رفتن به مطلب

::: 10 ترکيب مغذی و باورنکردنی غذایی :::


بنفشه صبح

ارسال های توصیه شده

برخي غذاها که با هم ترکيب مي شوند، عملکرد بهتري از خود نشان مي دهند و بهتر با بيماري مقابله مي کنند.

به گزارش کام به کام به نقل از مجله شبانه باشگاه خبرنگاران: متخصصان تغذيه معتقدند غذاهايي که انسان ها طي نسل ها به خوردن آن ادامه مي دهند از جمله برنج و لوبيا يا گوجه فرنگي همراه با روغن زيتون مغذي تر و خوشمزه تر است. در اين مطلب به چند ترکيب غذايي مناسب اشاره شده که مغذي بودن آن را علم ثابت کرده است.

 

تخم مرغ + پنير: ويتامين d موجود در زرده تخم مرغ، به جذب کلسيم لبنيات در بدن کمک مي کند و نه تنها براي استخوان ها بلکه براي سلامت قلب نيز مفيد است.

 

گوجه فرنگي+ روغن زيتون : ترکيب مقابله کننده با سرطان و بيماري قلبي به نام کاروتنوئيد به وفور در گوجه فرنگي يافت مي شود. اين ماده قابل حل در چربي است و خوردن گوجه فرنگي با چربي ها مانند روغن زيتون باعث جذب بهتر آن در بدن مي شود.

 

ماهي + سير: هر دوي اين مواد با بيماري و التهاب مقابله مي کند. نتايج بررسي ها نشان مي دهد مصرف ترکيب سير و ماهي با هم، ميزان کلسترول مضر خون را کاهش مي دهد.

 

شکلات + شاتوت: محققان دريافته اند هنگامي که شاتوت همراه با شکلات مصرف شود، فلاوانوئيد (کورستين در شاتوت و کاتکين در شکلات) که با بيماري مقابله مي کند قويتر مي شود و در رقيق کردن خون و بهبود سلامت قلب موثرتر است.

 

زردچوبه+ فلفل سياه: زردچوبه داراي خاصيت ضدالتهابي است که براي مقابله با سرطان، بهبود عملکرد کبد، کاهش کلسترول و پيشگيري از بيماري آلزايمر مفيد است. ترکيب کردن زردچوبه با فلفل سياه باعث مي شود بدن کورکومين (ماده فعال در زردچوبه) را هزار بار بيشتر جذب کند.

 

جو دو سر+ پرتقال: فنولز، نوعي ترکيب گياهي در جو دو سر و ويتامين c در پرتقال کلسترول مضر را کاهش مي دهد. هنگامي که اين دو ماده با هم خورده شود در پيش گيري از بيماري قلبي ۴ برابر کارآيي بيشتري دارد.

 

ليمو و اسفناج: ويتامينc در ليمو ترش به جذب آهن گياهي موجود در اسفناج کمک مي کند.

اين ماده معدني از بروز بدخلقي پيش گيري مي کند.

لبو و نخود: نخود منبع عالي ويتامين b6 است که به بدن در جذب منيزيم موجود در لبو کمک مي کند. ويتامين b6 در انتقال منيزيم به غشاي سلولي نيز موثر است. اين ماده مغذي هم به گونه اي عمل مي کند که علايم قاعدگي و adhd را کاهش مي دهد.

چاي سبز و ليمو: ويتامين c ليمو شيرين باعث جذب مقدار بيشتري کاتکينز(نوعي آنتي اکسيدان) موجود در چاي سبز در بدن مي شود.

 

سرکه+ برنج: سرکه، قابليت برنج در افزايش ميزان قند خون را بين ۲۰ تا ۴۰ درصد کاهش مي دهد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...