رفتن به مطلب

استفاده از روبات*های زیردریایی برای یافتن نشانه*ای از خلبان افسانه*ای


SHPRK

ارسال های توصیه شده

روبات*های زیردریایی به تیم جستجویی پیوستند که در اعماق اقیانوس آرام در جستجوی هواپیمای گمشده خلبان افسانه*ای،* آملیا ارهارت هستند.

 

روبات*های زیردریایی به زودی در میان بستر آبهای اقیانوس آرام جنوبی رها خواهند شد تا شاید بتوانند نشانه*ای از هواپیمای گم شده خلبان زن مشهور،* آملیا ارهارت بیابند.

زیردریایی*ها و هواپیماهای نیروی دریایی آمریکا نتوانستند زمانی که این هوانورد بلند*آوازه طی دومین تلاشش برای پرواز به دور دنیا در سال 1937 در جنوب اقیانوس آرام ناپدید شد،* نشانی از او بیابند. طی تابستان امسال،* باستان*شناسان هوانوردی قصد دارند از کمک روبات*های زیردریایی برای یافتن لاشه*های هواپیمای ارهارت استفاده کنند.

گروه بین*المللی بازیابی هواپیمای تاریخی یا tighar بر این باور است هواپیمای لاکهید الکترای ارهارت بر روی صخره*های مرجانی خالی* از سکنه*ای که به جزیره گاردنر شهرت داشت،*فرود آمده و پیش از اینکه امواج هواپیما را با خود ببرند،*چند روزی در این جزیره سرگردان بوده*است،*مدت زمانی که برای ارسال پیامهای رادیویی درخواست کمک کافی بوده*است.

در طرح جستجوی جدید کشتی اکتشافی صوتی و دو زیردریایی روباتیک برای جستجوی قطعات هواپیما در نزدیکی این جزیره مرجانی به کار گرفته خواهند شد. هدف این برنامه بازیابی و بیرون کشیدن قطعات احتمالی هواپیما از اعماق دریا نیست،*بلکه تنها هدف تصویربرداری و عکاسی از منطقه است.

 

قرار است این طرح جستجو از دوم ماه جولای،*برابر با هفتاد و پنجمین سالگرد ناپدید شدن ارهارت،* آغاز شود. روباتهای زیردریایی از توانایی جستجو با کمک امواج صوتی و تصویربرداری سیاه و سفید تا عمق هزار و 500 متری برخوردارند. همچنین می*توانند اهداف صوتی را کنترل کرده و از آنها با وضوح بالای تصویری تا عمق هزار متری تصویربرداری کنند.

سفری هشت روزه به منطقه نیکومارورو که پیش از این به جزیره گاردنر شهرت داشت،* به گروه تحقیقاتی tighar این اجازه را خواهد داد تا برای تقریبا 10 روز در میان فراز و نشیبهای این جزیره مرجانی به جستجو بپردازند. در صورتی که بقایای هواپیمای ارهارت در این منطقه وجود داشته باشد،*پیش از بیرون کشیدن آن باید از ابعاد،*شکل ظاهری و جنس آن اطلاعات دقیقی به دست آورد تا پس از آن تجهیزات متناسب و کافی برای بیروین کشیدن هواپیما تامین شود.

با این*همه تمامی تجهیزات این گروه زمانی موفق خواهند شد که گروه موقعیت سقوط ارهارت را درست تخمین زده باشد. tighar طی 24 سال گذشته 9 برنامه تجسسی را برای یافتن نشانه*های گم شده ارهارت اجرا کرده است. این گروه با تحلیل ارتباطات رادیویی که در سال 1937 میان نیروی دریایی آمریکا و گشت ساحلی رد و بدل شده بودند دریافت باید در نیکومارورو به جستجوی نشانه*های ارهارت بپردازد.

همچنین در این منطقه استخوانهای انسانی پیدا شده که به زنی با ویژگی*های فیزیکی این خلبان افسانه*ای شباهت داشته است. از سویی دیگر چندین سال پس از ناپدید شدن هواپیمای ارهارت،*بخشهایی از یک هواپیما در روستاهایی که ساکنان آن پیشتر در نیکومارورو سکونت داشتند،*کشف شده*اند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...