رفتن به مطلب
کام به کام

BAHAREH

عضو سایت
 • تعداد ارسال ها

  315
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

اعتبار در سایت

150 Excellent

درباره BAHAREH

 • درجه
  عضو کام به کام
 • تاریخ تولد 29 خرداد
 1. در مقاطع صنعتی توجه به ویژگیهای مکانیکی و الکتریکی از اهمیت ویژهای برخوردار بوده و در این راستا دانش فنی و تجربه کاری و امکانات تولیدی در کنار قیمت پروفیل در جایگاه ویژهای قرار میگیرند به طوری که امکان تولید قطعات خاص با ویژگیهای مشخص برای هر تولیدکننده پروفیل ساختمانی وجود نخواهد داشت.

  اما پروفیل ساختمانی هم انواعی دارد؛ نوع اول پروفیل نورد گرم است که از نورد گرم شمش فولادی ساخته میشود و قوطی شکل است

 2. پروفیل های مربع و مستطیل با مقاطع کوچک به عنوان نرده های فلزی برای در و پنجره منازل، کناره راه پله ها و همچنین نرده کشی اطراف دیوارهای کارخانجات و زمینهای محصور شده و نرده پیاده روها و خیابانها بکار می روند. قیمت پروفیل مربع و مستطیل با مقاطع بزرگتر که معروف به ستونی می باشند موارد استفاده متعددی در صنعت و ساختمان سازی دارند این پروفیل ها که در مقاطع مربع از 60*60 میلی متر تا 270*270 میلی متر و در مقطع مستطیل از 40*100 میلی متر تا 135*300 میلی متر ساخته می شوند

 3. ورق کرکره همان فرمینگ شده ی ورق گالوانیزه یا ورق رنگی می باشد که کارایی های بسیاری صنعت دارد و به رنگ ها و طرح های گوناگونی در بازار وجود دارد.

  طرح ورق کرکره سینوسی ابتداییترین طرح ورقهای موج دار که از زمانهای دور تولید و به بازار عرضه میشود. ورقکرکره موج دار شیروانی جهت پوشش سقف های شیروانی از متریال مختلفی استفاده میشود، که این متریال ها را (با توجه به گسترش استفاده از ورقهای فلزی) میتوان به دو دسته پوششهای فلزی و پوششهای غیر فلزی تقسیم نمود.

  در دسته پوششهای غیر فلزی متریال گوناگونی نظیر ایرانیت، آردواز، سفال، دکرا، شینگن، آندولین، آندو ویلا و غیره قرار میگیرند.

 4. بعلاوه این عنصر غیرمغناطیسی ِ بدون جرقه ِ دومین فلز جکش خوار و ششمین فلز انعطاف پذیر است. جه از نظر کیفیت و چه از نظر ارزش قیمت آلومینیوم کاربردیترین فلز بعد ازآهن است وتقریبأ در تمامی بخشهای صنعت دارای اهمیت می باشد. آلومینیوم خالص نرم وضعیفاست اما می تواند آلیاژهایی را با مقادیر کمی از مس ِ منیزیوم ِ منگنز ِ سیلیکن ودیگر عناصر بوجود آورد که این آلیاژ ها ویژگیهای مفید گوناگونی دارند.

 5. ورق فولادی مشبکی است که از انواع ورقهای گالوانیزه گرم از ضخامت۲۵/۰ تا ۵/۰ ساخته می شود که با استفاده از مفتولهای گالوانیزه آرماتوربندی به صورت یک لایه به شبکه فرعی متصل می شود که تولیدی کارخانه رابیتس باعث عدم ترک خوردگی گچ یا سیمان در سطح های مورد نظر می شود قیمت رابیتس در دو نوع سطح وبرجسته از ورق گالوانیزه ساخته می شود . نوع برجسته در دهانه های بزرگتر بکار می رود وجهت اندودکاری روی کانال های کولر و تاسیسات نیز از رابیتس برایاتصال بهتر اندود استفاده می شود .

 6. زمانی هم "شارژرهای فنس سوزاننده علف هرز" مرسوم بود که ميزان پالس خروجی طولانی تری را ايجاد می کرد و باعث از بين رفتن علف های هرزی می شد که با فنس تماس پيدا می کردند. اين امر هنگامی که هوای محيط خشک بود باعث آتش سوزی های زيادی می گرديد. با وجودی که اين فروش فنس همچنان وجود دارند ، اما از تعدادشان تا حد زيادی کاسته شده است.

  شارژرهای فنس مدرن و امروزی با مقاومت پايين، طراحی متفاوتی دارند. يک ذخيره کننده برق به محض تماس انسان يا حيوان توسط يک مدار نيمه رسانا شارژ شده، سپس اين جريان بوسيله يک تريستور يا يک جزء نيمه هادی شبيه به آن آزاد می شود.

 7. زباله الکترونیکی یا E-waste دستگاههای الکترونیکی مصرف شده و قطعات آنان همچون تلفنها و کامپیوترها، لوح فشرده و... هستند که حاوی فلزات خطرناکی مانند شمش آهن سرب، کادمیوم و جیوه هستند که در صورت رهاسازی در طبیعت پس از پایان عمر مفید و عدم بازیافت صحیح آلوده کننده خطرناک محیط زیست به شمار میروند. با توجه به سرعت پیشرفت تکنولوژی در عرصه کامپیوتر و الکترونیک عمر مفید این تجهیزات و کالاها در جهان ۲ تا ۳ سال و در ایران احتمالاً تا ۵ سال است.

 8. با این حال، دفتر صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت در نامه جدیدی که به گمرک ارسال کرده، تاکید کرده است که با توجه به « ضرورت هماهنگی های لازم با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح» نامه های پیشین در این زمینه لغو می شود.

  به گزارش ایرنا، قراضه آهن و ضایعات فلزات و قیمت تیرآهن اصفهان در صنایع بزرگی همچون ذوب آهن مورد استفاده قرار می گیرد.پیشتر واردات قراضه آن از همه کشورها مجاز بود اما واردات آن از مرزهای عراق نیازمند اخذ مجوز از نهادهای مرتبط از جمله سازمان انرژی اتمی داشت.

 9. کارخانه توکیو استیل ژاپن در کمتر از یک هفته قیمت خرید قراضه از بازار داخلی را دو مرتبه افزایش داده قیمت فعلی قراضه سنگین کلاس ۲ در بازار داخلی ژاپن ۲۷۶ تا ۲۹۸ دلار هر تن می باشد. قیمت پیشنهادی صادراتی نیز ۲۷۲ تا ۲۹۷ دلار هر تن فوب شده که اخیرا تا ۷ دلار رشد داشته است. در آخرین مزایده صادراتی قیمت برنده تا ۱۱ دلار نسبت به ماه قبل بالا رفته بود.

  متوسط قیمت آهن قراضه وارداتی در تایوان ۲۹۰ تا ۳۰۰ دلار هر تن سی اف آر است که ۱۰ دلار هر تن رشد قیمت هفتگی داشته است.

 10. در بازار داخلی اروپا میلگرد در ۵۵۶ یورو هر تن درب کارخانه در ثبات بود. در امریکا نیز قیمت میلگرد داخلی ۵۶۰ دلار هر شورت تن درب کارخانه و بدون تغییر ماند.

  ورق:هفته گذشته قیمت اغلب محصولات ورق در ترکیه نزولی بوده و تقاضا ضعیف بود. در بازار داخلی ترکیه قیمت ورق گرم ۵۷۰ تا ۵۸۰ دلار هر تن درب کارخانه بود و در ۵۶۰ دلار معامله شد. در بازار واردات نیز قیمت ورق گرم سی آی اس ۵۵۰ تا ۵۶۰ دلار هر تن سی اف آر ترکیه شنیده شد. ورق گرم صادراتی ترکیه ۵۵۰ تا ۵۶۰ دلار هر تن فوب می باشد ولی خریداران در ۵۳۰ تا ۵۴۰ دلار هر تن فوب درخواست خرید داده اند.

 11. کاربرد : از آهن گالوانیزه در ساختن لوازمی مثل لوله بخاری ، کانال کولر ، کابینت آشپزخانه ، شیروانی منازل ، لولههای آب و هر جا که احتمال خوردگی آهن و خسارت وجود دارد، استفاده میشود. اصطلاح فولاد (Steel) برای آلیاژهای آهن که تا حدود ۱،۵ درصد کربن دارند و غالبا با فلزهای دیگر همراهند، بکار میرود. خواص فولاد به درصد کربن موجود در آن ، عملیات حرارتی انجام شده بر روی آن و فلزهای آلیاژ دهنده موجود در آن بستگی دارد.

 12. حبیبالله بشارتی در گفتوگو با خبرنگار استان تهران در تشریح وضع فعالان صنف آهنسازان اظهار کرد: بازار آهنسازان خیلی هم راکد نیست، خرید و فروش در آن انجام میشود.

  وی از افزایش قیمت ورق آهن خبر داد و تصریح کرد: نسبت به مشابه سال گذشته در این ایام و طی هفت، هشت ماه اخیر قیمت ورق آهن بهویژه گالوانیزه افزایش 30 درصدی داشته است.

  رئیس اتحادیه آهنسازان تهران با تأکید بر اینکه ایران بهترین تولیدکننده ورق آهن بهویژه گالوانیزه است، اضافه کرد: کارخانه ورق روغنی اصفهان ازایندست کارخانجات است، کارخانه تولید ورق گالوانیزه کاشان هم فعال است که ورقهایی با درصد بالای استاندارد تولید میکند.

 13. که معمولاً به عنوان زنگ شناخته میشود. بر خلاف دیگر فلزات کاربرد آهن که لایههای اکسید سطح، درون قطعهفلز را (در برابر زنگزدگی) رویینه میسازند، لایهٔ اکسید آهن، با ادامهٔ نفوذ و اشغال حجم بیشتری از فلز، و در نتیجه پوسته پوسته شدن و سوا شدن، سطح تازهای را در معرض خوردگی قرار میدهد.آهن شاید بهترین مثال شناخته شده از دگروارگی در یک فلز باشد، سه فرم چند شکلی از آهن وجود دارد که به نامهای α، ϒ و δ شناخته میشود.

×
×
 • جدید...