رفتن به مطلب

قطب خودروسازی آمریکا شهر ارواح شده است


ارسال های توصیه شده

عصرخودرو:در بسیاری از شهرهای ایالات متحده، درصد قابل توجهی از جمعیت زیر خط فقر به سر می برند که در دیترویت با حدود نیمی از جمعیت این شهر در صدر قرار دارند.

 

 

http://asrekhodro.com/images/page/46/Full/46768_Page_%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AA.jpg

 

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل ازفارس، سهم قابل توجهی از جمعیت شهرهای مهمی همچون دیترویت آمریکا را افرادی تشکیل می دهند که درآمدی زیر خط فقر این کشور دارند.

حدود نیمی از جمعیت 700 هزار نفری دیترویت که پر جمعیت ترین شهر ایالت میشیگان آمریکاست، را افراد فقیر تشکیل می دهند. این شهر زمانی قطب خودروسازی ایالات متحده و جهان محسوب می شد و بسیاری از شرکت های خودروسازی بزرگ جهان در این شهر واحد تولید داشتند اما با ورود ایالات متحده به بحران اقتصادی و رکود اقتصادی بزرگ، این شهر در حال حاضر به شهر ارواح تبدیل شده است. نرخ فقر نسبت به سال 2008 در این شهر 9 درصد افزایش داشته است.

 

 

شهر فلینت میشیگان با 38.9 درصد فقیر، در جایگاه دوم فقیرنشین ترین شهرهای آمریکا قرار دارد، و شاخص فقر در این شهر نسبت به سال 2008 4.6 درصد رشد داشته است.

شهر کلیولند واقع در ایالت اوهایو ایلات متحده نیز یکی دیگر از شهرهای با حجم بالای فقیر نشینی است. در این شهر 36.1 درصد از مردم زیر خط فقر زندگی می کنند و جمعیت فقیر این شهر بیش از 141 هزار نفر تخمین زده شده است. نرخ فقر در این شهر نسبت به سال 2008 معادل 5.6 درصد رشد داشته است.

 

 

سینسیناتی دیگر شهر با جمعیت فقیر بالا در ایالات متحده است، این شهر در ایالت اوهایو قرار دارد و 34.1 درصد از مردم ساکن این شهر را فقرا تشکیل می دهند که بیش از صد هزار نفر تخمین زده می شوند. نرخ فقر در این شهر نسبت به سال 2008 9 درصد رشد داشته است.

شهر میامی ایالت فلوریدا نیز یکی دیگر از شهرهایی است که بیشترین فقیر را در خود جای داده است. جمعیت فقیر در این شهر 131 هزارو195 نفر تخمین زده می شوند که 31.7 درصد از کل جمعیت میامی محسوب می شوند. فقر در این شهر نسبت به سال 2008 و قبل از بحران اقتصادی در آمریکا 6.1 درصد افزایش یافته است.

شهر فیلادلفیا واقع در ایالت پنسیلوانیای آمریکا حجم بالایی از فقرای آمریکایی را در خود جای داده است به گونه ای که جمعیت فقرای این شهر بیش از 416 هزار نفر تخمین زده می شوند که این تعداد فقیر 26.9 درصد از کل جمعیت این شهر را تشکیل می دهند.

 

 

جمعیت قشر فقیر در ایالات متحده بالغ بر 15 درصد کل جمعیت این کشور را تشکیل می دهند و از نظر تعداد حدود 49 میلیون نفر تخمین زده می شوند.

شهر ممفیس در ایالت تنسی نیز از دیگر شهرهای با جمعیت فقیر بالاست. بالغ بر 185 هزار نفر فقیر در این شهر زندگی می کنند که بر همین اساس نرخ فقر در این شهر 28.3 درصد است و نسبت به سال 2008 5.2 درصد افزایش داشته است.

شهر میلواکی ایالت ویسکانسین آمریکا یکی دیگر از شهرهایی است که حجم قابل توجهی از جمعیت آن زیر خط فقر زندگی می کنند. بیش از 179 هزار فقیر در این شهر زندگی می کنند که نرخ فقر در آن بر اساس این آمار 29.9 درصد محاسبه شده است که این آمار نسبت به سال 2008 بالغ بر 6.5 درصد رشد داشته است.

 

 

از دیگر شهرهای با نرخ بالای فقر در آمریکا می توان به فرسنو در ایالت کالیفرنیا اشاره کرد. این شهر با نرخ فقر 31.5 درصدی بالغ بر 159 هزار فقیر را در خود جای داده است.

بطور کلی تا کنون تلاش های کاخ سفید برای کنترل رشد فقر و افزایش سطح درآمد خانوارهای آمریکایی تأثیرات مثبت زیادی نداشته است و مهمترین سیاست های اتخاذ شده مانند افزایش حداقل دستمزدها بصورت سراسری در این کشور با مخالفت نمایندگان جمهوری خواه کنگره آمریکا روبرو شده است.

 

 

سه شنبه 14 مرداد 1393

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...