رفتن به مطلب

قاتلان بند انگشتی


Soaa

ارسال های توصیه شده

بسیاری از ما فکر می کنیم حیوانات هر چه بزرگتر باشند کشنده تر خواهند بود در صورتی که این طور نیست و برخی مواقع موجودات کوچکی هستند که می توانند انسان ها را خیلی راحت از پای در بیاورند.

طبیعت با حیوانات بزرگ و کوچکی پر شده است که هر کدام آن ها طبیعت خاص خود را دارند. برخی کوچولو سمی و کشنده برخی دیگر بزرگ اما بی ازار هستند. در میان جنگل های مختلف دنیا حیوانات بند انگشتی هستند که می توانند انسان ها را با یک حرکت از پای در آورند. این حیوانات شاید به نظر بی ازار باشند اما نباید تنها به ظاهرشان دقت کرد.

 

عنکبوت های برزیلی

http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1392/2/17/164241_810.jpg

 

در سال 2007 برای اولین بار وارد دنیای موجودات شناخته شده دنیا شدند که البته محکمترین تارها را در میان گونه عنکبوتی دنیا دارند. این عنکبوت همچنین با یک رکورد دیگر نیز وارد دنیا حیوانات شده است. عنکبوت برزیلی سمی دارد که می تواند انسان را تنها یک ساعت پس از نیش زدن بکشد. این عنکبوت بیشتر در میان شاخه های درخت موز دیده می شود که اندازه آن نیز در بالغ ترین حالت از 8 سانتی متر فراتر نمی رود.

 

زنبور ژاپنی

 

http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1392/2/17/164242_392.jpg

 

گر از زنبورهایی که ممکن است دور شما بچرخند می ترسید پس حتما با دیدن زنبور ژاپنی سمته خواهید کرد. این زنبور که همیشه با لقب غول پیکر تعریف می شود می تواند تا 4 سانتی متر رشد کند سپس تنها نیش آن به اندازه زنبورهای معمولی خواهد بود. افرادی که توسط نیش این زنبور گزیده شوند دچار بیماری های عصبی شده و پس از چند ساعت فلج می شوند و سپس مرگ منتظر آن هاست. این زنبورها سالانه 20 تا 40 نفر را در ژاپن می کشند.

 

حلزون دریایی

 

http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1392/2/17/164243_553.jpg

 

به طور عجیبی حلزون دریایی یکی از سمی ترین موجودات دنیا است. این موجودات بندانگشتی که همیشه به خاطر آهسته بودنشان مورد تمسخر قرار می گیرند می توانند تا بیش از 100 نوع سم متفاوت تولید کنند. آن ها معمولا در میان شن و ماسه مخفی می شوند و تنها با مشاهده طعمه یا خطر سم را از بدنش رها می کند. ماهی ها به سرعت جانشان را از دست می دهند اما انسان ها هنوز 30 درصد شانس برای زنده ماندن دارند.

 

مورچه های سرباز

 

http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1392/2/17/164244_637.jpg

 

 

بزرگترین نمونه های پشتکار، تلاش و کوشش در میان جانواران هم می توانند بزرگترین قاتلان دنیا باشند. مورچه های سخت کوش شاید به تنهایی نتوانند یک انسان را از پای دربیاورند اما سم بدن آن ها به گونه ای است که باعث می شود تمامی مورچه های اطراف بوی آن را شنیده و به کمک مورچه اولی بروند. این مورچه ها به طور گروهی می توانند حتی باعث مرگ شود.

 

عروس دریایی Irukandji

 

http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1392/2/17/164245_236.jpg

 

یکی از معروف ترین قاتلان بند انگشتی دنیا را می توانید در رودخانه امازون پیدا کنید. عروس دریایی " Irukandji " موجودی کوچکتر از یک سانتی متر است که در رودخانه به دنبال انسان ها می گردد. او میتواند از منافذ مختلف بدن وارد و به سرعت به جریان خون بپیوندد. این موچود کوچک درد بی امانی در بدن ایجاد می کند تا فرد از همین درد جانش را از دست بدهد. درد و سمی که او در بدن رها می کند 100 برابر بدتر از مار کبری است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...