رفتن به مطلب

::: ۱۰ مکانی که اجازه مشاهده آنها را روی نقشه گوگل ندارید! :::


بنفشه صبح

ارسال های توصیه شده

http://www.zoomit.ir/media/k2/items/cache/fb539fbf4ced558416cea98fcd21ee5d_XL.jpg

 

آیا می خواهید برج ایفل را از نمای نزدیک تری ببینید اما نمی توانید در پاریس به این خواسته تان دست یابید؟ نقشه گوگل برای نمایش تصاویر مجازی در خدمت شما است. البته همه چشم اندازها از طریق این ویژگی در اختیار شما قرار نمی گیرند چرا که برخی از نقاط به دلیل مسائل امنیتی از سوی دولت های مربوطه محو و نامشخص می*گردند. در ادامه 10 مورد از مهم ترین مکان های غیرقابل مشاهده ر روی نقشه گوگل را معرفی خواهیم کرد.

 

اگر بخواهید شهرها یا خیابان های کشور کره شمالی را از طریق نقشه گوگل مشاهده کنید، این خواست امکان پذیر نخواهد بود. همچنین کاخ سلطنتی هلند و حتی نیروگاه واقع در محوطه دانشگاهی در نیویورک نیز دور از دسترس می باشند.

 

دیانا ییک (Deanna yick) ، سخن گوی گوگل در این زمینه می گوید:

 

"تصاویر ماهواره ای و محیطی موجود در گوگل ارث و گوگل مپ هر دو از طریق منابع عمومی و تجاری تامین می گردند. ما موظف هستیم به قوانین کشورها توجه کرده و بنابر خواست آنها عمل کنیم. بعضی از کشورها تصاویر خاصی را محو کرده و سپس آنها را در اختیار ما قرار می دهند."

زمانی که Google Map برای اولین بار شروع به فعالیت کرد، تصاویر مربوط به کاخ سفید و ساختمان کنگره آمریکا در واشنگتن دی سی نیز نامشخص بودند. ییک در ادامه می افزاید: «گوگل به طور مرتب این تصاویر را به روز رسانی می*کند و این در واقع بخشی از تلاش این شرکت برای خلق نقشه های غنی و کاربردی تر می باشد.»

ییک افزود:

 

"ما در تلاش هستیم تا حد ممکن بهترین اطلاعات را منتشر کرده و در دسترس عموم قرار دهیم. در این راه می بایست عناصر گوناگونی را مد نظر قرار دهیم بویژه زمانی که قصد جداسازی بهترین تصاویر را داریم. در این مورد باید به تاریخ، وضوح و رزولوشن تصویر توجه جدی داشته باشیم. گوگل اطلاعات به روز شده را دریافت کرده و اگر آنها به بهبود کیفیت تصاویر موجود کمک کنند علی رغم دستکاری های احتمالی، مجددا اقدام به بازنشر آنان می کند."

 

اقامتگاه سلطنتی، هلند

 

http://www.zoomit.ir/images/92/11/gmap-censored/gmap-censored-1.jpg

 

این کاخ سلطنتی که در شهر آمستردام واقع شده به فهرست بلند بالایی از دیگر کاخ های خاندان سلطنتی هلند که در نقشه گوگل محو شده اند اضافه می گردد. از جمله این اماکن می توان به اصطبل سلطنتی و دیگر کاخ خاندان سلطنتی واقع در شهر دن هاگ (Den Haag) که "هوییس تن بوش "(Huis ten Bosch) یا "خانه ای در میان درختان " نامیده می شود اشاره کرد.

 

فرودگاه بین المللی نیاگارا بوفالو

 

http://www.zoomit.ir/images/92/11/gmap-censored/gmap-censored-2.jpg

این فرودگاه بخش سفید بزرگی را در نقشه گوگل به خود اختصاص داده است. با زوم کردن روی نقشه اطلاعات چندانی از این فرودگاه قابل مشاهده نمی باشد.

پارک ملی تانتائوکو

 

http://www.zoomit.ir/images/92/11/gmap-censored/gmap-censored-3.jpg

 

این پارک ملی در کشور شیلی منزلگاه گونه های خاص و در خطر انقراض فراوانی است. این مکان در نقشه گوگل تنها با یک نشانه مشخص شده است.

 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سد کئووی (Keowee)، کارولینای جنوبی

http://www.zoomit.ir/images/92/11/gmap-censored/gmap-censored-4.jpg

 

این سد ساخت بشر که در دریاچه کئووی در کارولینای جنوبی قرار گرفته از دیگر مناطق کدر و نامشخص روی نقشه گوگل به شمار می رود. این سد که شبیه به یک درخت کریسمس است به یک شرکت تولید کننده انرژی به نام دوک (Duke) برای تولید نیروی برق مورد نیاز یاری می رساند. این سد با تولید 40 مگاوات برق قادر به تامین برق مورد نیاز 7.000 خانه می باشد.

 

مکان مرموز روس ها

http://www.zoomit.ir/images/92/11/gmap-censored/gmap-censored-5.jpg

هنوز به طور دقیق نمی توان پیرامون دلیل واقعی محو شدن این محل توسط روس ها اظهار نظر کرد، مخصوصا از این جهت که این مکان در نقطه ای دورافتاده در سیبری قرار گرفته است. نزدیک ترین شهر به آن اگوگینات (Egvekinot) در کشور روسیه است که در مجاورت آلاسکا قرار گرفته است.

 

فرودگاه مینامی توریشیما، ژاپن

 

http://www.zoomit.ir/images/92/11/gmap-censored/gmap-censored-6.jpg

 

این فرودگاه که در جزیره ای با همین نام قرار گرفته در ساحل شرقی ژاپن واقع شده است. این قرودگاه هم اکنون توسط نیروی دریایی این کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ساختمان مایکل آف (Michael Aaf) ، یوتا

http://www.zoomit.ir/images/92/11/gmap-censored/gmap-censored-7.jpg

 

محوطه ای بزرگ واقع در منطقه داگوی(Dugway) در ایالت یوتا که متعلق به ارتش ایالات متحده آمریکا می باشد. این مکان جایی است که نیروی نظامی این کشور سیستم های پیشرفته تسلیحات بیولوژیکی و شیمیایی را مورد آزمایش قرار می دهد. ساختمان میکائیل در این منطقه با رنگ سفید مشخص شده است. احتمالا دلایل امنیتی انگیزه این اقدام بوده اند.

 

نیروگاه ترکیبی حرارتی، دانشگاه کورنل، نیویورک

http://www.zoomit.ir/images/92/11/gmap-censored/gmap-censored-8.jpg

 

این نیروگاه که در سال 2010 افتتاح شده در نقشه گوگل به صورت محو و نامشخص مشاهده می گردد. استفاده از فناوری های پیشرفته در ساخت ژنراتورهای دوست دار محیط زیست که با استفاده از گاز نیروی برق تولید می کنند بخشی از تلاش های صورت گرفته در این دانشگاه برای کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن می باشد.

 

بابل، عراق

http://www.zoomit.ir/images/92/11/gmap-censored/gmap-censored-9.jpg

 

در نقشه گوگل شهر بابل در کشور عراق بیش از آنکه شبیه شهری شلوغ و پرجمعیت باشد بیشتر به مزرعه ای پهناور و بی انتها شباهت دارد.

 

ولیسینگن (Vlissingen)، هلند

http://www.zoomit.ir/images/92/11/gmap-censored/gmap-censored-10.jpg

 

اموال و متعلقات خاندان سلطنتی هلند تنها مکان های محو شده این کشور بروی نقشه گوگل نیستند. ناحیه استراتژیک ولیسینگن را نیز می بایست به آنها افزود. جایی که پایگاه های متعدد ارتش و نیروی هوایی این کشور در آنجا مستقر شده اند. منطقه ای در سمت چپ نقشه نیز به صورت نامشخص دیده می شود.

 

اما در پایان این مطلب شما چه نظری دارید؟ آیا فکر می کنید این اقدام برخی از کشورها در حذف و تار کردن بخشی از تصاویر نقشه گوگل منصفانه است؟ خود شما تا به حال با مواردی این چنینی مواجه بوده اید!؟!

 

 

 

 

 

 

 

 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...