رفتن به مطلب

::: 6 موجود جالب در جنگل های آمازون +عکس :::


بنفشه صبح

ارسال های توصیه شده

جنگل های آمازون را حتما می شناسید. انبوهی از درختان در آمریکای جنوبی منطقه ای را به وجود آورده اند که به شش های زمین معروف شده اند.

 

 

به گزارش کام به کام به نقل از گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران: در جنگل های انبوه آمازون حیوانات بسیار زیادی وجود دارند که در میان آن ها برخی بسیار عجیب هستند و کمتر دیده شده اند. در ادامه به برخی از عجیب ترین حیواناتی که در آمازون زندگی می کنند اشاره می کنیم.

 

آناکوندا

 

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1392/11/11/1977344_876.jpg

 

اگر از مارها خوشتان نمی آید اینگزینه برای شما بسیار ترسناک خواهد بود زیرا یکی از بزرگترین مارهای دنیا را درآمازون خواهید دید. آناکوندا یک مار پیتون غول پیکر است که هیچگاه رشدش متوقف نمیشود و همیشه به وقفه در حال بزرگ شدن است. این مار می تواند به 6 متر طول و250کیلوگرم وزن برسد. البته این مار سمی نیست اما به شیوه خاص خود دور شکار پیچیدهو او را له می کند و با یک حرکت او را می بلعد. تا به حال انسان های بسیاری به دستاین مار کشته شده اند.

 

آراپایما

 

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1392/11/11/1977345_783.jpg

یکی از خوشتیپ ترین ماهی های آمازون "آراپایما" نام دارد که 100 کیلوگرم وزن و 2 متر طول دارد. این ماهی برای انسان ها آنقدر خطرناک نیست ولی بسیاری از موجودات دریایی و حتی زمینی آمازون از این ماهی می ترسند. چهره خاص و البته بدن براق این ماهی جذاب است و باید این نکته را نیز بدانید که زبان این ماهی از استخوان ساخته شده است و هر موجودی را دو ثانیه ای نابود می کند.

 

خفاش ماهی گیر

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1391/7/21/419330_666.jpg

خفاش ها گونه های مختلفی دارند که هر مورد دارای قابلیت ها و توانایی های خاص خودشان هستند. یکی از این خفاش ها به ماهیگیر شهرت دارد و حرفه اصلی اش گرفتن ماهی های روی سطح آب است. این پرنده تنها گونه خفاش است که قابلیت ماهیگیری دارد.

 

قورباغه شیشه ای

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1391/7/21/419329_698.jpg

یکی از عجیبترین گونه های قورباغه و همچنین سمی ترین حیوانات قورباغه شیشه ای است. همانطورکه از اسم آن مشخص است بدن این حیوان به انداره ای نازک است که تمامی ارگان های داخلی بدنش نمایان است و حتی نحواه پمپاژ کردن قلبش نیز قابل مشاهده است. این قورباغه یکی از صمی ترین گونه های حیوانی است که در دنیا وجود دارد. سم این قورباغه به اندازه ای است که می تواند به راحتی یک انسان بالغ را بکشد.

 

حشره کله بادام زمینی

 

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1391/7/21/419328_776.jpg

یکی از عجیبترین حشره های دنیا را می توانید در جنگل های آمازون با نام کله بادام زمینی وجود دارد. این حشره که بسیاری از دانشمندان را مبهوت خود کرده است کله ای به مانند غلاف بادام زمینی دارد و البته بسیار بی دفاع است و به راحتی توسط حشرات بزرگتر شکار می شود.

 

پوتو

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1391/7/21/419327_175.jpg

 

پوتو نام یک موجود بسیار کوچک در جنگل های آمازون است که در تمام طول روز دربالای یک شاخه مرده می نشیدند و به گونه ای استتار می کند که اصلا قابل تشخیص نیست. او در همان حالت از حشرات ریزی که در اطرافش وجود دارند تغدیه می کند و در دنیا بیشتر به خاطر حالت تنبل کونه و استتار بی وصفش معروف است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...