رفتن به مطلب

چای سبز برای این افراد ممنوع است...


BARAN77

ارسال های توصیه شده

چای سبز برای این افراد ممنوع است!

 

مجموعه: داروهای گیاهی و طب سنتی http://www.beytoote.com/images/stories/health/hee381.jpg

 

افرادی که داروهای ضدانعقاد مثل وارفارین استفاده می*کنند و یا افرادی که عادت به مصرف آسپرین دارند باید از مصرف چای سبز خودداری کنند.

یوسف نقیایی مدیرگروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود: چای سبز همانند چای و سایر نوشیدنی*ها در گروه متفرقه قرار می*گیرد و مقدار انرژی آن بسیار ناچیز و به مقدار یک کیلوکالری است.

وی ادامه داد: چای سبز بسیاری از ترکیبات چای سیاه از جمله کافئین بالا، تانن*ها، تئوبورومین، اسیدگالیک و غیره را دارا می*باشد.

وی افزود: مهم*ترین ماده موثر در چای سبز کاتچین می*باشد که یک آنتی اکسیدان بسیار قوی و موثر در پیشگیری از بروز سرطان*ها و آسیب*های قلبی عروقی می*باشد.

وی اضافه کرد: چای سبز همچنین دارای پلی فنولهای فراوان بوده که علاوه بر خواص آنتی اکسیدان، خاصیت آنتی باکتریال و ضد عفونت هم دارد.

این کار*شناس تغذیه گفت: چای سبز حاوی فلوئور بالا می*باشد که نقش مهمی در پیشگیری از پوسیدگی دندان ایفا می*کند.

نقیایی تصریح کرد: چای سبز حاوی موادی است که منجر به فعال شدن آنزیم لیپاز شده و این امر به کاهش تری گلیسرید کمک می*کند.

وی خاطرنشان کرد: این نوشیدنی همچنین حاوی موادی است که منجر به کاهش مرگ سلولی ارگان*های مهم مانند قلب می*شود و سایر خواص آن شامل کاهش کلسترول خون، کاهش فشار خون، قند خون و پیشگیری از افزایش قندخون و افزایش ایمنی بدن می*باشد.

مدیرگروه تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد در مورد منع مصرف چای سبز در افراد مختلف گفت: افرادی که داروهای ضدانعقاد مثل وارفارین استفاده می*کنند و یا افرادی که عادت به مصرف آسپرین دارند باید از مصرف این نوشیدنی خودداری کنند. همچنین مصرف آن در دوره بارداری و شیردهی طبق نظر و توصیه پزشک و با احتیاط مصرف شود.

 

منبع : webda.ir

 

 

ویرایش توسط مدیریت سایت

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...