رفتن به مطلب

زمان ثبت نام آزمون دکتری؛ آیین نامه جدید آزمون دکتری به دانشگاهها ابلاغ شد


yasi

ارسال های توصیه شده

سه شنبه 13 آبان 1393

 

 

[h=3] [/h] http://images.hamshahrionline.ir/images/2014/11/position36/2014_11_4_17_34_14.jpg

 

 

ثبت نام آزمون دکتری Ph.D (نیمهمتمرکز) سال ۹۴ در حالی از ۱۶ آذر آغاز میشود که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آییننامه جدید این آزمون را برای اجرا به دانشگاهها و سازمان سنجش آموزش کشور ابلاغ کرد.

 

به گزارش ایسنا، آییننامه جدید آزمون نیمهمتمرکز دوره دکتری در سال تحصیلی 95-1394 با هدف حرکت به سمت استقلال دانشگاهها و تفکیک فرآیند سنجش علمی از پذیرش دانشجو و دستیابی به عدالت آموزشی تهیه شده است.

 

 

بر اساس این آییننامه فرآیند سنجش علمی خود از دو مرحله آزمون کتبی و سوابق تحصیلی تشکیل شده است. آزمون کتبی شامل زبان خارجی، استعداد تحصیلی و مجموعه دروس اختصاصی است و در بخش سوابق تحصیلی، معدلهای تراز شده در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ملاک محاسبه قرار میگیرد. به این ترتیب، نمره کل سنجش علمی از نسبت 80 درصد نمره آزمون کتبی و 20 درصد نمره حاصل از تراز معدلهای در مقطع قبلی به دست میآید.

 

 

در فرایند پذیرش، داوطلب با توجه به نمره کل سنجش علمی، انتخاب رشته و حد نصاب نمره معرفی، توسط سازمان سنجش آموزش كشور به دانشگاهها معرفی میشود و بررسی سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی وی توسط دانشگاهها صورت میگیرد.

 

 

پذیرش دانشجو بر اساس نمره کل نهایی داوطلب بر اساس 30 درصد نمره آزمون مرحله اول (سنجش علمی) و 70 درصد مرحله دوم (سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی) محاسبه میشود و با در نظر گرفتن حد نصاب نمره دانشگاه، اولویتهای انتخابی و بررسی صلاحیتهای عمومی، اسامی پذیرفتهشدگان نهایی توسط سازمان سنجش اعلام می‎شود.

در این آییننامه آورده است که پذیرش دانشجو در تمامی دورههای آموزشی اعم از روزانه، نوبت دوم، پردیسهای دانشگاهی، پیامنور، پژوهشمحور و ... در مقطع دکتری، صرفاٌ از طریق این آییننامه صورت میگیرد.

 

 

ثبت نام برای آزمون ورودی دوره دکتری Ph.D (نیمهمتمرکز) سال 94 در روزهای 16 تا 23 آذرماه سال از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام میشود.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...