رفتن به مطلب

مرکز تفریحات اسپن


ZARSA

ارسال های توصیه شده

اوقات فراغت تابستان در Aspen

شهر "اسپن" در ايالت کلرادوی آمريکا قرار دارد و دارای مناظر طبيعی و آب و هوای بی نظيری در جهان می باشد. از آنجايی که اوقات فراغت نوجوانان در تابستان اکثرا به بطالت می گذرد و به دليل کمبود امکانات، سبب بسياری از مشکلات می گردد؛ در اين شماره سعی بر آن شد که از امکانات تفريحی شهر "اسپن" شمه ای به عرض شما برسانيم تا از خدمات تفريحی اين شهر اطلاعات بيشتری بدست آوريد.

 

گلف

باشگاه گلف و تنيس "اسپن" دارای يک زمين مخصوص با 18 مرحله دشوار می باشد که در قلب رشته کوههای "راکی" و تنها چند دقيقه دورتر از مرکز شهر قرار دارد. اين محوطه دارای 6500 فوت مربع فضا است و در آن انواع و اقسام خدمات موجود در يک باشگاه گلف از قبيل آموزش، محوطه رانندگی و رستوران ارائه می شود.

 

 

تنيس

باشگاه گلف و تنيس "اسپن" در حال حاضر شش زمين جديد تنيس را بعلاوه دو زمين ديگر در فضای باز به علاقه مندان ارائه می کند. اين زمينها در مجتمع ورزشی- تفريحی "اسپن" (ARC) واقع شده است و به روی عموم و گروههای شخصی باز است. کلينيک، کلاسهای آموزشی، اردو و مسابقات تنيس در يک دوره دو هفته ای، هم برای دوره های مبتدی و هم دوره متوسطه مهيا گرديده است.

 

 

هاکی روی يخ

باغ يخی "اسپن" در سال 2001 تحت بازسازی مجدد قرار گرفت تا از نظر ظاهری و عملکرد در رده کيفی بالاتری قرار گيرد. باغ يخی دارای زمينی به مساحت 85 در 185 فوت است که توسط اسکيت سواران و هاکی بازان بعنوان بهترين زمين پاتيناژ منطقه مورد استفاده قرار می گيرد.

استاديوم ورزشهای روی يخ "لويس" نيز در سال 2003 تکميل شده است و شامل يک زمين يخی با اندازه قابل تنظيم NHL می باشد و گنجايش 450 نفر تماشاچی را دارد. اين استاديوم دارای يک لابی بسيار راحت و يک فروشگاه لوازم ورزشهای روی يخ است و خدمات کرايه و تيز کردن اسکيت را ارائه می دهد. رختکن و دوش های متعددی جهت استفاده ورزشکاران پس از بيرون آمدن از زمين فراهم گرديده است. مرکز تفريحات يخی "اسپن" امکانات ديگری را نيز در اختيار شهروندان قرار می دهد؛ از جمله:

-- اسکيت عمومی

-- کلاسهای آموزش اسکيت

-- پاتيناژ فيگور

-- هاکی جوانان و بزرگسالان

-- کرايه گروهی و خصوصی

-- جشن تولد

-- نمايش اسکيت بازی

-- هاکی و پاتيناژ فيگور تابستانی برای مدارس

 

 

مرکز ورزشهای آبی

استخر "جيمز مور" 30 سال است که قسمتی از بخش تفريحات و پارکهای شهر "اسپن" می باشد. دو استخر جديد جايگزين استخر شش خطه قديمی سرپوشيده آن شده است. يکی از اين استخرها دارای 25 يارد طول، شش خط و 4 تا 12 فوت عمق می باشد ويک سکوی پرش يک متری نيز دارد. استخر دوم دارای عمقی بين صفر تا چهار فوت، يک سرسره دو طبقه، رودخانه تفريحی و دستگاههای آب فشان است که حتی کوچکترين بچه ها را نيز به وجد می آورد.

ايمنی، تناسب و سرگرمی از جمله عوامل موجود در استخرهای مرکز تفريحات اسپن (ARC) است. کلاسهای آموزش شنا بصورت منظم برای تمام گروههای سنی برنامه ريزی شده است. افرادی که تمايل به شنا کردن در طول استخر ندارند نيز می توانند از مواهب ورزشهای آبی بهره مند شوند. برنامه های "تناسب اندام در عمق آب" اين مرکز جالب توجه است. مرکز ARC برنامه های تصويب شده "بنياد آرتروز" AFY را برای گروههای خاص سنی وکسانی که مبتلا به بيماريهای مفصلی يا آرتروز هستند؛ در نظر گرفته است.

پس از يک روز پياده روی، دوچرخه سواری، اسکيت بازی و اسکی کردن؛ استراحت و تمدد اعصاب در حمام سونا، اتاق بخار و يا حتی وانهای اشرافی اين مرکز خالی از لذت نيست!.

 

 

موسسه "رد بريک" (Red Brick)

موسسه تفريحی "رد بريک" هم همانند موسسه های تفريحی ديگر شهر اسپن، مملو از فرصت ها و فعاليتهايی است که انتظار بازديد کنندگان را می کشند. فعاليتهای اين مرکز شامل: ژيمناستيک، صخره نوردی داخل سالن، بدنسازی، بازيهای آبی، سفالگری و حتی جشن تولد می باشد.

 

صخره نوردی

بخش تفريحات اسپن بزرگترين سالن صخره نوردی سالنی آمريکا را در خود دارد. اين سالن دارای يک ديواره پيشرفته و به روز شده است که برای صخره نوردانی با هر سن و توانايی طراحی شده است. اين ديواره مساحتی معادل 3100 فوت مربع دارد و صخره نوردان می توانند مهارت خود را بر روی مسيرهای طنابی، سربی و يک سطح بزرگ سنگی بيازمايند. افراد علاقه مند به صخره نوردی با طناب بايد قادر باشند که از آزمون تعيين صلاحيت جسمانی بگذرند. آموزشهای خصوصی نيز در اين رابطه ارائه می شود.

 

مرکز جوانان اسپن

بيش از پانزده سال است که مرکز جوانان اسپن (AYC) کار خود را به عنوان نگرشی به نوجوانان محلی آغاز کرده است. پس از اينکه بذر اوليه اين نهاد کاشته شد؛ AYC بگونه ای رشد کرد که اکنون می توان از آن به عنوان محلی برای هدايت انرژی جوانی و ماجراجويی به مجرايی صحيح و مثبت نام برد که در آن برنامه هايی برای پرورش هر چه بيشتر اعتماد به نفس آنان اجرا می شود.

در طول سال گذشته، اين مرکز ميزبان بيش از 17000 کودک و نوجوان بازديد کننده محلی و گردشگر بوده است. اين مرکز، تنها مرکز کاملا خصوصی جوانان، چه در سرمايه گذاری و چه در اجرا، در سراسر کلرادو است. در واقع، بذری که سالها پيش کاشته شد؛ اکنون به درختی تنومند بدل گشته است که حامی کودکان و برآورنده نياز تفريحی آنان است.

وظيفه AYC فراهم کردن برنامه ها و فعاليتهای سالم برای کودکان و نوجوانان محلی و گردشگر بين 8 تا 18 ساله است. هدف اين مرکز، آشنايی و مرتبط ساختن کودکان به ابعاد بيشمار و مثبت جامعه می باشد.

اين مرکز از بدو پيدايش تا کنون، تغييراتی کرده است و به مجتمع تفريحی اسپن (ARC) منتقل شده است. مکان جديد مرکز جوانان خدمات جديدی ارائه می کند که از آن جمله می توان به آموزش آشپزی و هنرهای دستی، اتاق رسانه ها و بازيهای رايانه ای، سالن استراحت نوجوانان، سالن مطالعه مجهز به رايانه، و يک سالن بزرگ و چند منظوره که برای برپايی دست افشانی، جشن و کلاسهای متنوع از آن استفاده می گردد، اشاره کرد.

از برنامه های اين مرکز می توان "مراقبت پس از مدرسه" را نام برد که در آن فعاليتهای جمعی تفريحی در يک محيط امن و تحت مراقبت و در ساعاتی که والدين به دليل اشتغال قادر به نظارت بر روی فرزندان خود نيستند؛ به عمل می آيد. فعاليت ديگری که در اين مکان اجرا می گردد؛ برنامه "باشگاه مدارس راهنمايی" است. در اين برنامه، دانش آموزان ياد می گيرند که چگونه در محيط های ناشناخته که دسترسی به ديگران وجود ندارد؛ در کارهای خود موفق گردند. اين برنامه شامل اجزايی است از جمله "کارهای خدماتی" که در آن دانش آموزان خدمات خاصی را طراحی و بکار می گيرند و حس مراقبت از ديگران را در خود پرورش می دهند و با جامعه پيوندی مستحکم برقرار می سازند. قسمت ديگری از اين برنامه، "باشگاه ماجراجويان" نام دارد که وسيله تفريح در فضاهای باز مانند پياده روی و کوه پيمايی، دوچرخه سواری، صخره نوردی، کاياک رانی و اردو را فراهم می آورد.

برنامه "ابزارهای شاد و مفرح"، بعد خلاقانه شرکت کنندگان را پرورش می دهد و "باشگاه آشپزی"، طرز پختن غذا را بصورت عملی و توسط سر آشپزهای حرفه ای آموزش می دهد. "باشگاه فيلم" با همکاری جشنواره فيلمهای اسپن، آموزش فيلمسازی را به دانش آموزان بر عهده می گيرد و در کنار آن، "باشگاه فرهيختگان" در آموزش دروس دانش آموزان و با سرپرستی "جامعه افتخارات ملی دبيرستانهای اسپن" همکاری می کند.

"گروه مشاورين مدارس راهنمايی" وظيفه شناسايی برنامه ها و فعاليتهای بالقوه جهت بکارگيری آنها را در دستور کار خود دارد.

بطور کلی، برنامه های تابستانی، رقابت را در هر دو بعد جسمی و روحی ايجاد می نمايند و با توجه به اينکه شهر "اسپن" از نظر جمعيت نسبت به شهرهای ديگر آمريکا در رده پايينتری قرار دارد؛ وجود اينهمه اماکن تفريحی می تواند الگويی برای شهرهای بزرگ ديگر کشورها باشد.

فهرست مطالب خبرنامه

 

مأخذ : http://www.aspenrecreation.com/

 

 

 

ویرایش شده توسط مدیریت

 

لینک داخل پست هارا حذف کنید

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...