رفتن به مطلب

::: خون آشام* های باورنکردنی در دنیای حیوانات +عکس :::


بنفشه صبح

ارسال های توصیه شده

موجودات بسیار زیادی در دنیا هستند که از خون موجودات تغذیه می کنند. در این میان حشرات سهم بسیار زیادی در خوردن خونها دارند.

به گزارش کام به کام به نقل از گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران: این حشره ها و موجودات خون خوار در همه جای دنیا پیدا می شوند و گاهی اوقات می توانند باعث بروز بیماری های مختلف در بدن انسان شود. در ادامه به برخی از این موجودات خون خوار می پردازیم.

ساس

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1392/11/11/1976964_467.jpg

 

یکی از خون آشام های بسیار ترسناکی که در دنیا وجود دارد با نام ساس (Tick ) شناخته می شود. این ساس در نوع خود بسیار جالب است زیرا می تواند 600 برابر وزنش از خون تغذیه کند. با توجه به بدن ارتجاعی این حیوان که در عکس نشان داده شده است با خوردن خون بزرگتر و البته چاقتر می شود ما الان دغدغمون اینه چجوری لاغر بشیم.

 

حلزون اژدری

 

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1391/5/29/255630_697.jpg

 

حلزون ها از جمله کوچکترین وآهسته ترین موجودات دنیا هستند که شاید به نظر شما بی خطرترین آن ها نیز باشند امایکی از گونه های بسیار خطرناک این موجود در اعماق آب ها زندگی می کند و بسیار همخطرناک است. این حلزون می تواند یک برق 220 ولتی را به ماهی ها وارد کند و آن هارا برای مدتی بیهوش می کند و به راحتی خون آن ها را بمکد.

پروانه خون آشام

 

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1391/5/29/255632_825.jpg

بسیاری از گونه های پروانه تنها از نکتار گل ها تغذیه می کنند و شاید حتی غذایی هم نخورند چرا که عمر زیادی ندارند. در این میان گونه ای از پروانه ها هستند که از خون موجودت زنده استفاده می کنند.

این پروانه ها در حالی که اندازه زیاد کوچکی ندارند ولی روی بدن میزبان می نشینند و دلی از عزا در می آورند. البته تنها گونه نر این موجودات از خون تغذیه می کنند.

مگس

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1391/5/29/255628_562.jpg

 

یکی از موجوداتی که حتما همه ما با آن روبرو شده ایم مگس است. این حشره که گونه های بسیار زیادی دارد در اکثر مواقع احساس می شود بی خطر است اگر حامل بیماری باشد می تواند یکی از موجودات کشنده باشد.

این حشره با استفاده از نیش بسیار تیزش خون را از بدن انسان ها و دیگر موجودات زنده می مکد. در بسیاری از تحقیقات انجام شده مشخص شده است که خون خوارترین موجود دنیا همین مگس به همراه پشه است البته این دو در میان بزرگترین قاتلان دنیا نیز قرار دارند.

کک

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1391/5/29/255629_494.jpg

یکی از بدترین این موجودات خونخوار "کک" است. حشرات بخش عظیمی از خون خوارها را تشکیل می دهند و نزدیکبه 2000 نوع از این موجودات هستند که از خون موجودات دیکر استفاده می کنند. کک ها هیچ گاه بال نداشته اند در حالی که پاهای بسیار سریعی دارند و به سرعت میتوانند در بدن میزبان حرکت کنند. در حالی که برخی از کک ها تنها خون را می آشامندو می روند ولی بعضی از گونه ها روی بدن باقی می مانند و به زیر پوست رفته و برایمدتی شما را آزار می دهند.

زالو

این موجود کوچولو که در بعضی ازمواقع در مان گر هم هست به عنوان یکی از خون خوارترین موجودات شناخته می شود.بیشتر زالوها در منطقه های گل آلود زندگی می کنند و برای مثال می توان تعداد بسیارزیاد آن ها را در شالیزارهای شمال کشور دید. در دوران بچگی زالو نزد والدینشانهستندد و بر پشت آن ها سوار می شوند تا خودشان بتوانند زندگی کنند. این موجوداتزخم های ریز و بدون دردی را روی بدن میزبان ایجاد می کنند اما بعد از کندن تازهدردها آغاز می شود.

 

خفاش هایخون آشام

شاید بسیاری از خفاش ها را خونآشام بدانید اما تنها سه گونه از این خفاش ها هشتند که از خون موجودات دیگراستفاده می کنند و همگی آن ها به طور بومی در آمریکا موجود هستند.

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1391/5/29/255631_381.jpg

این خفاش ها می تواندد راه بروندو همچنین دندان های بسیار تیزی نیز دارند. آن ها هنگامی که شکار در خواب به سر میبرد به راحتی به او نزدیک می شوند و به آرامی دندان هایشان را وارد بدن میزبان میکنند و خون آن را می مکند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...