رفتن به مطلب

ملاحظات سنی برای خرید تخت خواب کودک


koodakeno

ارسال های توصیه شده

[ATTACH type=full" alt="1617703895119.png]254[/ATTACH]

 

ملاحظات سنی برای خرید تخت خواب کودک

 

 

آمارها نشان می‌دهد که کودکان طی سال اول تا هجده ساعت در روز را در گهواره خود می‌گذرانند و این به معنای این است که شما و تخت قرار است کل جهان کودک باشید. شما تختی نیاز دارید که با علائق شما تناسب داشته باشد اما همینطور چیزی می خواهید که راحت و ایمن باشد.

 

 

[ATTACH type=full" alt="1617703942073.png]255[/ATTACH]

چه کودک شما از همان اول به تخت برود یا چند ماهی را در گهواره, ننو یا در کنار شما سپری کند باید بدانید نهایتا اکثر کودکان به تخت خود می روند بنابراین اگر شما در نظر دارید فقط یک وسیله خریداری کنید, آن وسیله تخت است.

 

 

از نظر اقتصادی چیزی بخرید که تا چند سال برای‌تان قابل استفاده باشد. بهترین انتخاب شما برای خرید گهواره نوزاد ، شاید خرید یک تخت نوزاد نوجوان از اولویت‌ هایتان باشد.

 

این تخت‌ها طوری ساخته شده‌ که تا وقتی نوزاد شما کوچک است می‌توانید به صورت تخت نوزاد از آن بهره ببرد و وقتی بزرگ‌تر شد با جدا کردن قسمت‌های اضافی آن را به تخت بزرگ‌تر تبدیل کنید که تا ۹- ۸ سالگی آن را استفاده کند.

 

بهتر است در خرید این نوع تخت ها از چند نکته را در نظر بگیرید که در زیر به آن ها اشاره کرده ایم.

 

سعی کنید تختی را انتخاب کنید که با گذشت چند سال از شکل ظاهری اش خسته نشوید و طرح آن طوری باشد که هم برای سال‌های نوزادی و هم برای سال‌های کودکی مناسب باشد .

 

از محکم بودن اتصالات مطمئن شوید و یک بار تخت را از حالت نوزاد به نوجوان تبدیل کنید تا اگر مشکلی داشت‌‌ همان لحظه برطرف کنید.

 

  • فاصله بین میله‌های حصار را چک کنید.
  • این فاصله باید بین ۵ تا ۱۰ سانتی‌متر باشد تا سر کودک از آن عبور نکند.
  • اگر این فاصله با استاندارد‌ها تفاوت داشته باشد
  • ممکن است سر نوزاد بین میله‌ها گیر کرده و دچارحادثه شود.

اگر شما می خواهید که کودک شما در اتاق شما بخوابد, یک تخت کوچک که در بالای تخت شما قرار می گیرد یا کنار آن نصب می شود, با کناره های محکم که مانع از غلت زدن شما روی نوزاد می شود گزینه ایده الی است. مدل در بالای تخت می تواند به عنوان یک گهواره قابل حمل برای والدینی که در سفر هستند استفاده شود.

 

[ATTACH type=full" alt="1617703983093.png]256[/ATTACH]

 

نرده های تخت

 

تخت ها دو نوع نرده دارند:

 

  • نرده های ثابت
  • نرده های متحرک

تخت ها با نرده های ثابت عموما محکم تر هستند اما نرده های متحرک می تواند پایین آورده شود تا جا به جایی کودک آسان تر شود. فقط مطمئن شوید که تخت های نرده متحرک را قبل از خرید تست کنید تا مطمئن شوید که کناره ها به آسانی تنظیم می شوند.

 

قابل تبدیل

 

امروزه, بیشتر تخت ها حداقل به تخت خردسال تبدیل می شوند و بعضی حتی مرحله گهواره سبدی را نیز شامل می‌شوند.

 

ارتفاع تشک قابل تنظیم

 

تمام تخت ها سه یا چهار مجموعه ارتفاع تشک دارند. ایده بالاتر نگه داشتن ارتفاع تشک در اوایل است تا دسترسی آسان تر به تخت فراهم شود سپس زمانی که کودک شما تحرک بیشتری پیدا کرد تشک پایین برده می شود تا مانع از پریدن او به بیرون شوید. مطمئن شوید که این تغیر ارتفاع در تخت در نظر گرفته شده باشد- شما لازم است تا سه بار این تغییر ارتفاع را برای کودک انجام دهید!

 

کشوهای زیر تخت

 

بعضی سازنده ها این را به عنوان یک آپشن ارائه می کنند و می توانند یک فضای عالی برای نگهداری وسایل باشند. اگر تخت با کشو همراه نیست شما می توانید جعبه های نگهداری یا سبدهایی برای قرار دادن زیر تخت خریداری کنید.

 

قابلت تنفس

 

مطمئن شوید که تخت, گهواره یا تخت کنار تخت والدین ساختار قابل تنفس و فضای کافی برای کودک شما داشته باشد. این نه تنها عرق کردن سر را به حداقل می رساند و خواب را بهبود می بخشد بلکه به منظور جلوگیری از سندرم مرگ ناگهانی نوزاد است.

 

ملاحظات سنی برای خرید تخت خواب کودک

 

  • تخت های کودک می تواند از همان روز اول استفاده شوند و بیشتر کودکان تا بعد از دو سالگی در آن می مانند. یک علامت برجسته که نشان می دهد کودک شما از تخت بزرگتر شده است این است که او سعی می کند از تخت بیرون بیاید.
  • تخت هایی که تبدیل به تخت خردسال می شود می تواند برای پنج سال یا بیشتر بسته به اندازه کودک استفاده شوند. این تخت ها از تشک مشابه با تخت کودک استفاده می کنند و شامل میله های حفاظتی هستند که مانع از افتادن کودک از تخت می شوند.
  • تخت های قابل حمل می تواند برای خواب در جاده استفاده شوند تا زمانی که شما کودک را در تخت نگه می دارید. زمانی که کودک شما از تخت خود بزرگتر شده است یا هنوز یاد نگرفته که بدون افتادن از تخت بخوابد- شما باید دنبال راه حل جدیدی برای زمان سفر مثل نرده های قابل نصب یا قرار دادن بالش روی زمین باشید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...