رفتن به مطلب

ماجرای تلویزیون و تصاویر... از والیبال ایران و ایتالیا!! + تصاویر


parsrobo

ارسال های توصیه شده

تلویزیون با وجود رکود عجیبی که در ساخت برنامه‎های مختلف خود دارد و به دلیل مشکلات مالی یا هر مشکل دیگری نتوانسته است رضایت مخاطبان خود را جلب کند؛ اما هنوز هم برخی برنامه ها مردم را پای تلویزیون میخکوب می کند و بار دیگر توجه عمومی را به این رسانه ملی به بار می آورد؛ بهترین نمونه این برنامه ها مسابقات ورزشی است.

 

 

 

http://www.irangrand.ir/uploads/admin/1392/04/10/1/db7bb6c509.jpg

تلویزیون این چند هفته اخیر با پخش بازی های مقدماتی جام جهانی و پس از آن مسابقات لیگ جهانی والیبال و چام کنفدراسیون ها مخاطبین زیادی داشته است و به همین میزان نیز حاشیه های آن افزایش پیدا کرده است. این حاشیه ها بیشتر مربوط به پخش تصاویر...دون سانسور از تماشاگران بی حجاب ایرانی و خارجی در جریان مسابقات جام کنفدراسیون ها و بازی والیبال ایران و ایتالیا بوده است. ماجرای این تصاویر بی سانسور (شما بخوانید تصاویر ناهنجار و نامطلوب) با پخش خوشحالی خواننده مشهور شکیرا آغاز شد. همسر بازیکن تیم ملی اسپانیا سوژه خوبی برای کارگردان تلویزیونی برزیل بود و به همین دلیل نیز این کارگردان شادی های شکیرا از پیروزی اسپانیا را از دست نداد و به طبع آن کارگردان تلویزیون ایران نیز خواسته یا ناخواسته مردم را از این شادی محروم نکرد!

 

 

http://www.irangrand.ir/uploads/admin/1392/04/10/1/f9f351437d.jpg

اما پس از این ماجرا، نوبت به بازی ایران و ایتالیا رسید، بازی به یادماندنی و فوق العاده ای که شیرمردان والیبال ایران ایتالیا را در خاک خود با نتیجه 3 بر یک شکست دادند. این بازی برای تمام بینندگان آن در ایران و ایتالیا یک نکته قابل توجه داشت، شادی تماشاگران بیشمار ایرانی حاضر در استادیوم. ایرانی های غیور و پرشور در این بازی آنچنان به تشویق تیم ملی کشورشان پرداختند که در انتهای بازی سرمربی ایتالیا هم گفت که احساس می کردیم که داریم در ایران بازی می کنیم. اما این تشویق های بی امان دردسرهایی را هم برای تلویزیون در پی داشت و با وجود پخش پی در پی تصاویر تکراری و صحنه های آهسته بازی (که بسیار از هیجان بازی کم می کرد) باز هم تصاویر بی حجاب این تماشاگران پخش شد.

 

 

http://www.irangrand.ir/uploads/admin/1392/04/10/1/f7ad2f1f63.jpg

پخش این تصاویر صدا و سیما را مجبور کرد که در بازی دوم ایران و ایتالیا دست به عصا راه برود و از مجری برنامه تلویزیون گرفته تا به صورت زیرنویس شکایت خود را از کارگردان هنری ایتایا اعلام کند، کارگردانی که پی در پی تصاویر ... ناهنجار و نامطلوب (البته برای تماشاگر ایرانی) پخش می کرد و کارگردان هنری ایران را مجبور می کرد تصاویر مطلوب تکراری و پرچم پرافتخار ایران را بازپخش و بازپخش کند.

 

 

http://www.irangrand.ir/uploads/admin/1392/04/10/1/e3b4a72d4f.jpg

 

اما از پخش تصاویر تکراری که بگذریم، تلویزیون یک عملکرد عجیب و غریب داشت که جای پرسش های بسیاری را باقی می گذاشت، این عملکرد عجیب پخش سرودهای ملی بعد از باخت دیشب ایران مقابل ایتالیا بود. البته باخت دیشب ایران، به معنای واقعی باخت نبود و اگر بخواهیم در مجموع دوبازی در نظر بگیریم ایران برنده اصلی این دو مسابقه است و این دو بازی غرور آفرین جای پخش سرودهای ملی را دارد اما پرسش اصلی اینجاست که چرا کارگردان محترم پس از برد نخست ایران مقابل ایتالیا که به مراتب شور و شوق و افتخار بیشتری داشت این سرودهای ملی را پخش نکرد؟ و حتا تهیه کننده محترم برنامه توپ و تور در واکنش به این سوال گفته بود که چه دلیلی دارد که پس از هر برد تیم ملی این سرودها پخش شود؟ حال باید پرسید که جناب تهیه کننده و کارگردان هنری محترم صدا و سیما، چه دلیلی دارد پس از باخت تیم ملی این سرودها پخش شود؟ مگر این هم یک بازی در جریان همین مسابقات پیشین نبود؟

 

 

برد ایران مقابل ایتالیا یک برد تاریخی و به معنای واقعی غرورآفرین بود و ای کاش از این به بعد هم مثل مسابقات فوتبال به بازی های ملی در رشته های دیگر نیز توجه شود. تلویزیون پس از برد تیم ملی فوتبال مقابل ضعیف ترین تیم های منطقه مثل قطر و بحرین و... سرود ملی پخش می کند اما ورزش های دیگر و پرافتخارتر کشورمان بی نصیب از هرگونه توجه باقی می ماند...

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...