رفتن به مطلب

انتخاب رشته کنکور تا چهارشنبه ادامه دارد


NeDa

ارسال های توصیه شده

[h=1]

[/h]

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تا 8 صبح امروز (20 مرداد ماه) 150 هزار و 341 داوطلب انتخاب رشته خود را انجام دادند.

 

به گزارش روابط عمومی مجله اینترنتی کام به کام به نقل از مشرق، حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، با بیان این که تا کنون 5000 داوطلب در رشتههای بدون آزمون ثبتنام کردند، افزود: مهلت انتخاب رشته در رشتههای با آزمون و بدون آزمون تا پایان روز چهارشنبه 22 مرداد ماه ادامه دارد و به داوطلبانی که انتخاب رشته خود را انجام ندادهاند توصیه میشود تا مهلت اعلام شده نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

 

وی در ادامه در مورد آزمون دوره کاردانی به کارشناسی ناپیوسته 93 دانشگاهها ، موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: تا کنون 216 هزار و 499 داوطلب در این آزمون ثبتنام کردهاند که از این تعداد 94 هزار و 214 نفر زن و 122 هزار و 285 نفر مرد هستند.

 

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: بر اساس برنامه زمانی پیشبینی شده این آزمون برای رشتههایی که پذیرش آنها از طریق آزمون است در صبح پنجشنبه 23 مرداد ماه در 54 شهرستان مختلف برگزار میشود.

 

توکلی از قرار گرفتن کارت شرکت در آزمون و برگ راهنما از امروز (20 مرداد ماه) روی سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد و تاکید کرد به داوطلب توصیه میشود: با وارد کردن اطلاعات نسبت به دریافت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنما اقدام کنند.

 

وی ادامه داد: اطلاعیه در خصوص شهرستانهای برگزاری این آزمون نام و آدرس باجههای رفع نقص کارت از هفته گذشته 14 مرداد در سایت اطلاعرسانی سازمان سنجش قرار گرفته و در پیک سنجش امروز (20 مرداد ماه) منتشر شده است.

 

مشاور عالی سازمان سنجش در مورد دفترچه راهنما انتخاب رشتههای تحصیلی (دفترچه شماره 2) کاردانی به کارشناسی ناپیوسته 93 دانشگاهها، موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این دفترچه از سهشنبه 21 مرداد ماه روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته خواهد گرفت.

 

وی تاکید کرد: کلیهی داوطلبان این آزمون لازم است پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما ثبتنام (دفترچه شماره یک) و دفترچه راهنما انتخاب رشته تحصیلی (دفترچه شماره2) و اطلاعیهای که در تاریخ 20 مرداد ماه منتشر شده است از روز چهارشنبه 22 مرداد لغایت دوشنبه 27 مرداد ماه به سایت اینترنتی سازمان سنجش مراجعه و نسبت به انتخاب کد رشته محل مورد علاقه و ثبت آن اقدام کنند.

 

وی افزود: داوطلبانی که علاقمند به شرکت در گزینش رشتههای تحصیلی با آزمون و رشتههایی که بر اساس سوابق تحصیلی بدون آزمون دانشگاه آزاد هستند باید برای انتخاب رشته از شنبه 25 مرداد لغایت اول شهریور به سایت اینترنتی مرکز آزمون مراجعه کنند.

 

مشاور عالی سازمان سنجش در ادامه در مورد آزمون دورههای کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفهای و موسسات آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاعی 93 اظهار کرد: تا کنون 284 هزار و 32 نفر در این آزمون ثبتنام کردهاند که از این تعداد 109 هزار و 770 نفر زن و 174 هزار و 262 نفر مرد هستند.

 

توکلی ادامه داد: بر اساس برنامه زمانی پیشبینی شده این آزمون برای رشتههایی که پذیرش آن از طریق آزمون صورت میگیرد صبح جمعه 24 مرداد ماه در 168 شهرستان کشور برگزار میشود.

 

وی تاکید کرد: کارت شرکت در جلسه آزمون و برگ راهنما برای داوطلبان از امروز 20 مرداد ماه روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

 

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: بر اساس برنامه زمانی پیشبینی شده دفترچه راهنما انتخاب رشتههای تحصیلی دوره کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفهای و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی 93 و اصلاحات مربوط و کد رشته محلهای تحصیلی جدید علاوه بر رشته تحصیلی موجود در دفترچه طی اطلاعیهای امروز (20 مرداد ) روی سایت سازمان سنجش قرار میگیرد.

 

وی تاکید کرد: داوطلبان میتوانند با توجه به رشته امتحانی که در آن ثبتنام کردهاند در صورت تمایل نسبت به اصلاح و درج کد رشته محلهای جدید در زمان ویرایش اطلاعات شرکت در آزمون که متعاقبا اعلام خواهد شد از طریق سایت اینترنتی این سازمان اقدام کنند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...