رفتن به مطلب

دندانتان را مثل ماه کنید


MeRjei

ارسال های توصیه شده

http://www.parsnaz.ir/user_files/L137180508854.jpg

 

 

بسیاری از مردم در سراسر جهان لبخند زیبا و آراستگی فرد مقابل را آینه*ای از وجود او می*دانند. همین مسئله موجب شدهكه بسیاری از مردم برای حفظ سلامت، زیبایی، سفیدی و براقی دندان*های خود برای رفتن به كلینیك*های دندان*پزشكی و بلیج*كردن یا سفیدكردن دندان*های*شان صف بكشند.

 

 

 

با جست*و*جویی كوتاه در سایت*ها و مقالات منتشر شده در اینترنت به نسخه*های متعددی برای سفیدكردن دندان*ها یا بلیج*كردن آن*ها می*رسید كه در آن به استفاده از برخی مواد طبیعی از قبیل نمك، توت فرنگی، پرتقال، آبلیمو و سركه برای پاكسازی و سفید*كردن دندان اشاره شده است. در این مقالات عموما استفاده مكرر از این مواد و ماساژ آن*ها روی دندان را بهترین روش سفید كردن دندان به شیوه طبیعی می*دانند در حالی كه اثرات مخرب این مواد بر مینای دندان* مشخص است. این مواد اگر چه طبیعی*اند اما به*دلیل بالا بودن میزان اسیدیته آن*ها تاثیرات مخربی بر مینای دندان می*گذارند به*ویژه اگر به*صورت مكرر بر مینای دندان ماساژ داده شوند.

 

 

 

 

بسیاری از مردم در سراسر جهان لبخند زیبا و آراستگی فرد مقابل را آینه*ای از وجود او می*دانند. همین مسئله موجب شده كه بسیاری از مردم برای حفظ سلامت، زیبایی، سفیدی و براقی دندان*های خود برای رفتن به كلینیك*های دندان*پزشكی و بلیج*كردن یا سفیدكردن دندان*های*شان صف بكشند. اگر شما نیز قصد دارید، برای برطرف كردن تغییر رنگ دندان*های خود كه در بیشتر موارد به*دلیل مصرف بیش از اندازه چای، قهوه و سیگار به*وجود می*آید به دندان*پزشك مراجعه كنید، شاید بد نباشد پیش از آن نسخه*های گیاهی درمانگران مكاتب درمانی طبیعی را برای از بین بردن رنگ دندان و سفیدكردن آن بدون مواد شیمیایی و ابزار پزشكی تجربه كنید.

 

 

سفید*كننده*ای به*نام مریم گلی

 

جویدن برگ*های تازه مریم گلی یكی از بهترین روش*های طبیعی برای از بین*بردن رنگ دندان به*ویژه تغییر رنگ*های ناشی از مصرف بیش از حد چای یا قهوه است. برای افزایش میزان اثرپذیری مریم گلی، كافی است چند برگ تازه مریم گلی را به*خوبی بجوید و بعد میكس شده 5 گرم برگ مریم گلی تازه را روی دندان*های خود ماساژ دهید. تكرار این ماساژ هر شب در مدت زمان كوتاهی كمك می*كند تا سفیدی از دست رفته به دندان*های*تان باز گردد.

 

 

 

خمیردندان گیاهی برای سفیدكردن دندان*های شما

 

برخی از درمانگران شیوه*های درمانی طب سنتی در جهان به*ویژه در كشور هند استفاده از تركیبی از پودر زردچوبه، روغن خردل و نمك را برای پاكسازی دندان*ها و سفید*كردن رنگ دندان موثر می*دانند. آن*ها برای تهیه این خمیر گیاهی سرقاشق چای*خوری پودر زردچوبه را با یك قاشق چای خوری روغن خردل و مقدار اندكی نمك تركیب می*كنند و این مخلوط را برای مسواك كردن دندان*ها توصیه می*كنند. به اعتقاد این گروه این خمیر گیاهی هر نوع تغییر رنگ و زردشدگی دندان را برطرف می*كند.

 

 

 

دهانشویه طبیعی چندكاره

 

اگر چه ممكن است عصاره یا اسانس گیاه دم اسب را در داروخانه*های گیاهی یا برخی از عطاری*ها پیدا كنید اما توصیه می*كنیم این عصاره را خودتان در منزل تهیه كنید تا از تازه بودن آن مطمئن شوید. برای تهیه این دهانشویه طبیعی كافی است 10 گرم گیاه دم اسب را در 2 لیوان آب بجوشانید تا یك لیوان از آن باقی بماند. سپس هر بار به هنگام استفاده نصف استكان از این عصاره را با یك قاشق غذاخوری عسل تركیب كنید و به*عنوان دهانشویه از آن استفاده كنید. می*توانید این دهانشویه را قرقره كنید یا آن را با كمك انگشت دست روی لثه و دندان*تان ماساژ دهید. دهانشویه دم اسب علاوه*بر برطرف شدن رنگ زرد دندان*ها به تقویت و استحكام لثه*ها نیز كمك می*كند. دقت كنید كه این دهانشویه را هر هفته 3*بار و تنها برای یك دوره درمانی 2ماهه استفاده كنید.

 

 

 

 

جویدن برگ*های تازه مریم گلی یكی از بهترین روش*های طبیعی برای از بین*بردن رنگ دندان به*ویژه تغییر رنگ*های ناشی از مصرف بیش از حد چای یا قهوه است

 

 

 

 

لك*زدایی با گل زنبق

 

قطعا تا امروز درباره لك*های دندان شنیده*اید كه یك یا چند دندان با وجود آن*كه سفید و سالم هستند اما به*دلیل داشتن لك و تغییر رنگ كوچكی جذابیت و زیبایی اولیه خود را ندارند. برای درمان این لك*های كوچك كه ناشی از مصرف مواد*غذایی و نوشیدنی*هایی مثل چای و قهوه است می*توانید از گیاه زنبق و نعنا استفاده كنید. برای این كار لازم است گیاه تازه زنبق و نعنا را در مخلوط كن ریخته و آن*ها را به*خوبی مخلوط و ریز كنید. سپس از این مخلوط برای ماساژ دادن دندان لك شده استفاده كنید.

 

 

 

این توصیه*ها را جدی بگیرید

اگر چه راهكارهایی متنوعی برای درمان تیرگی و لك شدن دندان و تغییر رنگ آن در طب مدرن و طب سنتی وجود دارد اما مراقبت*های اولیه از دندان نیز در حفظ سلامت و تندرستی دندان و بازگرداندن سلامت و زیبایی آن نیز موثر است. بنابراین هرگز فراموش نكنید كه حداقل 2 بار در روز دندان*های*تان را مسواك كنید. حتما پیش از خواب از نخ دندان برای از بین بردن مواد زائد باقی مانده در فواصل دندان*ها استفاده كنید و از یاد نبرید كه تنها زیبایی و آراستگی ظاهری دندان*ها ملاك نیست. سعی كنید هر 6 ماه یك بار به دندان*پزشك برای بررسی وضعیت دندان*ها مراجعه كنید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...