رفتن به مطلب

اینتل و اعلام آماده شدن چیپ هاسول بی نیاز به فن برای تبلت ها و تبدیل شونده ها


ارسال های توصیه شده

http://up.dehkademobile.ir/images/56108314629203104815.jpg

اینتل و اعلام آماده شدن چیپ هاسول بی نیاز به فن برای تبلت ها و تبدیل شونده ها

اینتل به کاهش مصرف انرژی پردازنده های سری Core ادامه خواهد داد تا بتواند چیپ های خود را در دستگاه هایی سبک تر و باریک تر جای دهد. اما در این مسیر پیشرفتی فراتر از انتظار حاصل شده. غول سیلیکون ساز امروز گفته که موفق به آماده سازی چیپ Haswell با توان مصرفی ۴.۵ وات شده٬ این در حالی است که قبلا کف توان مصرفی این سری را ۶ وات اعلام کرده بود.

سخنگوی اینتل می گوید این پردازنده Core بی نیاز از فن است٬ یعنی امکان استفاده از آن در تبلت ها و تبدیل شونده ها که پیش بینی می شود فروش شان روز به روز از پی سی های سنتی جلوتر بزند٬ وجود دارد. بنابراین چنین دستگاه هایی می توانند علاوه بر قدرتمند شدن٬ کم مصرف تر٬ باریک تر و سبک تر نیز بشوند.

 

در نتیجه می شود انتظار داشت که دستگاه های مبتنی بر ویندوز ۸.۱ به شکلی کاربردی تر ساخته و عرضه شوند٬ چیزی که هم برای اینتل و هم مایکروسافت مهم است. البته بیشتر محصولات آینده با چیپ اتم سری Bay Trail طراحی و آماده شده اند و مشخص نیست که با تغییرات به وجود آمده در توان مصرفی هاسول٬ چه بر سر آنها خواهد آمد.

 

شاید یکی از جذاب ترین محصولات امسال که می تواند از این چیپ بهره ببرد٬ تبلت سرفیس مایکروسافت باشد. همیشه به عنوان نمادی از تفاوت بین دستگاه های مبتنی بر پردازنده ARM و پردازنده اینتل٬ به تفاوت میان ابعاد و وزن سرفیس آرتی و سرفیس پرو اشاره شده. آیا امسال به لطف چیپ کم مصرف هاسول٬ سرفیس پرویی به مراتب کوچکتر را خواهیم دید؟ شاید هاسول بی نیاز به فن٬ بتواند فرصتی تکرارنشدنی برای مایکروسافت باشد.
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...