رفتن به مطلب

کرولا 2014؛ مدرن و اقتصادی


ارسال های توصیه شده

نسل یازدهم کرولا معرفی شد

کرولا 2014؛ مدرن و اقتصادی

پرشین خودرو: بعد از اینکه چند تیزر تبلیغاتی از این مدل عرضه شد، بالاخره جزئیات رسمی مربوط به آن نیز منتشر شده است. این مدل از طراحی تازه و کیفیت بالایی بهره می*برد و با وجود ظاهر جدیدش، اما هنوز اصول اولیه یک کورولا را دارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، یازدهمین نسل این خودرو ظاهر نویی دارد و طراحی آن کاملا جذاب است. این طراحی به خاطر استراتژی جدید کارخانه به نام «آیکانیک داینمیسم» است که قبلا نمونه آن را در کانسپت کورولا فیوریا نیز دیده بودیم.

کورولای جدید ابعاد متفاوتی دارد و فاصله دو محور آن نیز نسبت به نسل فعلی بیش از 100 میلی*تر افزایش یافته است. طول نسل جدید 4639 میلی*متر، عرض آن 1776 میلی*متر و ارتفاع آن 1455 میلی*متر است.

با نگاهی به طراحی در بخش جلوی خودرو می*توان به این نتیجه رسید که تویوتا در حال استفاده از یک مدل طراحی خاص در این بخش است که قبلا شبیه آن را در سدان*های اخیر تویوتا مثل کمری و آوالون نیز دیده بودیم. به نظر می*رسد که این طراحی برای سدان*های کوچک تویوتا هم مناسب و هم جذاب باشد.

http://www.persiankhodro.com/khodronameh/news_images/images_b11396235.jpg

 

استراتژی جدید طراحی کارخانه در داخل خودرو هم ادامه دارد. از رنگ مشکی پیانو و همچنین قطعات متالیک در داخل استفاده شده و با توجه به افزایش ابعاد خودرو، فضای وسیع و مناسب*تری برای سرنشینان ایجاد شده است. شیشه جلوی خودرو آکوستیک است و تویوتا گفته است که از تجهیزات زیادی استفاده کرده تا فضای آرام و ساکتی را برای سرنشینان فراهم کند. پس می*توان انتظار داشت که صدای موتور یا نویزهای خارج از خودرو نیز نفوذ کمتری به داخل دارند.

http://www.persiankhodro.com/khodronameh/news_images/images_b11396240.jpg

 

همان*طور که در گزارش*های پیشین نیز آمده بود، خودرو در چهار نسخه تجهیزاتی مختلف عرضه خواهد شد. این نسخه*ها L، LE، S و LE Eco نام دارند. نمی*توان گفت که نسخه*ای کاملا مجهزتر از بقیه است و در واقع تویوتا خواسته است که توازن را رعایت کند. هر نسخه ویژگی*های خاص خودش را دارد. به عنوان مثال در نسخه S، نشانگرهای سرعت شکل خیلی جذابی دارند و اطلاعاتی نظیر مصرف فعلی سوخت، مصرف متوسط و سرعت متوسط خودرو را نشان می*دهند.

البته تجهیزات و ویژگی*های انتخابی زیادی نیز وجود دارد که از آن*ها می*توان به سیستم کلید هوشمند، تهویه مطبوع اتوماتیک، فرمان چرمی اسپرت، صفحه نمایش چندرسانه*ای، کنترل فرمان بلوتوث، صندلی*های حرارتی SofTex و چند سیستم صوتی مرغوب و باکیفیت اشاره کرد.

کورولای جدید با دو موتور 1.8 لیتری کم*مصرف تمام آلومینیومی چهار سیلندر عرضه خواهد شد. پیشرانه استاندارد که در نسخه*های L، LE و S وجود دارد، قادر به تولید 132 اسب بخار است. موتور نسخه LE Eco از تکنولوژی Valvematic بهره می*برد. قدرت تولیدی این نسخه به 140 اسب بخار می رسد.

نسل جدید کورولا به سیستم ایمنی مخصوص تویوتا به نام «استار» نیز مجهز است. این سیستم شامل تکنولوژی*های متعددی مثل ترمز ABS و کمک ترمز است که خیال راننده را تا حدودی از لحاظ ایمنی خودرو راحت می*کند.

اطلاعات مربوط به قیمت خودرو و همچنین وجود یا عدم وجود یک نسخه دیگر هم*زمان با عرضه رسمی خودرو برای فروش منتشر می*شوند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...