رفتن به مطلب

هشت شغلی که روبات*ها در حسرت آن می*مانند


SHPRK

ارسال های توصیه شده

با توسعه فناوری های طراحی روبات پیش بینی می شود كه تا چند دهه آینده روبات ها دنیای انسان ها را به تسخیر خود در آورند اما در این بین مشاغلی وجود دارند كه روبات ها هیچ گاه قادر به انجام آن نیستند!روبات ها به تمام عرصه های زندگی انسان راه یافته اند و انسان شاهد حضور رقبای روباتیك در مشاغلی مانند خیاط، آشپز، معلم، مین یاب، كمك جراح و فضانورد است، اما برخی مشاغل «ضد روبات» هستند و انسان می تواند مطمئن باشد كه هیچ گاه شغل خود را به واسطه حضور یك رقیب روباتیك از دست نخواهد داد.

 

روانپزشك / مشاوراحساس و روان حوزه ای است كه پیشرفته ترین روبات ها نیز قادر به درك پیچیدگی های آن نیستند و حتی در صورت طراحی برنامه ای برای درك احساسات انسانی، هیچكس حاضر به مشاوره خواستن از یك روبات نیست.

 

نویسندهروبات های خبرنگار تنها می توانند گزارش هایی را با استفاده از كلمات كلیدی و تعیین شده بنویسند، اما نوشتن داستان، شعر یا قطعه ادبی به احساس و قریحه انسانی نیاز دارد.

 

هنرمندروبات ها شاید بتوانند نقش های كوچكی را ایفا كنند؛ اما هرگز نمی توانند مانند یك انسان حالت چهره، احساس و خلاقیت را در اجرای یك نقش از خود بروز دهند.

 

پزشك عمومییك پزشك بیش از آموزه های موجود در كتاب های پزشكی برای تشخیص بیماری استفاده می كند و هیچ هوش مصنوعی نمی تواند مراحل تشخیص بیماری را بدقت انسان انجام دهد، اگرچه در سایر حوزه های علم پزشكی مانند جراحی می تواند ورود روبات های جراح و كمك جراح را مشاهده كرد.

 

ماماتولد نوزاد نیاز به همراهی و ارتباط انسانی دارد و هیچ مادری دوست ندارد این لحظه را با یك روبات بی جان سپری كند.

 

كشاورز آلیمراقبت از گیاهان و جانوران كاری نیست كه بتوان پیشرفته ترین روبات ها را برای انجام آن برنامه ریزی كرد. دنیا بسمت محصولات ارگانیك و كشاورزی پایدار پیش می رود و این مسأله نیازمند حضور و مراقبت انسان است.

 

مراقب كودكمراقبت و نگهداری از كودكان، یكی از پیچیده ترین مشاغلی است كه روبات ها هیچ گاه نمی توانند وارد این حیطه شوند.

 

مهندس روباتیكبا وجود پیشرفت های گسترده در حوزه برنامه ریزی و طراحی روبایتك، هیچ روباتی نمی تواند روبات پیشرفته تری از خود طراحی كند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...