رفتن به مطلب

کنترل سوسک زنده توسط تلفن هوشمند


SHPRK

ارسال های توصیه شده

چند سال پیش تعدادی از محققان با نصب یک کیت الکترونیکی کوچک روی سر یک سوسک، توانسته بودند که کنترل آن را به دست بگیرند. بعدا این کار توسط گروه های مختلفی تکرار شد و حتی یک سایت اینترنتی هم به وجود آمد که می توانستید با آن تعدادی از سوسک های آزمایشگاهی را کنترل کنید.

 

اما حالا می توانید سوسک ربات خودتان را داشته باشید. چرا که یک تیم با ایجاد پروژه ای تازه در سایت کیک استارتر از ساخت مدل تجاری کیت کنترل سوسک صحبت می کنند.

 

روش کار به این صورت است که ابتدا باید یک سوسک آشپزخانه درشت و سرحال را پیدا و به صورت زنده دستگیر کنید. بعد نوبت به یک جراحی روی سر و شاخک های سوسک می رسد تا این کیت را روی آن نصب کنید.

 

در سایت کیک استارتر یک ویدیو آموزشی برای جراحی سوسک بیچاره قرار داده شده که باید از آن کمک بگیرید. بعد همه چیز آماده است و سوسک در خدمت شما خواهد بود.

 

کیت نصب شده روی سوسک با بلوثوت به یک اپلیکیشن ویژه متصل می شود و از آنجا می توانید حرکات سوسک را کنترل کنید. هر چند سوسک فقط برای دقایقی به فرامین عمل خواهد کرد.

 

تیم سازنده می گوید که این پروژه با هدف آموزشی راه اندازی شده تا عملکرد مغز را بهتر درک کنیم.

 

احتمالا کلمه سایبرگ را شنیده اید. این کلمه به ترکیب میان موجود زنده و ماشین اطلاق می شود. و حالا این روبوسوسک نخستین سایبرگی است که به صورت تجاری به فروش خواهد رسید.

 

فعلا می توانیم یک سوسک را با تلفن مان کنترل کنیم. اما احتمالا فاصله چندانی با مراحل بعد نداریم…

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...