رفتن به مطلب

»» ده آپشنی که هر خودرویی باید داشته باشد


ارسال های توصیه شده

آپشن های پرطرفدار مثل سیستم ناوبری یا سقف شیشهای بازشو و یا روکشهای فلزی و چوبی داشبورد و سیستمهای سرگرمی میتوانند بسیار جذاب باشند. اما آیا آپشن ها مهمتری هم وجود دارند. امروزه خرید خودرویی جدید بدون یکی از این آپشنها دردناک است. چه خودروی ارزانقیمت و یا خودروی لوکس و شناخته شدهای باشد. البته وقتی در ایران باشید، باید امکانات ایمنی یا سپر خودرو را هم یکی از آپشنها بدانید. و این لوازمی که در ادامه میآید، در نظر سازندگان داخلی، لوازمی بدردنخور میباشند که باید پول آنها را گرفت اما از روی خودرو حذف کرد!

 

 

http://www.pedal.ir/wp-content/uploads/CLA-2015-500x375.jpg

این فهرست پیشنهادی ماست. شاید شما آپشن های مهمتری را بتوانید پیشنهاد دهید.

[h=2]10. آینههای تیره شونده[/h] رانندگی در شب زمانی که نور چراغ خودروهای پشت سری به طور متناوب روی چشمان شما میتابد، میتواند تمرکزتان را برهم زده و باعث خطراتی شود. آینههای جدید به طور خودکار تیره میشوند تا بازتاب نور را به حداقل برسانند.

 

 

http://www.pedal.ir/wp-content/uploads/AUTO-DIMMING_MIRROR-500x291.jpg

[h=2]9. کروز کنترل[/h] هنوز کروز کنترل به یک سیستم استاندارد و ضروری در تمام خودروها تبدیل نشده است و خودروهای زیادی را بدون آن خواهید یافت. تازه در بزرگراههای طولانی، نعمت آن را درک میکنید.

http://www.pedal.ir/wp-content/uploads/cruise-control-500x305.jpg

[h=2]8. پروژکتور چراغهای جلو[/h] ماشینهای مدرن نیاز به چراغهای مدرن دارند. چراغهای هالوژن یا LED روزتاب روی بیشتر خودروهای امروزی به طور استاندارد نصب میشوند. شاید تا آینده نزدیک، نورافکن های لیزری هم داشته باشیم. اما یک پروژکتور خوب هم میتواند، وسعت دید شما را در شب بهطور قابل ملاحظه ای افزایش دهد.

http://www.pedal.ir/wp-content/uploads/projector-beam-headlamps-500x305.jpg

[h=2]7. فضای کابین رنگی[/h] فضای کسل آور و تاریک خودروهای قدیمی، با رنگهای مختلف و ایجاد کنتراست، شاد، اسپرت و جذاب میشوند. امروزه اکثر تولیدکنندگان، تریم های مختلفی را پیشنهاد میکنند که در میان آنها میتوانید گزینههای دو یا چند رنگ را برای تنوع بیشتر انتخاب کنید.

http://www.pedal.ir/wp-content/uploads/Colored-Interior-500x375.jpg

[h=2]6. صندلیهای گرم شونده[/h] در صبح یک روز زمستانی، وقتی روی نشیمنگاه گرم خودروی خود مستقر شدید، قدر این آپشن را خواهید دانست. حتی مدلهایی با خنککننده داخلی برای تابستان و یا گرمکن فرمان نیز قابل سفارش اند.

http://www.pedal.ir/wp-content/uploads/2013-nissan-pathfinder-heated-seat-controls-500x305.jpg

[h=2]5. اتصال به گوشیهای هوشمند[/h] وقتی یک خودروی آپشن دار سوار میشوید یعنی حداقل یک گوشی هوشمند نیز دارید. بگذارید موسیقی از گوشی شما روی باندهای خودرو پخش شود. یا اطلاعات مختلف را با نرم افزارهای موبایل بین گوشی و خودرو مبادله کنید.

http://www.pedal.ir/wp-content/uploads/Cadillacs-Connected-Car-System-500x333.jpg

[h=2]4. روکش چرم[/h] یک انتخاب بسیار قدیمی اما موجه، روکش چرمی برای صندلیهاست. زیبایی، راحتی، لوکس بودن و آسانی تمیز کردن آن همیشه جذابیت دارند.

http://www.pedal.ir/wp-content/uploads/Leather-Seat-Cover-500x375.jpg

[h=2]3. سیستم دستیار پارک[/h] از خودرو پیاده شوید و بگذارید خودش پارک دوبل کند یا در فضای پارکینگ جابجا شود. بعضی از خودروها نیز هنوز نیاز به این دارند که درون آنها نشسته باشید. آنها فرمان میدهند اما شما گاز و ترمز را در اختیار دارید.

http://www.pedal.ir/wp-content/uploads/volvo_selfparking_car-500x332.jpg

[h=2]2. گیربکس دوکلاچه[/h] این یکی از جذابترین انتخابها برای عاشقان رانندگی است. یک گیربکس خوب اتوماتیک که میتواند مصرف سوخت بهینه ای هم داشته باشد. لذت تعویض دنده دستی با اهرمهای روی فرمان را هم فراموش نکنید.

http://www.pedal.ir/wp-content/uploads/paddle-shift-manual-transmission-500x305.jpg

[h=2]1. رانندگی خودکار[/h] خوب برای سفارش این یکی، کمی زود است. البته در حال حاضر خودروهایی چون مرسدس بنز کلاس اس جدید از این سیستم بهره میبرند. در آینده هر جا که خسته شدید، فرمان را رها کنید و کمی چرت بزنید. شاید هنگامی که بیدار شدید، در مقصد باشید!

http://www.pedal.ir/wp-content/uploads/Volvo-self-driving-car-500x337.jpg

 

 

 

 

 

pedal.ir

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...