رفتن به مطلب

درگیری لفظی دو بازیکن بر سر غزه +عکس


ALI

ارسال های توصیه شده

به گزارش روابط عمومي كام به كام به نقل ازمجله مهر: جنگ توئیتری دو همبازی سابق بر سر غزه. ماجرای کشتار وحشیانه زنان و کودکان بیگناه در عزه توسط صهیونیستها، اینبار به صفحه توئیتر دو فوتبالیست کشیده شد. در پی حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به مدرسه ای وابسته به سازمان ملل متحد و شهادت بسیاری از زنان و کودکان پناه گرفته در این مدرسه، «جویی بارتون» بازیکن سابق تیمهای چلسی و منچستر سیتی و عضو تیم کوئینزپارک رنجرز انگلستان، این فاجعه انسانی را طاقت نیاورد و چندین پست متوالی در حمایت از مردم فلسطین گذاشت.اتفاقی که با واکنش همبازی سابق صهیونیست او روبهرو شد.

 

http://cdn.bartarinha.ir/files/fa/news/1393/5/12/334237_526.jpg

 

حمایت او از غزه و مورد خطاب دادن «یوسی بنایون» فوتبالیست اهل رژیم صهیونیستی باعث به وجود آمدن بگو مگوی کوتاهی در صفحه توئیترش شد.

 

بارتون در توئیترش نوشتهبود: «اگر هر کشور دیگری غیر از اسرائیل این {جنایات} را انجام می داد حتما غرب مداخله می کرد. این وضع نباید ادامه پیدا کند. کودکان بی گناه قتل عام می شوند. این روند باید متوقف شود.»

 

یوسی بنایون بازیکن باشگاه مکابی رژیم صهیونیستی نیز این موضوع را تاب نمی آورد و پاسخ بارتون را بی ادبانه جواب می دهد:«رفیق! بعضی چیزها هیچ وقت تغییر نمی کنند. تو همیشه در زندگی ات احمق بودی و هنوز هم هستی. واقعا شرم آور است!»

 

بارتون نیز در جواب بی ادبی بنایون ناتوانی وی در زبان انگلیسی را به رخ می کشد:«اولا تو نمی توانی کسی را احمق خطاب کنی. آن هم وقتی این همه مشکل گرامری داری! دوم اینکه شما نمیتوانید و نباید کودکان را به قتل برسانید. سوم اینکه شما نمی توانید مردمی را از سرزمین شان بیرون کنید. فقط به خاطر اینکه یک کتاب جعلی متعلق به هزاران سال پیش به شما اجازه این کار را داده است.در آخر باید اضافه کنم امیدوارم تو و خانوادهات در این روزهای وحشتناک سلامت باشید. »

 

http://cdn.bartarinha.ir/files/fa/news/1393/5/12/334238_334.jpg

 

هرچند بارتون چند ساعت بعد از این جروبحث پست دیگری در صفحه توئیترش منتشر کرد و به این موضوع اشاره کرد که با وجود اینکه بین او و بنایون اختلاف نظر وجود دارد اما رابطه دوستی آنها هنوز باقیمانده است. اما این پست با واکنش طرفدارانش مواجه شد. خیلیها در این پست به بارتون یادآور شدند که بنایون او را احمق و خجالت آور توصیف کرده است.

 

در چند روز گذشته بارتون تقریبا همه پست ها و نوشته هایش حول غزه و حمایت از مردم فلسطین بوده است. او در نوشته هایش اعتقاداتش را نسبت به جنگ غزه به اشتراک گذاشته است.

 

http://cdn.bartarinha.ir/files/fa/news/1393/5/12/334239_882.jpg

 

« اسرائیل با زور مردم را از سرزمین شان بیرون میراند. دنیا باید کاری انجام دهد. این عمل اسرائیل اشتباه است. این اعتقاد من است که شما نمی توانید مردم را به دلیل اینکه به اعتقاداتی که دارید معتقد نیستند، بکشید. این غیر انسانی است. ممکن است الان بایستید و چیزی نگویید. این به عهده خودتان است. اما وقتی بچههای شما از شما پرسیدند که بعد از دیدن این وقایع چه چیزی گفتید یا اینکه چه کاری انجام دادید. به یاد داشته باشید که این شما هستید که باید در چشمان آنان نگاه کنید و بگویید که ایستادید و هیچ کاری انجام ندادید. تاریخ باید از آنچه اسرائیل انجام میدهد خشمگین شود. آنها با زور و خشونت مردم را به طور غیرقانونی از سرزمینشان بیرون می کنند.»

 

http://cdn.bartarinha.ir/files/fa/news/1393/5/12/334240_236.jpg

 

بارتون در پست دیگری با حمایت از کودکان فلسطینی می نویسد:« این جنگ نیست، مبارزه نیست، اینها فقط کودکان بیگناه هستند. این یک پاکسازی قومیتی است»

 

این چندمین واکنش تند و صریح به جنگ رژیم صهیونیستی و غزه در دنیای ورزش است. حالا واکنش به جنایان رژیم صهیونیستی فراتر از مرزهای گذشته رفته است و خیلی ها دیگر ابایی ندارند ضد این رژیم صحبت کنند و از بازخوردهای آن هراسی ندارند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...