رفتن به مطلب

رازهای دندان های سفید و شفاف


mahsa k

ارسال های توصیه شده

با مصرف برخی از نوشیدنی ها و غذاها دندان ها لکه دار می شوند و رنگ دندان ها به مرور تغییر رنگ می دهند . برای داشتن دندان های سفید و بدون لکه رعایت مواردی از قبیل مطالبی که ایم جا ذکر شده است کمک شایانی می کند .

 

 

سلامت نیوز : با مصرف برخی از نوشیدنی ها و غذاها دندان ها لکه دار می شوند و رنگ دندان ها به مرور تغییر رنگ می دهند . برای داشتن دندان های سفید و بدون لکه رعایت مواردی از قبیل مطالبی که این جا ذکر شده است کمک شایانی می کند .

 

با مصرف برخی از نوشیدنی ها و غذاها دندان ها لکه دار می شوند و رنگ دندان ها به مرور تغییر رنگ می دهند . برای داشتن دندان های سفید و بدون لکه رعایت مواردی از قبیل مطالبی که ایم جا ذکر شده است کمک شایانی می کند .

آیا سفیدی و درخشندگی دندان های مرواریدی شما با لکه های سفید و خاکستری پوشانده شده است ؟

خودتان می توانید به عنوان راهکار درمانی از خوردن برخی از غذاها ی رنگ دار که باعث ایجاد لکه های رنگی بر روی دندان شود خود داری کنید . در این جا برخی از رازهایی که به داشتن دندان های مرواریدی کمک می کند بیان می کنیم .

خودتان دندان هایتان را سفید کنید

 

شما ممکن است خودتان قادر باشید تا از لکه های روی دندان و تیرگی و کدر شدن دندان ها رهایی یابید. انواع خمیر دندان ها می تواند کمک بسزایی در روشن تر شدن رنگ دندان ها کمک کند .

حتی برخی از داروهای قدیمی می توانند کمک بسزایی در کاهش تیرگی دندان ها داشته باشد . این روزها محصولات مختلف سفید کننده در قفسه دارو خانه ها موجود است .

خمیر دندان ها حاوی مواد شیمیایی هستند که به برداشتن لکه ها از سطح دندان کمک می کند . اگر لکه عمیقی وجود دارد شما می توانید به یک دندان پزشک مراجعه کنید .

 

بسته های سفید کننده دندان

بسته های خانگی سفید کننده دندان ها که حاوی دهان شوی است می تواند لکه های سطحی را برطرف کند و رنگ دندان ها را به صورت طبیعی تغییر دهد. اگر فردی دندان های قهوه ای و کدری دارد این بسته های خانگی سفید کننده می تواند در کاهش لکه ها ی قهوه ای که بر سطح دندان وجود دارد تاثیر بگذارد .

 

نوار دندان

نوار های دندان که دندان ها را سفید می کنند باعث می شوند از شر تیرگی دندان ها راحت شوید . این نوارها بسیار نازک هستند و با لایه ای از ژل پوشیده شده است . نحوه استفاده از این نوارها به این صورت است که شما می توانید به مدت یک هفته یا بیشتر به مدت چند دقیقه این نوارهای حاوی ژل را بر روی دندانتان بمالید . این نوارها اثر خود را در طی چند روز ظاهر می شود . استفاده از این نوارها بسیار آسان است وهر فرد قادر است براحتی از این نوارها استفاده کند .

 

۵- خمیر دندان های سفید کننده

چگونه می توانید لکه های دندان خود را از بین ببرید ؟

اثر خمیر دندان ها برای حذف لکه ها بسیار بیشتر از ژل ها و نوار ها است .

 

درمان ها ی خانگی برای سفید کردن دندان ها

بعضی از افراد بر طبق عادت های گذشته رفتار می کنند و ترجیح می دهند از جوش شیرین برای دندان های خود استفاده کنند .

همچنین، برخی از مواد غذایی مانند کرفس، سیب، گلابی و هویج دراز بین بردن مواد غذایی کمک می کند تا بقایای مواد غذایی لابه لای دندان ها باقی نماند .

جویدن آدامس بدون قند می تواند کاری همانند بزاق انجام دهد و به پاک سازی دندان ها کمک کند .

 

جلو گیری از دندان های بدون لکه

با افزایش سن لای خارجی مینای دندان تحلیل می رود . اگر شما هنگام خوردن انواع غذا ها و نوشیدنی ها مراقبت کنید اثر سفید شدن دندان ها را تا یک سال متوجه می شوید .

 

برای داشتن دندانهای سفید نباید سیگار بکشید

سیگار کشیدن نه تنها برای سلامتی مضر است بلکه از بدترین عواملی است که باعث تغییر رنگ دندان ها می شود . دخانیات باعث ایجاد لکه های قهوه ای بر روی دندان ها که نفوذ آن ها در شیار ها و مینای دندان میشود . لکه های توتون و تنباکو به سختی از سطح دندان ها خارج می شود .

 

غذاهایی که باعث تغییر رنگ دندان ها می شود

برخی از مواد غذایی می تواند باعث تغییر رنگ دندان ها شود ، چای ، آب میوه ، قهوه و بسیاری از میوه ها از قبیل تمشک ، شاتوت که نگ زیادی دارند می تواند باعث تغییر رنگ دندان ها شود .توصیه می شود بلافاصله بعد از خوردت چنین میوه هایی دندان ها رابشویند .

 

اثر برخی داروها

در کودکان مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک می تواند باعث تغییر رنگ دندان ها شود . اگر نیاز به مصرف طولانی مدت آنتی بیوتیک دارید می توانید در رابطه با مصرف آن با یک دندانپزشک مشورت کنید .

استفاده روزانه نخ دندان فراموش نشود

دندان پزشکان توصیه می کنند افراد روزانه حداقل دوبار باید مسواک بزنند و یک بار از نخ دندان استفاده کنند . مخصوصا بعد از خوردن شیر و غذا

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...