رفتن به مطلب

12علامتی که نشان می*دهد شما می*توانید کارآفرین شوید


Soaa

ارسال های توصیه شده

وشته: GRANT CARDONE

ترجمه: مهدی سریرچی

منبع: Entrepreneur

تقریبا همه مطالبی که درباره کارآفرینی نوشته شده*اند اذعان دارند که همه مردم نمی*توانند کارآفرین باشند.

با این وجود از خصوصیات اخلاقی مانند وجدان کاری، پشتکار، قدرت متقاعدکنندگی و انضباط که در افراد عادی هم وجود دارد به عنوان صفت*های مشترک میان کارآفرین*های بزرگ نام برده می*شود.

نتیجه حدود 25 سال مطالعه من درباره کارآفرین*ها این بود که عوامل اصلی موفقیت کار آفرین*ها از نظر عموم افراد جامعه فاقد اهمیت تلقی می*شود.به طور مثال افرادی مانند «جان دی راکفلر»، «هنری فورد» و «اپرا وینفری» با پیروی کردن از روش*هایی که پیشگامان مدیریتی جامعه پیشنهاد می*کردند، به موفقیت نرسیدند.

می*توان گفت اولین گام برای کارآفرینی این است که چیزهایی که دیگران درباره شما می*گویند و القابی که به شما می*دهند را باور نکنید. شاید توانایی*های شما دارایی واقعی شما باشند. در اینجا 12 نشانه*ای که ممکن است از نظر عموم نقصان یا نقطه ضعف تلقی شوند فهرست شده*اند که در واقع می*توانند نشانه*ای از وجود استعداد کارآفرینی در شما باشند.

1. نفرت از وضع موجود. برای شما انجام برخی کارها در زمان*های ثابت و غیرقابل تغییر (بدون اینکه دلیل منطقی برای آن وجود داشته باشد) بی معنی است. تمایلی به حرکت همراه موج یا اینکه بیکار در جای خود نشستن ندارید. همچنین نمی*خواهید دنباله*رو توده مردم باشید.

2. به سادگی حوصله*تان سر می*رود. شما متوجه می*شوید که خیلی زود حوصله تان سر می*رود و از نظر دیگران شما به یک مشکل تبدیل شده*اید؛ اما تنها مشکل شما این است که از انجام کارهایی که چالش برانگیز نبوده و در حد قابلیت*های شما نیستند، خسته شده*اید. همین عامل دلیل نفرت شما نسبت به بسیاری از کلاس*های درسی که در آنها شرکت می*کردید شده است. به یاد بیاورید که بیل گیتس از دانشگاه اخراج شد تا تبدیل به ثروتمند*ترین فرد دنیا

بشود.

3. از شغل*هایتان اخراج می*شوید. خلاقیت بیش از *اندازه برای خودتان خوب است ولی وقتی برای دیگران کار می*کنید ممکن است مشکل ساز باشد. همین عامل دلیل اصلی از دست دادن شغل*های من بود. برای شما خیلی دشوار است که مانند یک دندانه در چرخ عمل کنید، چون می*خواهید چیز جدیدی خلق کنید و الهام بخش دیگران باشید.

4. مشهور به سرکش بودن. باور شما این است که بزرگی وقتی است که از خط قرینه با دیگران خارج شده باشید. اینگونه می*پندارید که سیاست*ها، قوانین و مقررات برای شما نوشته نشده*اند و به عنوان یک فرد سرکش برای تغییر آن تلاش می*کنید.

5. مقاومت در برابر اقتدار (مرجع قدرت). در طول زندگی سابقه طولانی از مقاومت در برابر اقتدار دارید. از اقتدار پدر مادر گرفته تا معلمان و روسا. هرگز نتوانسته*اید با هنجارهای گروهی یا اجتماعی در کار یا زندگی کنار بیایید.

6. آمادگی برای بهبود همه چیز. دائما به این فکر می*کنید که چگونه می*شود کارها را بهتر انجام داد. علاوه براین نظرتان درباره عملکرد دیگران را خیلی راحت بیان و روشی که باعث بهبود جزئی در انجام کار می*شود را اظهار می*کنید، حتی وقتی که کسی نظر شمارا نپرسیده

باشد.

7. ناتوان از گپ زدن. برای شما مشکل است که مانند اغلب مردم که خیلی راحت با هم گفت*وگو*های غیررسمی انجام می*دهند با دیگران گپ بزنید. از نظر شما این شیوه برقراری ارتباط اجتماعی و ایجاد تفاهم، نوعی اتلاف وقت است و برای شما ناراحتی ایجاد می*کند.

8. تحکم کردن درکودکی. در کودکی از دیگران به شدت انتقاد و حتی بر آنها تحکم می*کردید.* این موضوع می*تواند دلیلی باشد بر اینکه گرایش به اثبات برتری خود به جهان داشته*اید و تمایل داشتید دیگران شما را به عنوان یک قدرت برتر محسوب کنند.

9. سماجت. احتمالا به شما برچسب سمج بودن زده شده چون وقتی کاری را شروع می*کنید به سختی می*توانید آن را رها کنید. اجازه ندهید کسی شما را متقاعد کند که این صفت یک بیماری یا کمبود است. همه کارآفرین*های بزرگ غرق در چشم*اندازهای خودشان هستند. یکی از نمونه*های متاخر هوارد شوالزر بنیانگذار کافی شاپ*های زنجیره*ای استارباکس است که زمانی حتی خانواده او تلاش می*کردند او را متقاعد کنند که از این کار دست

بردارد.

10. ترس از تنها شدن. شخصیت کارآفرین درونی شما از اینکه هنگام ابراز وجود تنها بماند می*ترسد - همچنین از اینکه خود را ظاهر نکند هراس دارد. این ترس در جامعه ما عمومیت دارد، زیرا به قدری شرطی شده*ایم که باور داریم ریسک کارآفرینی خیلی بالاتر از داشتن یک « شغل ثابت» است. واقعیت این است که هم کارآفرینی هم داشتن شغل ثابت ریسک ناپایداری دارند.

11. ناتوانی از رها کردن امور. نمی*توانید شب*ها بخوابید زیرا قادر نیستید فکر کردن را متوقف کنید. یک*ایده ممکن است فقط یک رویاي شبانه باشد. ولی صبح روز بعد خود را درگیر با آن می*بینید، بدون اینکه قادر به رها کردن آن باشید و شما را از کارهایی که قرار است انجام دهید منحرف می*کند.

12. با معیارها سازگاری ندارید. معمولا از پوسته پیرامون خود ناراحت هستید. این ناراحتی تا زمانی که *ایده*ای که شما را از بیشتر مردم متمایز کند عملی كنيد، ادامه پیدا می*کند. این عامل انگیزاننده*ای است که شما برای آگاهی از وجود کارآفرین درونی خود و به جهان واقعی آوردن آن احتیاج دارید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...