبت به اوراق بهادار شرکتهای بزرگ افزایش یافته و از فشار تقاضا بر روی شرکتهای کوچک و تغییرات قیمتی شدید کوتاهمدت کاسته خواهد شد.
  ویرایش توسط yasi : 2015-03-04 در ساعت 10:35 AM

  سعی کن آنقدر کامل باشی که بزرگترین تنبیه تو برای دیگران
  گرفتن خودت از آن ها باشد

  ♬♪♬♪♪♬

صفحه 33 از 33 نخستنخست ... 23313233

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

کام به کام وابسته به هیچ سازمان و موسسه ای نیست و هیچ گرایش سیاسی را نیز دنبال نمیکند کلیه محتوای سایت کام به کام توسط کاربران ایجاد می شود و مدیریت سایت هیچ مسئولیتی در قبال آنها ندارد