رفتن به مطلب

وحشت بخاطر حرکت عجیب تندیس الهه مرگ نفرین شده در موزه! + عکس


parsrobo

ارسال های توصیه شده

:5:مسئولان موزه منچستر یونایتد می گویند هر روز صبح كه وارد تالار موزه می شوند، با كمال تعجب می بینند الهه مردگان مصر كه متعلق به 3800 سال پیش است، شبانه در داخل محفظه شیشه ای اش چرخش 180 درجه ای داشته است، در حالی كه محفظه شیشه ای قفل بوده و هیچ كس نمی تواند وارد این محفظه شود.

 

این مجسمه 10 اینچی( 25 سانتی متری) مصری به نام ازیریس خدای مردگان مصر باستان است كه به باور آن ها ازیریس به دنیای مردگان رفت و آمد داشت و برخی را با نفرین معروف به «سنو» افراد را به دنیای مردگان می كشاند.

 

برایان كاكس فیزیكدان برجسته در این باره می گوید: طی چند روز گذشته مسئولان و نگهبانان موزه ادعا كرده اند كه این مجسمه درون محفظه شیشه ای خود، شبانه به تدریج می چرخد و این چرخش را به نفرین الهه مردگان ازیریس نسبت داده اند.

 

نگهبانان هر روز غروب كه موزه را ترك می كنند، جهت صورت ازیریس را به سمت خاصی می بینند، ولی صبح روز بعد وقتی به موزه بر می گردند، می بینند صورت مجسمه درست به سمت مخالف چرخیده است.

 

گفته می شود هركس كه به شكلی با مجسمه توتان خامون در ارتباط بوده، به طرز مرموزی كشته شده است و سال ها است كه نفرین توتان خامون در نقاط مختلف جهان 20 نفر را به كشتن داده است، ولی این بار نفرین ازیریس الهه مرگ مصریان همه را در موزه منچستر یونایتد شوكه كرده است. از گذشته های دور مردم علاقه بسیاری داشته اند تا از اهرام ثلاثه مصر و آثار باستانی این سرزمین داستان هایی عجیب و غریب بشنوند، این بار مجسمه از مومیایی 4 هزار ساله الهه مرگ همه را شوكه كرده است.

 

وحشت بخاطر حرکت عجیب تندیس الهه مرگ نفرین شده در موزه! + عکس

 

حركت این مجسمه 3800 ساله كه به وسیله دوربین های مداربسته موزه ثبت شده است، یكی از رویدادهای شگفت آوری است كه در موزه معروف «منچستر یونایتد» اتفاق می افتد.

 

كمپبل پرایس 29 ساله متصدی محفظه شیشه ای «الهه مرگ» در این باره می گوید: من تنها كسی هستم كه كلید این محفظه را در دست دارم. مدتی پیش برای بار اول پس از تكان خوردن مجسمه و تغییر جهت چهره اش من آن را به حال اولش بازگرداندم، اما صبح روز بعد دیدم مجسمه دوباره جابه جا شده و صورتش به سمت مخالف برگشته است.

 

قدمت این مجسمه به 1800 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد كه بلندی آن 10 اینچ است و حدود 80 سال است كه در این موزه نگهداری می شود و به تازگی شروع به چرخش 180 درجه ای كرده است.

 

در مصر باستان عقیده بر آن بود كه روح مومیایی ها به كالبدشان باز خواهد گشت و اكنون برخی معتقدند روح این تندیس بازگشته و پیكره اش را جابه جا می كند.

 

متصدی محفظه شیشه ای می گوید پس از آن كه حركت شبانه تندیس الهه مرگ را به مسئولان موزه گزارش كردم، كارشناسان تصمیم گرفتند تا بر این مجسمه نظارت كنند و فیلم های دوربین ها را ببینند و پس از آن همه از آنچه كه شب ها اتفاق می افتد، شگفت زده شدند. هیچ كس در فیلم ضبط شده دیده نمی شود كه مجسمه را جابه جا كند و در نزدیكی آن هم كسی دیده نشده است. ویدیوی ضبط شده در تمام طول شب موقعیت مجسمه و جابه جایی آن را نشان می دهد كه حركت مجسمه به سمت چپ است.

 

پروفسور كاكس اما معتقد است كه ارتعاشات ناشی از صدای پای بازدید كنندگان باعث می شود كه تندیس در قفسه شیشه ای تكان بخورد. اما بسیاری از دانشمندان این فرضیه را نمی پذیرند و می گویند چطور این ارتعاشات توانسته اند یك دایره كامل از چرخش را در مجسمه به وجود آورند.

[ATTACH=CONFIG]41._xfImport[/ATTACH]

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...