رفتن به مطلب

عکس : ورود یک دختر قهرمان به کتب درسی


mahsa k

ارسال های توصیه شده

http://www.niksalehi.com/newspaper/khabar/7986454654.jpg

 

در کتاب سوم ابتدایی درسی به نام «فداکاران» وجود دارد که امسال با تغییر کتب درسی سوم دبستانی*ها و همسو سازی آن با سند برنامه درسی ملی، تغییر ویژه*ای در این درس داده شده است.

تغییر ویژه درس فداکاران، اضافه شدن یک دختر قهرمان در کنار سایر فداکاران به این درس است.

http://uc.niksalehi.com/images/jtuznplizk0dlvttu7za.jpg

حجت*الاسلام والمسلمین محی*الدین بهرام محمدیان، رئیس سازمان پژوهش و برنامه*ریزی آموزشی به خبرنگار فارس می*گوید: درس فداکاران تکمیل شده است و سهام خیام به به عنوان یک دانش*آموز دختر قهرمان به این درس اضافه شده است.

وی ادامه می*دهد: سهام خیام دانش*آموز شهر هویزه بود که در دوران دفاع مقدس یک روز هنگام شستن ظرف*ها در کنار رودخانه، با دیدن سربازان عراقی که شهرش را اشغال کرده و به مقدسات توهین می*کنند، به سمت آنها سنگ پرتاب می*کند و آنها این دانش*آموز را به رگبار می*بندند و به شهادت می*رسانند.

http://uc.niksalehi.com/images/pgw2wtnqrlglcc2ys33x.jpg

حجت*الاسلام والمسلمین محمدیان اضافه می*کند: ما در درس فداکاران، سیمایی از شهیده سهام خیام و رفتار انقلابی*اش* ترسیم کردیم.

به گزارش فارس، شهیده «سهام خیام» 25 بهمن ماه 1347 در بخش ساحلی شهر هویزه دیده به جهان گشود؛ وی که از اشغال سرزمینش توسط نیروهای عراقی بسیار خشمگین بود، یک روز در ایام دفاع مقدس در حاشیه رودخانه در حالی که مشغول شستن ظرف بود، به نیروهای عراقی اعتراض کرده و به طرف آنها سنگ پرتاب کرد.

نیروهای مسلح صدام از سنگ*هایی که با دستان کوچک سهام پرتاب می*شد بسیار ترسیدند، به همین دلیل لوله اسلحه*ها را به سوی او نشانه رفتند و آتش* گشودند و «سهام» 12 ساله همچون شکوفه*ای پرپر شده در بر لب شط بر زمین افتاد؛ تیر مستقیم به پیشانی سهام *خورد و از بینی تا کاسه سر او را متلاشی *کرد.

http://uc.niksalehi.com/images/bds4h6r4bd5uv0xn0zff.jpg

در زمان تدفین این دانش*آموز شهید، به دلیل متلاشی شدن مغزش و چون نمی*توانستند خون سر را متوقف کنند، به ناچار سر شهیده سهام را در یک کیسه نایلونی قرار دادند و او را آماده خاکسپاری کردند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...