رفتن به مطلب

ورود ائودی به ایران


ارسال های توصیه شده

مورد اينکه قرار است کدام​يک از محصولات فهرست متنوع آئودي وارد بازار ايران شوند اطلاعات دقيقي در دست نيست اما ظاهرا طيف قابل توجهي از ساخته​هاي اين کمپاني از جمله نمونه​هاي دوديفرانسيل مشهورش يعني Q5 و Q7 و سدان​هاي پرطرفدار A4 ، A6 و A8 در فهرست فروش قرار دارند.

گرچه فعالان بازار خودروي ايران در دهه 1350 از برند آئودي خاطره خوبي نداشتند و متقاعد کردن مشتريان براي خريد مدل​هاي اين کمپاني مثل آئودي 100 و 80 چندان آسان نبود اما بي​شک براي طرفداران اتومبيل در 10 سال اخير، برند آئودي از احترام ويژه​اي برخوردار شده و حالا اين زيرمجموعه ممتاز کمپاني فولکس​واگن، خودش را هم تراز مرسدس بنز، بي ام و، لکسوس و ديگر برندهاي فاخر دنيا مي​داند. ادعايي که اصلا بيراه نيست.

http://media.il.edmunds-media.com/audi/q5-hybrid/2012/fd/2012_audi_q5-hybrid_actf34_fd_1119101_717.jpg

 

آئودي در شرايطي هفت​خوان ورود به بازار ايران را پشت​سر مي​گذارد که ماجراهاي جالبي در اين مسير روي داده است. چند سال قبل شرکت «آميغ فناور» با تبليغات نسبتا وسيعي خود را نماينده فروش اين کمپاني بزرگ معرفي کرد و نظر مشتريان را به خود جلب ساخت، اما آنچنان که در خبرها آمد حداکثر 100 دستگاه از اين خودروساز از طريق نمايندگي​اش وارد بازار شد و کمي بعد کار بين دو طرف بالا گرفت.

 

کريم آميغي مدير عامل آميغ فناور که مدعي بود در کمپاني آئودي چند سال سابقه کار داشته از خودروساز آلماني شکايت کرد و 23 ميليون دلار خسارت طلب کرد. ظاهرا قرار بوده نمونه​هاي وارداتي با استاندارد يورو4 وارد ايران شود اما آئودي استاندارد بالاتر از يورو2 را به مشتريان ايراني تحويل نداده بود.

 

اين ماجرا عملا ادامه واردات خودروهاي با آرم «چهار حلقه متحد» را متوقف کرد و امکان رقابت آئودي را با رقباي بزرگي چون مرسدس و بي​ام​و سلب کرد. بعدا هم تلاش کرمان خودرو براي واردات آئودي به جايي نرسيد.

 

با گذشت حدود پنج سال از اين ماجرا، حالا دوباره زمزمه ورود دوباره اين خودروي لوکس و باکيفيت به بازار ايران به گوش مي​رسد. بنا بر اطلاعات به دست آمده و کنجکاوي هاي خبرنگار مجله «تخت​گاز» ورود آئودي به ايران قطعي است اما اين بار يکي از بزرگ​ترين و مشهورترين تجار کشور به اين کار مبادرت خواهد ورزيد.

 

احمد ابريشم​چي از مشهورترين چهره​هاي بازار موبايل ايران است به اين خاطر که واردکننده اصلي گوشي​هاي نوکياست. شنيده مي​شود که حالا نماينده نوکيا در ايران وارد بازار خودرو هم شده و توانسته از ميان کساني که به شدت به دنبال دستيابي به نمايندگي واردات و فروش آئودي در ايران بوده​اند، طرف آلماني را روي ميز مذاکره بنشاند و رضايت آنها را به خود جلب کند. ابريشم​چي در شرايطي مجوز واردات آئودي را به دست آورده که در اين راه يکي ديگر از غول​هاي بازار موبايل و مبل يعني علي انصاري را پشت سر بگذارد.

http://blogs.cars.com/.a/6a00d83451b3c669e20147e181d3d6970b-800wi

در مورد اينکه قرار است کدام​يک از محصولات فهرست متنوع آئودي وارد بازار ايران شوند اطلاعات دقيقي در دست نيست اما ظاهرا طيف قابل توجهي از ساخته​هاي اين کمپاني از جمله نمونه​هاي دوديفرانسيل مشهورش يعني Q5 و Q7 و سدان​هاي پرطرفدار A4 ، A6 و A8 در فهرست فروش قرار دارند. طبيعتا مدل​هاي اسپرتي اين کمپاني يعني سري S نيز مي​تواند براي طرفداران سرعت در ايران جالب​توجه و البته قابل خريد باشد.

ورود آئودي به بازار ايران طبيعتا کار را براي رقباي آن از جمله مرسدس، لکسوس و بي​ام​و سخت خواهد کرد چون اين برند باکيفيت و قدرتمند حرف هاي زيادي براي گفتن در بخش نيمه لوکس و فاخر بازار جهاني دارد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...