رفتن به مطلب

رنگی ترین شهر های دنیا


ارسال های توصیه شده

 

http://delta.ir/images/news/f5vomi3s.jpg

 

جایپور در هند

حدود 200 سال پیش اولین شهر مهندسی شده هند به نام جایپور (جیپور) ساخته شد. گرچه این*شهرِ ملقب به �#1588;هر صورتی�/strong> چند رنگ نیست ولی تمام بناهای آن سایه*ای از رنگ صورتی یا قرمز خاکی را به نمایش می*گذارد. مصالح اصلی تمام بناهای شهرجایپور در مرکز ایالت رجستان که در دل بیابان قرار دارد خاک رس صورتی رنگ آن منطقه است، چیزی شبیه روستای ابیانه در استان اصفهان که رنگ قرمز خاک رس آن منطقه جزو مصالح اصلی خانه*های این روستاست. این شهر یکی از سه شهر گردشگری هند، معروف به مثلث طلایی* است که غیر از جایپور، دهلی و آگرا را در بر می*گیرد. شهر 500 ساله جادهور معروف به شهر آبی نیز در نزدیکی جایپور قرار دارد که تمام بناهای آن کاملا آبی*رنگ شده است.

http://delta.ir/images/news/ttz1txav.jpg

میکونوس* در *یونان

میکونوس یکی از جزایر زیبای یونان و یکی از مهم*ترین مقصدهای گردشگری یونان است که در شمال شرق این کشور و در میان دریای اژه قرار گرفته و تمام ساختمان*های آن به رنگ سفید است. گرچه این جزیره چند رنگ نیست ولی سفیدی بناهای آن در میان رنگ آبی دریا و آسمان هارمونی خاصی به این شهر می*بخشد.

این جزیره در شب نیز بسیار تماشایی است چراکه رنگ سفید ساختمان*ها در دل تاریکی شب می*درخشد و جلوه خاصی به این شهر می*دهد. آسیاب* های بادی 400 ساله این جزیره از محبوب*ترین مکان*ها برای بازدید است. گردشگری منبع اصلی درآمد این شهر از دهه 1950 است.

لانگ یربین در نروژ

هنگامی که شهری در جزیره*ای نزدیک به قطب شمال با پس زمینه سفیدرنگی از یخ قرار دارد حتی مقدار کمی از رنگ نیز تنوع خوبی به آن منطقه می*دهد، چه برسد به شهر لانگ یر*بین با رنگ*های متنوع رنگین*کمانی با پس*زمینه کوه*های سفید یخی و گوزن*های شمالی که آزادانه در شهر می*گردند و حس در جریان بودن زندگی را در منطقه*ای که در آن گیاه نمی*روید* *به ساکنان و بازدیدکنندگان می*دهد.

http://delta.ir/images/news/y2jsibiy.jpg

این شهر به دلیل نزدیکی به قطب و سهولت رفت*و*آمد به آن یکی از پرطرفدارترین مناطق شمالی جهان برای گردشگران است. جالب این كه این شهر در تابستان دارای تابش 24 ساعته نور خورشید است.

لیما در پرو

http://delta.ir/images/news/ivnj3vho.jpg

 

لیما، پایتخت پرو و بزرگترین شهر این کشور است. این شهر که ترکیب منحصر به فردی از ساکنان بومی و مهاجر را در خود دارد فرهنگ متنوعی از معماری را نیز به نمایش می*گذارد، باروک اسپانیایی، نئوکلاسیک و هنر نو فرانسوی در کنار یکدیگر فقط نمونه*ای از این ترکیب منحصر به فرد هستند. همچنین ترکیبی زیبا از بناهای سنتی و مدرن در کنار هم این شهر بزرگ را تبدیل به جایگاهی برای نمایش رنگ و هنر کرده است.

گوآنجوتو در مکزیک

شهر کوچک گوآنجوتو ، سال 1554 بر فراز کوهی به همین نام به عنوان شهری پلکانی با میراث معماری به سبک اسپانیایی بنا شد. درساخت خانه*های آن از سنگ ماسه*ای سبز و صورتی همان منطقه استفاده شد.

http://delta.ir/images/news/vibnj1az.jpg

 

نام این شهر به معنی �#1602;ورباغه سبز�است که نماد خرد در فرهنگ مکزیکی است بنابراین رنگ سبز از اهمیت ویژه*ای در این فرهنگ برخوردار است و نیمی از خانه*های این شهر با طیف*های مختلف سبز رنگ*آمیزی شده*اند. این*شهر در کنار معدن نقره*ای قرار دارد که 30 درصد از نقره جهان را تامین می*کند. شهر گوآنجوتو و معدن نقره آن در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده*اند.

برگن در نروژ

شهر بندری برگن 900 سال پیش تاسیس شد تا بندرگاه مهمی برای تجارت بین*المللی کالا باشد كه تا قرن شانزدهم پررونق بوده است. گرچه آتش*سوزی*های متعددی بخش عظیمی از خانه*های چوبی شهر را سوزاند ولی خانه*ها به همان سبک تاریخی*شان بازسازی شدند و هم*اکنون به عنوان رستوران یا فروشگاه و بازار فروش ماهی استفاده می*شوند.

http://delta.ir/images/news/4knu4ed1.jpg

برگن به سبب طبیعت زیبایش نیز مشهور است، خانه*های این شهر در پایه کوه*هایی ساخته شده*اند که در تابستان با پوشش گیاهان سرسبز و در زمستان با برف سفید پس*زمینه زیبایی برای این خانه*های چوبی می*سازند. این شهر زیبای قرون وسطایی که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد دارای موزه*ای است که زندگی مردم این شهر را در طول قرون وسطا به همراه نمایشگاهی از صنایع دستی این شهر برای بازدیدکنندگان به نمایش می*گذارد.

نیهاون در *کوپنهاگ* دانمارک

این شهر تفریحی کوچک که مثل شهر مشهور ونیز در کنار رود قرار گرفته و دارای کانال*های آبی متعدد است در قرن 17 میلادی شکل گرفت. قایق*های کوچک چوبی که بر آب جاری این کانال*ها به نرمی روان هستند تصویری کارت*پستالی از این شهر در اذهان باقی می*گذارند.

http://delta.ir/images/news/pdu0zf4u.jpg

 

سوار شدن بر قایق به قصد تماشای جاذبه*های شهر یکی از تفریحات پرطرفدار گردشگران در نیهاون است. یکی از مکان*های دیدنی این شهر منزل هانس کریستین اندرسون، نویسنده داستان مشهور *جوجه*اردك زشت* است.

روکلا در لهستان

شهر روکلا در جنوب غربی لهستان قرار دارد و زیباترین شهر این کشور است. میدان*های این شهر در قرن 12 میلادی ساخته شد و بنای خانه*های آن به سبک معماری گوتیک و کلاسیک به قرن چهاردهم برمی*گردد. این شهر تاریخی گذشته پرآشوبی داشته و در هر دوره*ای متعلق به یکی از کشورهای همسایه بوده و این چندگانگی فرهنگی را با تنوع رنگ ساختمان*ها به عنوان بخشی از هویت فرهنگی خود بازتاب می*دهد.

http://delta.ir/images/news/rigfmyrv.jpg

راینِک یا میدان مرکزی روکلا یکی از بزرگ*ترین میدان*های اروپاست که آثار تاریخی زیبایی را در خود جای داده است و به میدان توریستی شهر مشهور است.

ویلِمستاد*کوراکو در *آمریکای* مرکزی

 

http://delta.ir/images/news/pb04dwlq.jpg

 

کوراکو جزیره*ای در جنوب دریای کارائیب در آمریکای مرکزی است. شهر ویلِمستاد مرکز آن است که در اواسط قرن 17 میلادی با خانه*هایی به سبک معماری هلندی ساخته شد. دیگر جاذبه*های شهر یکی پل معلق معروف به �#1662;یرزن لرزان�/strong> است که دو محله دیدنی شهر را به هم وصل می*کند و دیگری پارک ملی کریستفل است که غارنگاره*های بومیان آمریکا را در خود دارد. بخش قابل توجهی از درآمد این شهر کوچک از طریق صنعت گردشگری است. این شهر زیبا و تاریخی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

مانارولا در ایتالیا

http://delta.ir/images/news/qsyxuxyy.jpg

 

مانارولا یکی از قدیمی*ترین شهرهای سینکه تِره ایتالیاست که قدمت آن به قرن هشتم میلادی برمی*گردد. این شهر پلکانی کوچک و زیبا با خانه*های زیبایی که از سنگ*های ماسه*ای ساخته شده است بر فراز تپه*های سرسبز �#1587;ینکه تِره�در جوار دریای مدیترانه قرار گرفته است و فاصله چندانی با محله مشهور �#1662;یزا سنترال�/strong> ایتالیا ندارد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...