رفتن به مطلب

تلاش خودروساز مطرح اروپایی برای حضور در ایران


ANGELO

ارسال های توصیه شده

عصرخودرو:یکی از خودروسازان مطرح اروپایی در تلاش برای حضور در بازار خودروی ایران است.

 

 

http://asrekhodro.com/images/page/46/Full/46762_Page_%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، اگرچه در دورهای جذابیتهای بازار خودروی ایران بسیاری از خودروسازان بزرگ اروپایی از جمله بنز، فیات، فولکس، پژو و رنو را به ایران کشاند اما در پس از مدتی به دلیل تحریمهای خارجی برخی از این خودروسازان نیز به تدریج فعالیتهای خود را در ایران متوقف کردند.

 

 

به دنبال تشدید تحریمهای خارجی در دو سال اخیر نیز هماکنون تنها این شرکت رنو فرانسه است که کمابیش به فعالیت خود در ایران ادامه میدهد و فعالیت سایر خودروسازان حتی پژو در ایران متوقف شده است.

 

در این شرایط تفاهمنامه ژنو و تعلیق شش ماهه برخی تحریمها از جمله تحریم صنعت خودرو در کنار تمدید چهار ماهه این تفاهمنامه فضایی را برای خودروسازان خارجی مایل به حضور در ایران فراهم کرده تا با برخی خودروسازان داخلی مذاکره کنند.

 

 

در این زمینه براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، یکی از خودروسازان مطرح اروپایی نیز تمایل زیادی به بازگشت به بازار ایران داشته و در این زمینه به تفاهمات اولیه با شرکای ایرانی خود نیز دست یافته است.

این وضعیت در حالی است که کارشناسان معتقدند بالا بودن تقاضای خرید خودرو در بازار ایران در کنار قدیمی بودن برخی از خودروهای پرتیراژ در حال تولید در کشور موجب شده تا جذابیت بازار خودروی ایران برای شرکتهای خارجی افزایش یابد.

کارشناسان معتقدند که به محض لغو رسمی تحریمها شاهد هجوم یکباره خودروسازان خارجی برای حضور در بازار ایران خواهیم بود.

 

 

سه شنبه 14 مرداد 1393

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...