رفتن به مطلب

نسل دوم شاسیبلند جهانی فورد!


ارسال های توصیه شده

عصرخودرو: فورد سال 2006 با معرفی Edge، کلاس کراساوور SUVها را برای بازار آمریکای شمالی معنی کرد. این CUV سایز متوسط به نسبت SUVهای Body-on-Frame یا شاسی و بدنه جدای همدوره، سواری راحتتری در جاده داشت، بهمراتب کممصرفتر بود و در کل از دینامیک سواری بالاتری برخوردار بود.

 

 

http://asrekhodro.com/images/page/46/Full/46619_Page_6_1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو»، پس از گذشت 8 سال، فورد نسل جدید Edge را با چهرهای قدرتمندتر و تنومندتر معرفی میکند. از هر زاویه که به نسل جدید Edge بنگرید، منظرهای تازه پیش چشمان شما قرار دارد که در آن، بسیار هوشمندانه و شیک با خطوط تیز و شکست صفحات بدنه بازی شده. اما بیشک بارزترین مشخصه طراحی Edge جدید فورد، فرم قسمت عقب آن است که با طرحی مهیجتر و البته، چراغهای عرضی متصل به یکدیگر، کاملا از آن فرم ساده و به دور از هیجان نسل اول فاصله گرفته. برخلاف بدنه ام فرم کابین، از فرم کلی کابین نسل اول فاصله آنچنانی نگرفته و بیشتر به نظر میآید تاکید بر ارتقای کیفی مواد بهکار رفته در آن بوده تا طراحی دگرگون شده.

 

مهمتر از تمامی این تغییرات ظاهری، فناوریهای جدیدی است که فورد در قالب نسل جدید Edge ارائه میکند. Edge 2015 به سبک باموهای مدرن، از Air Curtain بهره میبرد که مشخصهای است آیرودینامیک برای جلوگیری از اغتشاش جریان هوا در اطراف چرخهای جلو؛ شبکه جلوپنجره نیز بسته به حالت سواری، بهصورت اتوماتیک باز یا بسته میشود. فرمان برقی تطبیقپذیر، همیار پارک فعال، کروز کنترل تطبیقپذیر با دوربین 180 درجه، سنسورهای پارک جلو و عقب، صندلیهای مجهز به سیستم سرمایشی/گرمایشی جلو، بازشو خودکار در عقب و سامانههای ایمنی فعال از جمله سیستم دید نقاط کور راننده، هشدار احتمال تصادف با قابلیت فعالکردن ترمزها و کیسه هوای زانو نیز بخشی از تجهیزات رفاهی و ایمنی ارائه شده در نسل جدید Edge هستند. Edge 2015 با 3پیشرانه در بیش از 100بازار جهانی عرضه خواهد شد: یک واحد 2.0 لیتری EcoBoost با تقریبا 245 اسب بخار قدرت و 366 نیوتنمتر گشتاور، واحد EcoBoost V6 2.7 لیتری با تقریبا 300 اسب بخار قدرت و یک V6 دمش طبیعی 3.5 لیتری که هنوز اطلاعاتی از آن منتشر نشده. هر سه این پیشرانهها به گیربکس 6 سرعته اتومات متصل خواهند شد که حالت تعویض دستی SelectShift دارد.

 

 

 

جمعه 10 مرداد 1393

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...