رفتن به مطلب

ناسا لباس مرد آهنین تولید می کند


SHPRK

ارسال های توصیه شده

دلتان می خواهد یک اسکلت خارجی داشته باشید؟ در واقع لباسی مکانیکی که آن را می پوشید و توانایی های جدیدی به شما اضافه می کند. ایده ای که سال ها توسط شرکت های مختلف توسعه داده شده و مدل های مختلفی از آن تولید شده است.

 

اما یک اسکلت خارجی به چه دردی می خورد؟ یک کاربرد آن برای کسانی است که به خاطر بیماری و مشکلات عضلانی نمی توانند بدون کمک راه بروند. اما این اسکلت خارجی توسط افراد سالم هم قابل استفاده است. تصورش را بکنید که با پوشیدن آن بتوانید اشیا بسیار سنگین را به راحتی بلند کنید و یا با سرعت خارق العاده بدوید. اینها بخشی از مزایایی است که این گجت جدید در اختیارتان قرار می دهد.

 

حالا ناسا هم وارد کار ساخت این لباس آهنی شده است. هدف اولیه آنها ساخت مدلی بوده تا فضانوردتان بپوشند و در فضا کارهایشان را راحت تر انجام بدهند. اما ناسا تصمیم گرفته که آن را برای انسان های روی زمین هم بسازد.

 

این لباس آهنی دارای ۴ موتور و ۶ مفصل است در مجموع ۲۵ کیلوگرم وزن دارد. گفته می شود که بسیاری از فناوری های روباتیک توسعه یافته توسط ناسا در آن استفاده خواهد شد. نام آن x1 است و فعلا در مراحل آزمایشی قرار دارد. اما احتمالا تا چند سال دیگر می توانید دنبال خرید اش در بازار باشید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...