رفتن به مطلب

۱۰ استفاده باورنکردنی از نمک


Soaa

ارسال های توصیه شده

http://www.learncloob.ir/wp-content/uploads/namak3-480x350.jpg بسیاری از ما ساعت*ها پشت کامپیو*تر می*نشینیم و از این سیستم استفاده می*کنیم که موجب ورم کردن چشم*ها می*شود، در این موارد تنها کافی مشتی نمک را در آب ولرم حل کنید و با آغشته کردن پنبه*ای به محلول و مالیدن آن اطراف چشم به فرونشاندن ورم اطراف چشم*هایتان اقدام کنید.

[h=2] ۱- ورم چشم*ها[/h]

بسیاری از ما ساعت*ها پشت کامپیو*تر می*نشینیم و از این سیستم استفاده می*کنیم که موجب ورم کردن چشم*ها می*شود، در این موارد تنها کافی مشتی نمک را در آب ولرم حل کنید و با آغشته کردن پنبه*ای به محلول و مالیدن آن اطراف چشم به فرونشاندن ورم اطراف چشم*هایتان اقدام کنید. نمک رطوبت اطراف چشم را گرفته و با کشیدن پوست از میزان ورم آن*ها می*کاهد.

[h=2] ۲- از بین بردن لکه*های سخت[/h]

نمک به ما در از بین بردن بسیاری از لکه*های سخت که بر لباس*ها می*نشیند، کمک می*کند که از جمله آن*ها باید به پاک کردن لکه* خون بر لباس با استفاده از محلول نمک و آب سرد و پس از آن شستن لباس با صابون و آب گرم اشاره کرد.

همچنین با استفاده از نمک و آب داغ می*توان لکه*های عرق برجای مانده بر لباس*ها را از بین برد، همانگونه که می*توان با ریختن لباس*های سفید در آب نمک و جوش شیرین در حال جوش، سفیدی لباس*ها را به آن*ها بازگرداند.

[h=2] ۳- نرمی پوست[/h]

با افزودن نمک به مقداری روغن زیتون و مالیدن آن بر روی پوست به مدت چند دقیقه می*توانید لطافت را به پوستتان بازگردانید، افزون بر اینکه ورود نمک از طریق پوست گردش خون در بدن شما را راحت*تر و سریع*تر می*کند.

[h=2] ۴- درمان زنبور گزیدگی[/h]

پس از درآوردن نیش زنبور محلولی از آب و نمک را به محل گزش زنبور اضافه و آن را به حال خود** رها کنید.

[h=2] ۵- نگهداری میوه*ها[/h]

معمولا پس از مدتی که میوه*ها در یخچال باقی می*مانند رنگ طبیعی خود را از دست می*دهند، به ویژه درباره میوه*هایی که نیمی از آن*ها خورده می*شود و نیم دیگر باقی می*ماند، در این صورت می*توانید با تهیه محلولی از آب و نمک و آغشتن میوه*هابه این محلول می*توانید برای مدتی مانع تغییر رنگ و طعم آن*ها شوید.

[h=2]۶- نگهداری شیر و از بین بردن تلخی قهوه[/h]

با افزودن یک قاشق چای خوری نمک به شیری که تازه خریداری شده می*توانید مدت نگهداری آن در یخچال را افزایش دهید، همچنین می*توانید با افزودن مقداری نمک به قهوه خود از تلخی آن رهایی یابید.

[h=2] ۷- نگهداری از شمع*ها[/h]

برای اینکه مانع ذوب شمع*ها شوید، می*توانید شمع*های جدید خود را برای مدت دو تا سه ساعت در محلولی غلیظ از نمک قرار دهیم تا مانع ذوب آن*ها شوید.

[h=2] ۸- ضد عفونی کردن اسکاج*های آشپزخانه[/h]

اسکاج*های آشپزخانه که به طور معمول برای شستشوی ظرف*ها از آن استفاده می*شود، محل تجمع بسیاری از باکتری*هاست که یا به آن اصلا توجه نکرده*ایم یا این موضوع کمتر مورد توجه قرار گرفته است، در حالی*که به راحتی می*توانید با تهیه محلول غلیظی از آب و نمک و قرار دادن اسکاج به مدت دو تا سه ساعت در آن، آن را ضد عفونی کتیم.

[h=2] ۹- کمک به پاک کردن هرچه بهتر بخاری[/h]

 

اگر مشتی نمک را روی شعله*های بخاری بریزید، نتیجه حاصل از سوختن گاز شعله*های نارنجی رنگ است که به کاهش دوده و دود کمک خواهد کرد.

[h=2] ۱۰- کاهش گلو درد و دندان درد[/h]

می*توان با افزودن یک پیمانه چای در یک چهارم فنجان حاوی آب ولرم و غرغره کردن آن به مدت ۲۰ ثانیه از دردهای دندان و گلوی خود بکاهید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...