رفتن به مطلب
کام به کام
ali4545

آغاز دهه اول فاطمیه را به همه تسلیت می گوییم

پست های پیشنهاد شده

سلام دوستان[گل]

برای شهادت حضرت زهرا (س) دو روایت قوی و دقیق تر از بقیه نقل شده که بر اساس روایت اول حضرت زهرا 75 روز بعداز شهادت پدر بزرگوارشون و بر اساس روایت دوم 95 روز بعد از شهادت حضرت محمد(ص) به شهادت رسیدند

pykbtftk39wsxr15x8gj.jpg

• Like 9

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

طبق فتوای بعضی از مراجع ده ی اول از 65 روز بعد از شهادت پیامبر تا روز هفتادو پنجم است

اما براساس فتوای آیت الله العظمی مکارم شیرازی ده ی اول از 80 روز بهد از شهادت حضرت محمد (ص) تاروز نودم است

وطبق فتوایآیت الله العظمی سیستانی ده ی اول از 75 روز بعد از شهادت پیامبر تا روز هشتادو پنجم است

[گل قرمز][گل قرمز][گل قرمز]

لینک به ارسال
zaer-m.blogfa.com-3-1364154066.jpg

با نام فاطمه به جهان ناز میکنم

صدها گره ز همت او باز میکنم

خواهم که بگذرم به سهولت از صراط

با یک نگاه فاطمه پرواز میکنم

لینک به ارسال

fatemie.jpg

ای تمام تار و پود مرتضی

ای همه بود و نبود مرتضی

خانه را خالی ز خوشحالی مکن

یار من پشت مرا خالی مکن

ای تمام عشق ای خونین جگر

یا بمان یا که مرا با خود ببر

ای تمام عشق بانوی علی

لرزه افتاده به زانوی علی

از سخن افتاده ای با من ولی

چشم بگشای, علی هستم علی

رفتنت خانه خرابم میکند

ماندنت چون شمع آبم می کند

ای مسیحای علی اعجاز کن

مشگل مشگل گشا را باز کن

ای کتاب عشق من بسته مشو

مثل مردم از علی خسته نشو

[گل قرمز][گل قرمز][گل قرمز]

من غلامی ز غلامان توام یا زهرا

مستمندی به سر خان توام یا زهرا

*********شعر فاطمه**********

از زمانی که به خود آمده ام فهمیدم

خاطر آشفته و حیران تو ام یازهرا

من دعا بودم ز روز ازل برلب تو

ذکری از نیمه سوزان توام یازهرا

متولد شده عشق توام بی بی جان

آه پرورده دامان توام یا زهرا

بیت الاحزان دلم شاهد اشک سحرت

اشک آن دیده گریان توام یازهرا

از ازل لطف تو شد شام حالم آری

تا ابد در خور احسان توام یا زهرا

شد یهودی ز نخ چادرت اسلام شناس

فخرم این بس که مسلمان توام یازهرا

ای یتیمان مدینه همه از پخت تو سیر

طالب لقمه ای از نان توام یازهرا

لینک به ارسال

1-1024--768.jpg

او روزی با بذر یک گل

به دنیا آمد

با قرآن و آینه دوست شد

و تنها سهم او از زمین کوچ بود

گلها به چشمانش سوگند می خوردند و به دستش، آبـ ها

و همچنان قطره قطره میچکند بر مساحت نبودنش .

تسليت ميگم

لینک به ارسال

از بارگاه قدسی و افلاکی خدا

آمد به گوش اهل سماوات این ندا :

فرمود کردگار که ای آسمانیان

آمد عزای فاطمه « حیَّ علی العزا »

مویه کنان ناله کنان جبرئیل گفت :

برتن کنید رخت عزا ای فرشته ها

واعظ نبی اکرم و مدّاح مرتضی

چشم زمانه ندیده چنین روضه هیچ جا

جاروکشی نصیب بزرگان دین شده

سینه زنان هیئتشان خیل انبیا

بال ملائکه شده فرش حسینیه

خدّام هیئتند شهیدان و اولیاء

ختم رسل به گریه فقط داد می زند

ای مردمان شهر مدینه چرا چرا؟

این رسم هیئت است که مدّاح می زند

از روضه های کوچه گریزی به کربلا!

لینک به ارسال
madar.jpg

لینک به ارسال

[h=2]وصيّتنامه ى زهرا[/h] امير مؤمنان على (ع) جامه را از صورت فاطمه (س) برداشت، نامه اى را در بالاى سر فاطمه (س) مشاهده كرد، آن را برداشت و ديد در آن نوشته: «بنام خداوند بخشنده مهربان، اين است آنچه فاطمه دختر رسول خدا (ص) به آن وصيت نموده است: 1- فاطمه گواهى مى دهد كه خدائى جز خداى يكتا نيست. 2- و محمد (ص) بنده و پيامبر خدا است. 3- بهشت و دوزخ حق است، و ترديدى در برپا شدن قيامت نيست، و خداوند مردگان را از قبر برمى انگيزاند. 4- اى على! من فاطمه دختر محمّد (ص) هستم كه خداوند مرا به ازدواج تو درآورد، تا در دنيا و آخرت از آن تو باشم، تو از ديگران به من شايسته تر هستى: حَنِّطْنِى وَ غَسِّلْنِى وَ كَفِّنى بِاللَّيْلِ وَ صَلِّ عَلَىِّ وَادْفِنِى بِاللَّيْلِ وَ لا تُعْلِمْ اَحَداً... : «مرا شبانه حنوط كن و غسل بده و كفن نما، و شبانه بر من نماز بخوان و مرا به خاك بسپار، و به هيچكس خبر نده! تو را به خدا مى سپارم، و به فرزندانم تا روز قيامت سلام مى فرستم».

لینک به ارسال

[h=2]مردم در سوك جانسوز زهرا[/h] روايت شده: اهل مدينه يكصدا به ناله درآمدند، و زنهاى بنى هاشم به خانه ى فاطمه (س) آمده و همه با هم ناله و زارى كردند آنگونه كه نزديك بود از صداى شيون آنها، مدينه به لرزه درآيد، در آن حال مى گفتند: يا سَيِّدَتاه! يا بِنْتَ رَسُولِ اللَّهِ: «اى بانوى بزرگوار! اى دختر رسول خدا». مردم مدينه مثل موهاى بال اسب، پياپى به حضور على (ع) آمدند، آن حضرت نشسته بود و حسن و حسين در پيش روى او، گريه مى كردند، مردم از گريه ى حسن و حسين (ع) به گريه افتادند. اُمّ كلثوم (يكى از دختران زهرا) در حالى كه نقاب بر چهره و چادر بر سر افكنده بود و دامنش به زمين كشيده مى شد، و گريه او را بى تاب كرده بود، از خانه بيرون آمد و فرياد مى زد: يا اَبَتاهُ يا رَسُولَ اللَّهِ اَلْآنَ حَقّاً فَقَدْناكَ فَقْداً لا لِقاءَ بَعْدَهُ اَبَداً. : «اى بابا اى رسول خدا! براستى كه امروز ما تو را از دست داديم كه بعد از آن هيچگاه بديدار تو نائل نمى شويم». مردم اجتماع كردند و گريه و ضجّه مى نمودند، و منتظر بودند تا جنازه ى زهرا (س) بيرون آيد و بر آن نماز بخوانند. در اين وقت ابوذر از خانه بيرون آمد و گفت: پراكنده شويد زيرا حركت دادن جنازه ى فاطمه (س) تا شب به تأخير افتاد، مردم برخاستند و پراكنده شدند.

لینک به ارسال

[h=2]ماجراى غسل و كفن و نماز بر جنازه ى زهرا[/h] چون شب فرارسيد، على (ع) جنازه را غسل داد، هنگام غسل هيچكس حاضر نبود جز حسن و حسين (ع)، زينب، ام كلثوم، فضّه و اسماء بنت عُميس. اسماء مى گويد: فاطمه (س) به من وصيّت كرد كه هيچكس جز على (ع) و من، او را غسل ندهد، من على (ع) را در غسل دادن جنازه ى فاطمه (س) كمك كردم. روايت شده: على (ع) هنگام غسل فاطمه (س) مى گفت: «خدايا فاطمه (س) كنيز تو و دختر رسول و برگزيده ى تو است، خدايا حجّتش را به او تلقين كن، و برهانش را بزرگ بدار، و درجه اش را عالى كن، و او را با پدرش محمد (ص) همنشين گردان ». و نيز روايت شده كه: على (ع) با همان پرده اى كه بدن رسول خدا (ص) را خشك كرد، بدن زهرا (س) را خشك نمود، وقتى كه غسل تمام شد، على (ع) جنازه را بر سرير (شبيه تابوت) نهاد، و به امام حسن (ع) فرمود: به ابوذر خبر بده بيايد، او ابوذر را خبر كرد و آمد و با هم جنازه را تا محل نماز حمل كردند، حسن و حسين (ع) همراه على (ع) بودند، آنگاه على (ع) بر جنازه، نماز خواند. منبع: غدیر

لینک به ارسال
zahra.jpg

لینک به ارسال

pykbtftk39wsxr15x8gj.jpg

لینک به ارسال

حضرت حیدر به نام فاطمه حساس بود

خلقت از روز ازل مدیون عطر یاس بود

ای که بستی راه را در کوچه ها بر فاطمه

گردنت را می شکست آنجا اگر عباس بود

لینک به ارسال

دوستان لطفا بخونید

تدفين مخفيانه‏ ى حضرت

مقدارى از شب كه گذشت و از جاسوسان مطمئن شدند، اميرالمؤمنين عليه‏السلام آن حضرت را غسل داد و فرزندان حضرت زهرا عليهاالسلام بهمراه سلمان و ابوذر و مقداد و نيز فضه و اسماء و چند نفر ديگر در نماز بر جنازه‏ى حضرت زهرا عليهاالسلام حضور يافتند و پس از نماز، جنازه را مخفيانه دفن كردند و اميرالمؤمنين عليه‏السلام محل قبر را با زمين اطراف يكسان نمود بطورى كه محل آن شناخته نشود.

اجتماع دوباره‏ ى مردم براى تشييع

فردا صبح ابوبكر و عمر بهمراه مردم به قصد تشييع و نماز بر جنازه‏ى حضرت زهرا عليهاالسلام حركت كردند و بر در خانه‏ى حضرت جمع شدند. ولى ناگهان شنيدند كه مقداد خطاب به مردم گفت: «ديشب فاطمه را دفن كرديم». از سوى ديگر مردم با چهل صورت قبر جديد در بقيع روبرو شدند كه به هم شباهت داشتند و قابل تشخيص نبودند.

فرياد مردم بلند شد و يكديگر را سرزنش كردند و گفتند: پيامبرتان تنها يك دختر از خود به يادگار گذاشت. اكنون كه از دنيا رفت چرا بايد دفن شود در حالى كه در تشييع و نماز او شركت نكرده‏ايد و جاى قبر او را هم نمى‏دانيد؟!

عمر نگاهى به ابوبكر كرد و گفت: من به تو نگفتم برنامه دفن فاطمه را انجام مى‏دهند؟! سپس آنها نزد اميرالمؤمنين عليه‏السلام آمدند و گفتند: بخدا قسم، هر چه كه براى ما آشوب بپا مى‏كند و ما را ناراحت مى‏كند انجام مى‏دهى. اين هم يكى از دشمنى‏هايى است كه نسبت به ما دارى. حضرت فرمود: اگر براى شما قسم ياد كنم باور مى‏كنيد؟ گفتند: آرى. فرمود: فاطمه عليهاالسلام همان بانويى است كه من براى شما اجازه‏ى عيادت از او گرفتم و ديديد كه به شما چه گفت. بخدا قسم به من وصيت كرده بود كه شما دو نفر بر سر جنازه‏ى او و نماز بر او حاضر نشويد. من هم كسى نيستم كه امر او و وصيتش را مخالفت كنم.

تصميم نبش قبر

عمر گفت: اين سر و صداها را رها كن. هم اكنون كنار قبرها مى‏روم و آنها را نبش مى‏كنم تا جنازه‏ى فاطمه را پيدا كنم و بر بدن او نماز بخوانم!

حضرت فرمود: بخدا قسم اگر كوچكترين اقدامى در اين باره كنى- در حالى كه مى‏دانى هرگز بر جنازه‏ى فاطمه عليهاالسلام دست نخواهى يافت مگر آنكه سرت كه چشمانت در آن است از تنت جدا شود- آنگاه من جز با شمشير با تو روبرو نخواهم شد قبل از آنكه بتوانى كارى انجام دهى.

عمر فرياد زد: عده‏اى از زنان مسلمين بيايند تا اين قبرها را بشكافيم و جنازه‏ى فاطمه را پيدا كنيم تا بر بدن او نماز بگذاريم و قبر او را زيارت كنيم!!

عكس ‏العمل اميرالمؤمنين عليه‏ السلام در مقابل تصميم نبش قبر فاطمه عليهاالسلام

اين خبر به اميرالمؤمنين عليه‏السلام رسيد. حضرت قباى زرد رنگى را كه در جنگهاى شديد مى‏پوشيد به تن كرد و بحال غضبناك كه چشمانش سرخ شده و رگهايش بالا آمده بود با تكيه بر شمشير ذوالفقار آمد تا وارد بقيع شد.

يك نفر جلوتر سراغ مردم رفت و خبر داد كه على بن ابى‏طالب مى‏آيد و به خدا قسم ياد مى‏كند كه اگر سنگى از اين قبرها حركت داده شود شمشير خواهد كشيد تا همه را بكشد.

عمر و اصحابش مقابل حضرت درآمدند و عمر گفت: چه خبر است اى اباالحسن! بخدا قسم قبر او را مى‏شكافيم و حتماً بر او نماز مى‏خوانيم!

اميرالمؤمنين عليه‏السلام لباس عمر را گرفت و او را تكانى داد و بر زمين زد و فرمود: اى عمر، حق خود را رها كردم تا مردم از دين برنگردند، و اما قبر فاطمه، قسم به آنكه جان على بدست اوست، اگر تو و اصحابت در اين باره كوچكترين اقدامى كنيد زمين را از خون شما سيراب مى‏كنم. اكنون اگر مى‏خواهى اقدام كن. من اگر شمشير بكشم آن را غلاف نمى‏كنم مگر با گرفتن جان تو! تو همان كسى نيستى كه پيامبر صلى اللَّه عليه و آله قصد كشتن تو را داشت و سراغ من فرستاد، من هم با شمشير آمدم و بسوى تو هجوم آوردم تا تو را بكشم ولى اين آيه نازل شد كه بر اينان عجله نكنيد كه جزاى عملشان را آماده مى‏كنيم.

ابوبكر فوراً جلو آمد و گفت: اى اباالحسن، بحق پيامبر و بحق آنكه بالاى عرش است، عمر را رها كن. بدان كه آنچه تو كراهت دارى انجام نخواهيم داد.

اميرالمؤمنين عليه‏السلام عمر را رها كرد و مردم متفرق شدند و از آن روز فكر پيدا كردن قبر فاطمه عليهاالسلام را از ياد بردند.

اكنون براى غاصبين بخوبى معلوم شد كه چرا حضرت مخفيانه دفن شد. از اميرالمؤمنين عليه‏السلام پرسيدند: چرا فاطمه عليهاالسلام شبانه دفن شد؟ فرمود: آن حضرت از عده‏اى ناراضى بود و نمى‏خواست آنان در تشييع جنازه‏اش حاضر باشند. (2)

تا اينجا مجموعه اقداماتى كه غاصبين براى تثبيت اقدامات خود انجام دادند بيان شد و روشن گرديد كه هر اقدامى از سوى آنان صورت مى‏گرفت بر ضرر خودشان تمام مى‏شد و اتمام حجتى بر دليلهاى قبل افزوده مى‏گشت.

[h=4]_بحارالانوار: ج 29 ص 193، ج 43 ص 215 209 205 199 190 171

ـ بحارالانوار: ج 43 ص 209 ح 37.[/h]

لینک به ارسال
hazrat-zahra-yasgroup.ir-522.jpg

لینک به ارسال
hazrat-zahra-yasgroup.ir-62.jpeg

لینک به ارسال

سلام و درود خدا بر یگانه بانوئی که در عرش الهی محبوب ملائکه مقرب و هم کلام با برترین آنان و حامل علم خدا یعنی جبرئیل امین بود.

درود بیکران خداوند بر فاطمه(س) که بهجت قلب و نور چشم رسول (ص) و عزیزترین انسانها در پیشگاه او بود؛

وجودی که نور پیامبر(ص) سراسر او را احاطه نموده بود و از جهت شبیهترین مردم در رفتار و کردار به رسول خدا بود.

لینک به ارسال

خبري از يک زن بيمار شود ميميرم

مادري دست به ديوار شود ميميرم

با زمين خوردن تو ...بال و پرم ميريزد

چادرت را نتکان ...عرش به هم ميريزد

زهرا شدي که نام علي را علم کني پنهان شدي که هر دو جهان را حرم کني

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

• خیال کردم دارید خداحافظی می کنید  :))  از سیستم جدید خوشت میاد باش حال می کنی 😃
    • اقا سزار عزیز ممنون از تاپیک کجا ؟ تازه سایت داره دوباره زنده میشه و روحی میگیره  باش همیشه عزیز دل 
    • سلام الان که این متن را تایپ می کنم مورخه 10/06/1398ساعت 11:51am هست .اگر اشتباه نکنم از آخرین باری که به اینجا آمدم حدود 5 سال می گذرد.الان حس یک آدمی را دارم که یک آلبوم قدیمی را ورق میزنه.دوستان قدیمی ،متنها و مطالب قدیمی،کامنتهای قدیمی،تاریخ مراجعه های قدیمی.لحظات خوب و شاد قدیمی.یاد همگی بخیر دوست داشتم باز هم اون دورهمی ها بوداما حیف که همه ما به نوعی درگیر مشکلاتی شدیم و باسپری شدن زمان شرایطمون تغییر کرد.مشکلات ما را از همدیگه دور کرد و  تبدیل کرد به خاطرهخاطرات خوبی در کنار دوستان داشتم اگر بدی هم از ما دید خب حتما حقتون بوده ولی خب باید حلال کنیدو الاآره دیگههههه.خیلیخدا یار و نگهدارتون
    • افرادی که در عرصه ی ساخت و ساز مشغول به فعالیت هستند با پانل سه بعدی آشناییت دارند. پانل سه بعدی نیز جزء دیوارهای پیش ساخته می باشد. علاوه بر کاربردش این پانل ها را می توان برای کارهای تزئینی نیز مورد استفاده قرار داد. بسیاری از افراد از پانل سه بعدی برای سقف و دیوار منازل خود استفاده می کنند. سوالی که ممکن است برای مشتریان پیش آید این است که هدف استفاده از پانل سه بعدی چیست؟ این پانل ها از چه جنسی می باشند؟ جنس پانل سه بعدی معمولا از یونولیت نسوز و فوم می باشد. یونولیت مذکور در میان دو صفحه ی مشبک قرار می گیرد و خاصیت ضد آتش سوزی را نیز داراست. این پانل ها در انواع گوناگونی در بازار وجود دارند که طبق نیاز مشتریان به آن ها ارائه می گردد. پانل سه بعدی دیواری یکی از انواع این پانل ها است که کاربرد زیادی دارد. در این مقاله با تعریف دقیق پانل سه بعدی و مزایای آن آشنا خواهید شد. با ما همراه باشید. مزایای پنل سه بعدی: یکی از ویژگی های پانل سه بعدی ضد زلزله بودن آن است. این امر به علت پیوستگی موجود در دیوار و سقف می باشد. در این روش عملیات بتن ریزی از طریق دستگاه شات کریت انجام می شود. به علت عایق بودن در برابر سرما و گرما، هزینه ی خدمات جانبی تهویه در ساختمان ها کاهش می یابد. پانل سه بعدی به سرعت قابل نصب است. از ویژگی های دیگر این پانل ها می توان به مقاومت بالایشان در برابر آتش سوزی اشاره کرد. پانل سه بعدی هیچ گونه رطوبتی را به خود جذب نمی کند. این پانل ها در انواع باربر و غیر باربر قابل استفاده هستند. پانل دیواری باربر: به طور معمول در محوطه هایی که دارای اسکلت فلزی نمی باشند و همینطور در سوله ها از این پانل ها استفاده می شود. پانل دیواری غیر باربر: این پانل ها برای دیوارهای خارجی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از ساختمان هایی که از اسکلت فلزی یا بتنی برخوردار هستند نیز از پانل دیواری غیر باربر بهره می گیرند. شایان ذکر است که پانل های سه بعدی را باید بنا بر کاربردی که دارند، استفاده کرد. برای مثال برخی از پانل ها در جهت کارهای تزئینی و برخی دیگر برای ساخت دیوار کاربرد دارند. پانل های که در منازل نصب می شوند،بسیار متنوع بوده و دربرگیرنده ی هر نوع سلیقه ای می باشد. یکی از روش های مدرن برای دکوراسیون منازل استفاده از پانل سه بعدی می باشد. ابعاد پانل سه بعدی ابعاد استاندار پانل سه بعدی به شرح ذیل است: عرض پانل سه بعدی بربر با 1200 میلی متر است. طول پانل سه بعدی برابر با 6000 میلی متر است. وزن پانل سه بعدی برابر با kg/m2 6 می باشد. 40، 60، 80 و 100 ضخامت های لایه ی پلی استایرن می باشد. ابعاد شبکه های سیم مفتول پنجاه در پنجاه می باشد که قطر آن 8.2 میلی متر است. اعضای خرپایی قطری برابر با 5 میلی متر دارد. خرپاها در فاصله ی 100 میلی متری از هم قرار می گیرند. بتن شاتگریت ضخامتی بین 80-40 میلی متر دارد. شبکه ی مش ارتباطی با ضخامت بتن شاتگریت نداشته و در هر صورت در میان ضخامت ذکر شده قرار می گیرد. نتیجه گیری امروزه به دلیل گسترش فراوان پانل سه بعدی در صنعت ساخت و ساز، کیفیت در حال بهتر شدن است و هرچه که به جلو پیش می رویم، ساخت و ساز کشور از نظر کیفی بهتر و بهتر می شود. با توجه بر گسترش این فناوری می توان به راحتی این پانل ها را جایگزین روش های سنتی کرد. این کار اقتصادی تر بوده و از نیروی انسانی نیز به بهترین صورت استفاده خواهد شد.  
  • جدید...