رفتن به مطلب

معر فی شهر خوانسار


ارسال های توصیه شده

[h=3]معر فی شهر خوانسار

جاهای دیدنی[/h] گلستانکوه خوانسار از مناطق دیدنی این شهرستان است که در اردیبهشت ماه با لاله*های بسیار جلوه زیبایی می*گیرد. گلستانکوه در مسیر خوانسار به اصفهان در ۱۵ کیلومتری شهر خوانسار واقع شده*است.

از دیگر جاذبه*های شهر خوانسار پارک سرچشمه است که با چشمه*های زیبا که از دل کوه بیرون می*ایند همه ساله تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می*کند. سد باغکل، چشمه ونگ، قنات حلغوت، مجتمع تفریحی شهید فیاض بخش (بهزیستی)، دربند، گردنگاه، کوچه باغ*های بسیار زیبا و...

[h=3]مکانهای تاریخی[/h] یکی از شهرهای مذهبی ایران با قدمت دیرینه می*باشد. از اماکن مذهبی و تاریخی این شهر می*توان به شازده احمد، امامزاده سید صالح، بابا ترک و بابا پیر، مسجد جامع، بقعه دخترون بکر، مسجد ریسان، خانه ابهری*ها، خانه سلطانی*ها واقع در بابا سلطان واماکن تاریخی ومسجد جامع قودجان اشاره کردو .... اشاره کرد.

[h=2]هتل و مهمانسرا[/h] خوانسار دارای هتل سه ستاره به نام هتل زاگرس می*باشد که درمهرماه۱۳۸۲ کلنگ احداث آن بر زمین زده شد و در اردیبهشت ۱۳۹۰ بازگشائی شد. این هتل دارای ۸۴ اتاق و سوئیت و ۲ جفت تالار عقد و عروسی (۴ سالن) و امکانات تفریحی و ورزشی می*باشد.[۳]

[h=2]سوغات[/h] عسل خوانسار یک فراورده طبیعی است که در ایران شهرت بسیاری دارد. گردو، بادام و الو از سایر محصولات باغی و سوغات خوانسار هستند. کوه*های خوانسار پوشیده از گیاه گون هستند که گز انگبین از آن گرفته می*شود. از این رو گز، یکی از محصولات بومی خوانسار است که با درصدهای مختلف گزانگبین تولید و ارائه می*شود.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...