رفتن به مطلب

روباتهاي زندانبان در راهند!


SHPRK

ارسال های توصیه شده

محققان كره جنوبي آزمايش نخستين نسل از روبات*هاي زندانبان را در يكي از زندان*هاي اين كشور آغاز كردند.

 

به گزارش ايسنا، ماه نوامبر گذشته، كره جنوبي از تكميل پروژه طراحي روبات زندانبان (Robo-Guard) خبر داد و از هفته جاري آزمايش نخستين نسل از اين روبات ها در زندان شهر ساحلي پوهانگ آغاز شده است.

 

روبات زندانبان 1.5 متر قد دارد و مجهز به چندين دوربين، ميكروفون و دو سيستم ارتباطي بي*سيم است كه امكان برقراري ارتباط ميان نيروهاي امنيتي و زندانيان از راه دور را فراهم مي*كند.

 

دوربين*هاي نصب شده بر روي روبات زندانبان از نوع عمق سنج سه بعدي است كه امكان بررسي دقيق محيط زندان را فراهم مي*كند و در صورت تشخيص هرگونه ناآرامي و اغتشاش، هشداري را به مركز كنترل و نيروهاي امنيتي زندان ارسال مي*كند.

 

اگرچه اين روبات جزء گروه روبات*هاي خودمختار محسوب مي*شود، اما امكان كنترل از راه دور از طريق آي پد نيز براي آن در نظر گرفته شده است.

 

طراحان هدف از ساخت روبات زندانبان را بهبود وضعيت امنيت زندان*ها در كنار كاهش مشكلات زندانبانان عنوان كرده*اند. اين پروژه با حمايت وزارت دانش اقتصادي كره جنوبي و با همكاري موسسه تحقيقات الكترونيك و مخابرات (ETRI) و SMEC طراحي شده است.

 

هزينه ساخت روبات زندانبان 879 هزار دلار اعلام شده است و محققان از توسعه فناوري نسل بعدي روبات با عملكردهاي بيشتر از جمله امكان بازرسي بدني خبر مي دهند.

 

مرحله آزمايش با حضور سه روبات زندانبان يك ماه بطول مي*انجامد و در صورت تأييد عملكرد، در كنار نيروهاي انساني در زندان هاي اين كشور مورد استفاده قرار مي*گيرد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...