رفتن به مطلب

::: "پیاده روی" روزانه مهم*ترین عامل مؤثر در پیشگیری از "استئوپروز" :::


بنفشه صبح

ارسال های توصیه شده

::: "پیاده روی" روزانه مهم*ترین عامل مؤثر در پیشگیری از "استئوپروز" :::

 

مهم ترین عوامل مؤثر در پیشگیری از استئوپروز در زنان سالمند، پیاده روی روزانه با ریتمی تند تر از پیاده روی معمولی و نه دویدن، رژیم غذایی مناسب شامل استفاده از مواد لبنی، سبزی ها، میوه ها، حبوبات و استفاده متعادل از مواد غذایی پروتئینی مانند ماهی، تخم مرغ و پرهیز از استفاده بی رویه از نوشابه های گازدار و قهوه است.

 

زهرا معتقد عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران افزود: طی ۵۰ سال گذشته با پیشرفت بهداشت در جهان، متوسط امید به زندگی به طور قابل ملاحظه به ویژه در زنان افزایش یافته و در نتیجه تعداد زنان سالمند رو به افزایش است.

 

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1392/10/25/1933544_163.jpg

 

سال دچار پوکی استخوان هستند. به طور متوسط از هر سه زن سالمند ایرانی یک نفر به پوکی استخوان مبتلا است.

 

معتقد تصریح کرد: بیشترین میزان شکل گیری تراکم استخوان در سنین ۳۰ تا ۳۵ سالگی است و بهترین زمان پیشگیری از این بیماری قبل از رسیدن به این سنین است. تمرینات ورزشی و رعایت رژیم غذایی در سنین پایین تر موجب افزایش تراکم استخوان ها شده و در نتیجه میزان افتی که با افزایش سن در سنین پایین تر موجب افزایش میزان تراکم استخوان ها تراکم استخوان ها اتفاق می افتد کمتر می گردد.

 

وی خاطرنشان کرد: همچنین مهم ترین عوامل مؤثر در پیشگیری از استئوپروز در زنان سالمند، پیاده روی روزانه با ریتمی تند تر از پیاده روی معمولی و نه دویدن، رژیم غذایی مناسب شامل استفاده از مواد لبنی، سبزی ها، میوه ها، حبوبات و استفاده متعادل از مواد غذایی پروتئینی مانند ماهی، تخم مرغ و پرهیز از استفاده بی رویه از نوشابه های گازدار و قهوه است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...