رفتن به مطلب

سوالات متداول در مورد کسر خدمت ایثارگران


ارسال های توصیه شده

  • بنیان گذار

1- به ازای هر ماه جبهه یا درصد جانبازی یا اسارت به فرزندان غیر غایب ایثارگران چند ماه کسر خدمت تعلق میگیرد ؟

 

-پاسخ :به ازای هر ماه جبهه یا درصد جانبازی مورد تایید بنیاد شهید و یا هر ماه اسارت (12 روز) کسر خدمت به فرزندان غیر غایب ایثارگران که به خدمت سربازی اعزام شده اند تعلق می گیرد.

 

2- نحوه استفاده کسر از خدمت سربازی چگونه می باشد ؟

 

-پاسخ: کسر خدمت سربازی فقط شامل کارکنان وظیفه در حین خدمت بوده و سازمان های نیروهای مسلح صرفا می بایست در صورت ارائه گواهی حین خدمت ، تایید یه کسر خدمت را صادر ودر سامانه وظیفه عمومی ثبت نمایند و هیچ یگانی مجاز به صدور گواهی کسر از خدمت برای مشمولین وظیفه قبل از شروع خدمت نمی باشند .

 

3- آیا کسر خدمت سربازی شامل مشمولین غایب می شود ؟

 

- پاسخ: مشمولین وظیفه غایبی که والدین آنان سابقه ایثارگری دارند تا 12 فروردین ماه 1398 می بایست درخواست اعزام خود را ثبت نمایند .

 

4- آیا برای کسر از خدمت سربازی ، گواهی درصد جانبازی نیروهای مسلح قابل قبول می باشد ؟

 

-پاسخ : کسر خدمت سربازی ، با استفاده از درصد جانبازی والدین ایثارگر، فقط با گواهی مورد تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران مورد قبول می باشد .

 

5- شرایط ایثارگرانی که از تلفیق استفاده نموده اند به چه شکل می باشد ؟

 

-پاسخ : ایثارگرانی که از تلفیق برای معافیت استفاده نموده اند دیگر نمی توانند برای معافیت فرزند بعدی استفاده نمایند وفقط می توانند از کسری خدمت استفاده در موارد استثنایی که ایثارگری با ارائه مستندات جدید مدت جبهه جدید را به تایید سازمان مربوط برساند می بایست مدارک ایشان را به معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ارسال تا پس از تایید این معاونت از تسهیلات مربوط استفاده نمایند.

 

6- امکان تقسیم کسر خدمت ایثارگری بین فرزندان وجود دارد ؟

 

- پاسخ: خیر ، کسر خدمت سربازی برای ایثارگرانی می باشد که حد نصاب معافیت یک فرزند را ندارند لذا صدور کسری تنها برای یک فرزند قابل انجام می باشد و ثبت کسری برای فرزند دوم صورت نمی پذیرد .

 

تبصره : خانواده هایی که فرزند ذکور دو قلو و یا چند قلو دارند در صورتی که همزمان به خدمت سربازی اعزام شوند بنا به درخواست ایثارگر کسری خدمت قابل تقسیم بین آنها می باشد .

 

7- کارکنان وظیفه که قبلا از کسر خدمت استفاده کرده اند ،میتوانند از قانون جدید بهره مند شوند ؟

 

- پاسخ: کلیه کارکنان وظیفه حین خدمت که قبلا از کسر خدمت مطابق مقررات ابلاغی سال 90 بهره مند شده اند ( میانگین 9 روز به ازای هر ماه ) می توانند با مراجعه به یگان محل خدمت ، کسر خدمت را اصلاح و کسری جدید بر مبنای 12 روز را دریافت نمایند .

 

8- آیا معافیت 28و 29 ماه ایثارگری هنوز اجرا می شود ؟

 

-پاسخ : فرزندان غیر غایب ایثارگران دارای 28و 29 ماه سابقه ایثارگری ، تا پایان شهریور ماه سال 98 می توانند از معافیت بهره مند شوند .

 

9- کارکنان ایثارگر دولت ، که در مناطق جنگی حضور داشته برای گواهی کسر خدمت از چه طریقی اقدام نمایند ؟

 

پاسخ : کارکنان دولت که به موجب سند راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان در منطقه جنگی حضور داشته اند در صورت تایید کمیسیون مربوط در معاونت سرمایه انسانی بسیج از طریق آن معاونت گواهی کسر خدمت یا معافیت را دریافت خواهند کرد. و کارکنان جهاد سازندگی با وزارت جهاد می باشد .

 

10- کارکنان دولت که در مناطق امنیتی درگیر هستند فرزندان آنان می توانند از کسر خدمت ایثارگری بهره مند شوند؟

 

پاسخ : کارکنان دولت که شاغل در مناطق امنیتی درگیر هستند نمی توانند از امتیازات خدمت در مناطق امنیتی درگیر بهره مند شوند و تنها می توانند از امتیاز خدمت در مناطق جنگی از تاریخ 31/06/59 تا 27/05/67 بهره مند شوند .

 

 

منبع : سازمان وظیفه ی عمومی ناجا

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...