رفتن به مطلب

بررسی کامل جراحی آنجلینا جولی: خیلی زود از پروتز استفاده می*کنم!


parsrobo

ارسال های توصیه شده

بازیگر سینمای تجاری برای مبارزه با بیماری سرطان و به حداقل رساندن خطر ابتلا به این بیماری هر دو سینه خود را تخلیه كرد. پس از بررسی پزشكان مشخص شد كه این بازیگر 37 ساله كه چند سال پیش مادر خود را به دلیل ابتلا به سرطان سینه از دست داد، ژن معیوبی را از خانواده مادری اش به ارث برده كه این ژن می تواند این بازیگر جوان را در آینده ای نزدیك با خطر ابتلا به سرطان سینه روبه رو كند. این موضوع بهانه ای شد تا جولی به دلیل اضطراب و ترس از تنها گذاشتن 6 فرزند و همسرش جراحی ای را برای درمان انتخاب كند كه احتمال ابتلا به سرطان را برای همیشه در او به صفر برساند. در این مطلب ماجرای بیماری و درمان آنجلینا جولی را از زبان او و پزشك معالجش می خوانید.

 

آنجلینا جولی: پیشگیری بهتر از درمان است

 

مادرم 10 سال با بیماری سرطان سینه دست و پنجه نرم كرد تا بالاخره به دلیل ابتلا به این بیماری از دنیا رفت. مدت زیادی از مرگ او نگذشته بود كه متوجه شدم احتمال ابتلای من نیز به واسطه وراثت ژنتیك زیاد است. آزمایش های لازم را انجام دادم و پزشكان به من خبر دادند كه ژن معیوبی دارم و احتمال ابتلا به سرطان سینه در من بیشتر از 80 درصد است. ضمن آنكه نگران ابتلا به سرطان تخمدان نیز بودم چرا كه 50 درصد احتمال ابتلا به آن نیز در من وجود داشت، بلافاصله برای پیشگیری از خطر و كاهش احتمال ابتلا به سرطان سینه دست به كار شدم. و حالا تنها 5 درصد احتمال ابتلا به سرطان سینه در من وجود دارد و دیگر جای نگرانی نیست.

 

دکتر کریستی فانک، پزشك معالج جولی: احتمال ابتلای جولی به سرطان بالای 80 درصد بود

 

سرپرست تیم معالج آنجلینا جولی درباره ژن معیوب كه او از مادرش به ارث برده اعلام كرد:« آنجلینا با وجود این ژن به احتمال 87 درصد در آینده ای نزدیك به سرطان سینه مبتلا می شود. ضمن آنكه این ژن معیوب می تواند احتمال ابتلا به سرطان تخمدان را در او به 50 درصد برساند، بنابراین برای پیشگیری از ابتلای جولی با این بیماری و ریسك بالای ابتلا به بیماری تصمیم گرفتیم جراحی ماستكتومی را به او پیشنهاد كنیم و از او بخواهیم با این جراحی هر دو سینه خود را تخلیه كند تا احتمال ابتلا به این بیماری را از 87 درصد به 5 درصد كاهش دهد. ضمن آنكه جولی تصمیم گرفت برای محكم كاری رحمش را نیز خارج كند و به این ترتیب برای همیشه با سرطان سینه و رحم خداحافظی كند. بنابراین از ابتدای ماه فوریه پروسه درمانی آنجلینا جولی را آغاز كردیم و این روند تا پایان ماه آوریل ادامه داشت.»

 

عمل جراحی 8 ساعته

 

دوم فوریه مراحل مقدماتی درمان آغاز شد. در این دوره كمی نگران بودم اما همراهی براد پیت در این روزها به لحاظ روحی مرا در شرایط خوبی قرار می داد. 2 هفته طول كشید تا مقدمات لازم انجام شد و من تحت نظارت تیم پزشكی بودم تا سرانجام روز جراحی فرا رسید. مرا به اتاق عمل بردند و در تمام این لحظات براد پیت همراه من بود و به من دلداری می داد. چند دقیقه بعد از ورود به اتاق عمل بی هوش شدم. جراح حین عمل بافت سینه را تخلیه كرده و هر آنچه ممكن بود سلامت مرا به خطر بیندازد از بدنم خارج كرده است. بعد از چند ساعت وقتی به هوش آمدم تعداد زیادی سیم و لوله را در اطرافم دیدم كه هر كدام به طریقی به بدنم وصل شده بودند. این حس را داشتم كه در صحنه فیلمی علمی- تخیلی بازی می كنم اما من به زندگی عادی برگشته بودم و این برایم خوشحال كننده بود.

 

خیلی زود از پروتز استفاده می كنم

 

جراحم برایم توضیح داد كه بعد از 9 هفته می توانم جراحی زیبایی انجام دهم و از پروتز سینه استفاده كنم. امروز علم پزشكی پیشرفت های زیادی كرده و از این بابت نگران نیستم. می دانم كه با انجام این جراحی خیلی زود روند عادی زندگی را دنبال خواهم كرد و خوشحالم كه توانستم این تصمیم را بگیرم و برای حفظ سلامت و پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه به این جراحی تن دهم. می دانم خیلی سخت است كه به دیگران بگویم در صورتی كه در شرایط مشابهی مثل من هستند، عمل ماستكتومی كنند اما لحظاتی در زندگی وجود دارد كه باید میان سلامتی و زیبایی یكی را انتخاب كنی و من سلامتی و زندگی در كنار خانواده و بچه هایم را انتخاب كردم.

 

امیدوارم تجربه ام برای همه زنان مفید باشد

 

آنجلینا جولی می گوید: «قبول دارم كه واژه سرطان بسیار ترسناك و دلهره آور است اما پیشگیری از ابتلا به آن قطعا از درمان آن ساده تر و راحت تر است. امیدوارم زنان دیگر در سراسر جهان از تجربه من استفاده كنند. نگران نباشید تا دیر نشده آزمایش های لازم را انجام دهید. امروز با یك آزمایش ساده می توانید احتمال ابتلا به سرطان را بررسی كنید و در صورت وجود خطر برای كاهش عوارض احتمالی آن اقدام كنید. اگر چه پذیرش جراحی ماستكتومی واقعا سخت است. برای یك زن دشوار است كه بخش مهمی از زیبایی اش را از دست بدهد اما این برای درمان من لازم بود. من ترجیح دادم تا سینه هایم را از دست بدهم اما بتوانم با خاطری آسوده و راحت در كنار همسرو 6 فرزندم زندگی كنم بدون آنكه آنها نگران بیماری یا مرگ زود هنگام من باشند. خیلی ها گفتند این تجربه ای شخصی است و شاید بهتر باشد رسانه ای نشود اما من می دانم كه با طرح این موضوع و به اشتراك گذاشتن این تجربه می توانم به خیلی از زن هایی كه به بیماری سرطان سینه مبتلا هستند، كمك كنم.»

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...