رفتن به مطلب

راز جذابیت روزافزون شاسیبلندها


ANGELO

ارسال های توصیه شده

عصرخودرو:اگر تا یک دهه قبل شاسی بلندها خودروهای غول پیکر و بنزین خوری به شمار میرفتند اما اکنون خریداران مراجعه کننده به بازار از مدلهای متنوع شاسی بلندها که کامپکت و کم مصرف بوده و رانندگی روانی دارند، متحیر میشوند.

 

 

 

http://asrekhodro.com/images/page/47/Full/47027_Page_%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%88%D9%84%D8%AA%20%D8%AA%D8%A7%D9%87%D9%88%D8%A6%D9%87.jpg

 

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل ازایسنا، پس از چند دهه برتری خودروهای صندوقدار معمولی در بازار، آمار اخیر شرکت تحقیقات خودروی آی اچ اس نشان داد سهم خودروهای صندوقدار جدید در بازار آمریکا تا ماه مه 35.4 درصد و شاسی بلندها 36.5 درصد بود.

زمانی شاسی بلند از نظر بیشتر مصرف کنندگان یک خودروی گران قیمت بود اما اکنون این خودرو نسبت به قبل ارزانتر شده است و شاسی بلندهای مدل بالا و لوکسی در بازار وجود دارند که قیمتهای متنوعی دارند و در همه اندازه و استایلی عرضه میشوند.

 

 

اگرچه شاسی بلندهای غول پیکری همچون مدل جی ام سی یوکون و شورولت تاهوئه همچنان فروش دارند اما بیشتر رشد در این بخش از بازار خودرو به ظهور شاسی بلندهای کامپکت و کوچک نسبت داده میشود.

این وضعیت در آمار فروش ژوییه خودروسازان به خوبی منعکس شده است. فروش شاسی بلندهای برند جیپ 41 درصد افزایش یافت. فروش تاهوئه که در سال گذشته به همراه شاسی بلندهای بزرگ دیگر جنرال موتورز بازطراحی شد، 52 درصد در این ماه افزایش یافت. فروش مدل اکسپلورر فورد که زمانی مترادف با خودروهای گازخور سنگین قدیمی بود، 32 درصد افزایش یافت.

 

 

اما تنها خودروسازان آمریکایی نیستند که از فروش بالای شاسی بلندها بهره مند شدهاند. تویوتا موتور که بزرگترین خودروساز جهان است، از رکورد سود در سه ماهه دوم امسال خبر داده است که منعکس کننده عملکرد خوب این شرکت در بخش خودروهای شاسی بلند بوده است. در این بین فروش بی ام و که بزرگترین سازنده خودروهای لوکس در جهان است، با کمک مدل پرفروش ایکس فایو، 30 درصد افزایش یافت.

در حالیکه مدتی نه چندان قبل تصور میشد دوران شاسی بلندها به پایان رسیده است اما احیای اقتصادی آمریکا، گزینههای مناسب برای پرداخت اقساطی ماهانه و بازطراحی مدلهای رقابتی نظر مصرف کنندگان آمریکایی را نسبت به شاسی بلندها که خودروهای جادار و بلندتری نسبت به خودروهای صندوقدار معمولی هستند، مجددا جلب کرد.

 

 

محبوبیت شاسی بلندها در بازارهای آسیایی و اروپایی نیز افزایش یافته و دیگر همانند قبل به عنوان خودروهای غول پیکر آمریکایی که مناسب مصرف کنندگان این کشور هستند دیده نمیشوند.

تحول این خودروها تا اندازهای به دلیل رقابت جهانی بوده است که شرکتهای آمریکایی را به واکنش واداشته تا برای حفظ توان رقابت، مدلهای جدیدی را معرفی کنند یا مدلهای قبلی را بازطراحی کنند.

 

 

 

 

سه شنبه 21 مرداد 1393

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...