رفتن به مطلب

11نکته درباره ی استفاده ازطلا وجواهربرای خانمها .


مشکات

ارسال های توصیه شده

[h=2]۱۱ نکته درباره استفاده از طلا و جواهر برای خانمها[/h]صابون مد، به تن طلا و جواهر هم خورده است. این روزها اگر چه به اقتضای مد، مارکهایی مانند ورساچی و بولگاری، ویترینهای طلا و جواهرفروشیها را پر کردهاند، اما برای یک انتخاب خوب در دنیای طلا و جواهر باید به چند نکته توجه کنید.

http://www.kimiyanews.ir/images/egtemaeei/04/0000101.jpg

از جمله اینکه:

۱ـ اگر پوستتان سفید یخی است، ترجیحا به جای طلای زرد از طلای سفید استفاده کنید. درخشندگی طلای سفید، زیبایی و جلوه پوستتان را بیشتر میکند.

۲ـ اگر پوستتان گندمگون (رنگی مابین سفید و برنزه) است، استفاده از طلای زرد و ترکیب آن با طلای قرمز برای جلوه پوستتان مناسبتر است.

صابون مد، به تن طلا و جواهر هم خورده است. این روزها اگر چه به اقتضای مد، مارکهایی مانند ورساچی و بولگاری، ویترینهای طلا و جواهرفروشیها را پر کردهاند، اما برای یک انتخاب خوب در دنیای طلا و جواهر باید به چند نکته توجه کنید. از جمله اینکه:

۱ـ اگر پوستتان سفید یخی است، ترجیحا به جای طلای زرد از طلای سفید استفاده کنید. درخشندگی طلای سفید، زیبایی و جلوه پوستتان را بیشتر میکند.

۲ـ اگر پوستتان گندمگون (رنگی مابین سفید و برنزه) است، استفاده از طلای زرد و ترکیب آن با طلای قرمز برای جلوه پوستتان مناسبتر است.

۳ـ اگر پوستتان برنزه یا سبزه تیره است، ترجیحا از زیورآلاتی استفاده کنید که ترکیبی از طلای سفید و زرد باشند.

۴ـ در مهمانیهای رسمی اگر تنها نگین انگشتر و یا نگین آویز گردنبندتان همرنگ لباس یا مکمل رنگ لباستان باشد، مناسبتر است.

.. ۵گردنبند پهن، اصطلاحا اسپرت است و استفاده از آن در محافل رسمی چندان مرسوم نیست. بهتر است که از این گردنبندها در مهمانیهای صمیمی و محافل دوستانه استفاده کنید. این را هم فراموش نکنید که اگر گردنبندتان پهن باشد و نگینهای رنگی داشته باشد، چهرهتان عبوس و گرفته به نظر میرسد.

۶ـ وقتی از گردنبند پهن استفاده میکنید، بهتر است از گوشواره صرفنظر کنید، چون بخشی از فضایی که برای جلوهی گوشوارهتان لازم است، توسط پهنی و درخشندگی گردنبندتان از بین میرود. ضمنا بهتر است که رنگ سنگهای به کار رفته در جواهرتان با رنگ پوستتان هماهنگ باشد.

۷ـ موقع انتخاب دستبند دقت کنید که دستبندتان تنگ نباشد و ضمنا آنقدر هم بزرگ نباشد که با کاهش وزنتان توی دست لق بزند یا از دست بیفتد. اگر دستتان نسبتا چاق است، دستبندی انتخاب کنید که کیپ دستتان نباشد. دستبندهای تنگ، دستتان را چاقتر از آن چیزی که هست، نشان میدهند. در انتخاب دستبند باید راحتی دست را هم در نظر بگیرید. اگر دستبندتان باعث درد یا حس گرفتگی در مچ دستتان میشود، همیشه حس ناخوشایندی خواهید داشت و از خریدتان ناراضی خواهید بود.

۸ـ اگر گوشوارهای با آویز بلند دارید، بهتر است از گردنبند صرفنظر کنید تا جلوهی گوشوارهتان بیشتر شود. اگر گردنی کشیده و بلند دارید و اگر موهایتان کوتاه است یا اگر موهای بلندی دارید که همیشه جمع میکنید، بهتر است از گوشوارههای بلند و پهن استفاده کنید. اگر گوشهای کوچکی دارید، ترجیحا از گوشوارههای چسبان استفاده کنید.

۹ـ از طرحهای جدید طلا و جواهر میتوان به این موارد اشاره کرد: طرحهای شوپارت ، که در آنها چندین جواهر در یک محفظه شیشهای به صورت معلق قرار میگیرند. کارهای مرصع کاری پنهان،که یک نگین بزرگ از به هم پیوستن چندین نگین کوچکتر تشکیل میشود به نحوی که از دور فقط یک تکه بزرگ نگین به نظر میرسد. و توریهای بسیار نازک و ظریف، که برگرفته از طرحهای ایتالیایی و سوییسی است.

۱۰ـ خطر بروز حساسیتهای پوستی در استفاده از انگشتر، گردنبند، گوشواره و دستبند وجود دارد. اگر با نشانههایی از حساسیت پوستی مواجه شدید، حتما برای درمان به پزشکان مراجعه کنید .

۱۱ـ و بالاخره اینکه، اگر طلا و جواهرتان را با استانداردها و معیارهای انتخابی خودتان بخرید، مطمئنا علاقه بیشتری به آن پیدا خواهید کرد و در نهایت هم از خرید خودتان راضی و خشنود خواهید بود. اسیر مد بودن و تقلید کورکورانه از مد روز، باعث میشود حس مالکیت و علاقهتان نسبت به آنچه خریداری کردهاید، به مرور از بین برود.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...