تازه چه خبر

Welcome to کام به کام

برای دسترسی به همه ویژگی های ما اکنون به ما بپیوندید. پس از ثبت نام و ورود به سیستم ، می توانید موضوعاتی را ایجاد کنید ، به موضوعات موجود پاسخ دهید ، به اعضای دیگر خود اعتبار دهید ، پیام رسان خصوصی خود را دریافت کنید و موارد دیگر. همچنین سریع و کاملا رایگان است ، پس منتظر چه هستید؟

سوالات را بپرسید

سوال های خودتان را در هر زمینه ای بپرسید کارشناسان به شما جواب می دهند

ارتباط با دیگران

با دیگران دوستان می توانید پیام و ارتباط بر قرار کنید

پروفایل

تنظیمات پروفایل شخصی خودتان را انجام دهید

ربات ها به كمك كشاورزان می آیند

mahsa k

عضو
عضو سایت
عضویت
23 Jun 2013
ارسال ها
2,533
پسندها
335
امتیاز
83
محل سکونت
تهران
کشاورزی و جمع آوری محصول هر روز برای كشاورزان سالخورده ژاپنی سخت تر و سخت تر می شود.
پروفسور تویاما از دانشگاه توكیو ژاپن قول داده كه توسط فناوری پیشرفته راه حلی برای این مشكل پیدا كند و این كار را به صورت مكانیزه و ماشینی درآورد.
افرادی با سن ۶۵ سال و بالاتر یكی از اركان مهم و اساسی نیروی كار كشاورزی در ژاپن محسوب می شوند.
براساس آمار ۶۰ درصد جمعیت كشاورز در ژاپن را این افراد تشكیل می دهند.
تولید و گسترش ربات های كارگر می تواند خبر خوشی برای این كشاورزان سالخورده ژاپنی بوده و نویدبخش روزهای راحت تری در مزرعه برای آنان باشد.
اگرچه ماشین ها و ادوات كشاورزی مانند تراكتور، كمباین یا دستگاه نشاء برنج كارهای بدنی كشاورزان را تا حدی كاهش داده، اما هنوز كارهای زیادی وابسته به انسان و نیروی دست می باشد؛ كارهایی مانند برداشت میوه و سبزیجات، هرس كردن شاخه های درختان میوه و پاك كردن زمین سبزیجات از علف های هرز.
برای كشاورزان سالمند بسیار سخت است كه ساعت ها روی دو زانو به حالت خم كار كرده یا صندوق های بزرگ و سنگین غلات را جابه جا كنند. بسیاری از این افراد دچار دردهای مزمن كمر، زانو و دست ها هستند.
پروفسور تویاما پس از آشنایی با سختی های كار در مزرعه شروع به ساختن پوشش رباتیكی جهت كمك به كشاورزان كرد. او نام این پوشش رباتیك را «دستیار نیرومند» گذاشته است.
این دستگاه به راحتی بر تن فرد شده و توسط بندهایی به بدن محكم می شود.
این دستگاه دارای ۴ موتور امواج مافوق صوت است كه توسط ارتعاشات مافوق صوت نیروی الكتریكی تولید می كند. این موتورها در پشت زانوها و دو طرف انتهای كمر قرار می گیرد.
در قسمت شانه ها می توان چندین حالت مختلف را برای دستگاه تنظیم كرد. به كمك این دستگاه برای كارهایی مانند برداشت انگور كه لازم است دست های كشاورز به مدت زیادی بالا نگه داشته شود، راحت تر می شود و فشار وارده بر بدن بسیار كمتر خواهد شد.
هنگامی كه كشاورز مجبور است در حالت زانو زده یا دولا كار كند با استفاده از این ربات احساس می كند كه روی صندلی نشسته یا نیروی زیادی به كمرش وارد نمی شود چرا كه موتورها در این حالت از بدن پشتیبانی می كنند.
پروفسور تویاما می گوید در آوردن ترب سفید از خاك نیازمند نیروی عضلانی معادل بلند كردن یك شیء ۳۰ كیلوگرمی است، اما با استفاده از این پوشش رباتیك نیروی لازم به نصف تقلیل می یابد.
حركت این لباس رباتیك می تواند با روش هایی مانند فرمان دادن به وسیله گفتار كنترل شود.
در آزمایش های انجام شده كشاورزان از این ربات تعریف كردند و گفتند كه خستگی ناشی از كار توسط این دستگاه كاهش می یابد.
این لباس وزنی حدود ۱۸ كیلوگرم دارد و پروفسور تویاما در نظر دارد با استفاده از موتورهای سبك تر اولتراسونیك وزن این ربات را به ۶ كیلوگرم كاهش دهد.
او امیدوار است كه تا ۲ سال بعد بتواند این دستگاه را با قیمت ۵۰۰ هزار ین (۵۸۳۰ دلار) به فروش برساند.
او می خواهد به وسیله این دستگاه ارزیابی كند كه كشاورزی در نسل های آینده چه وضعیت و شكلی خواهد داشت.
 

BARAN77

عضو
عضو سایت
عضویت
26 Jul 2013
ارسال ها
26
پسندها
2
امتیاز
0
ممنون بابت تاپیکت
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا