رفتن به مطلب

کشور کوچکی که اینترنت ان در رده سوم جهان است (عکس)


ارسال های توصیه شده

ر فهرست کشورهایی که بیشترین سرعت اینترنت جهان را دارند تقریباً همه کشورهایی که در بالای جدول هستند را بیشتر افراد می*شناسند. در رده سوم این جدول اما نام کشوری به چشم می*خورد که احتمالاً خیلی کم اسم آن را شنیده*اید: آندورا.

http://www.irannaz.com/up/image3/0.729342001375214708_irannaz_com.jpg

در شاخص دانلود کشورهای مختلف آندورا با سرعت دانلود ۲۳/۳۸ مگابیت در ثانیه در رده سوم جهان قرار گرفته است؛فهرستی که در آن نام ایران در رده ۱۶۵به چشم می*خورد ! آندورا که ساکنان آن می*توانند از یکی از سریعترین سرویس*های اینترنت جهان استفاده کنند کلاً حدود ۴۶۸ کیلومتر مربع وسعت دارد و جمعیت آن فقط حدود ۸۴ هزار نفر است. این کشور کوچک که کمتر نامش شنیده شده درکوه*های پیرنه بین دو کشور فرانسه و اسپانیا قرار گرفته و به لطف آب و هوای خوب و صنعت توریسم مردمش حسابی در رفاه و خوشی به سر می*برند. ۸۰ درصد تولید ناخالص ملی آندورا را گردشگری تشکیل می*دهد. تنها دو درصد از زمین*های این کشور کوهستانی قابل کشت است و به همین خاطر اقتصاد این کشور درآمد زیادی از غلات و سبزیجات کاشته شده به دست نمی*آورد. آندورا لاولا پایتخت این کشور با قرار گرفتن در ارتفاع هزار و ۲۳ متری از سطح دریا مرتفع*ترین پایتخت اروپا به حساب می*آید. سالانه ۲/۱۰ میلیون گردشگر به این کشور کوچک می*روند و حسابی در آنجا پول خرج می*کنند. این کشور کوهستانی به ویژه برای ورز*ش زمستانی موقعیت بسیار مناسبی دارد و خیلی*ها در اروپا برای اسکی این کشور را انتخاب می*کنند.

 

علاوه بر این آندورا به عنوان بهشت مالیات شناخته می*شود و ساکنان آن از پایین بودن میزان مالیات لذت می*برند. واحد پول این کشور یورو است اما عضو اتحادیه اروپا نیست و از سیاست*های آن پیروی نمی*کند. به همین خاطر خیلی از پولدارهای اروپا این کشور کوچک را برای زندگی انتخاب می*کنند و یک بهشت واقعی برای کسانی است که دلخوشی از پرداخت مالیات ندارند. معافیت گمرگی اجناس مصرفی هم یکی از جاذبه*های این کشور به حساب می*آید! هوای خوب کوهستانی،رفاه و پول*هایی که گردشگران به آندورا می*روند باعث شده که امید به زندگی در این کشور ۸۲ سال باشد و در جدول شاخص امید به زندگی جهان این کشور در رده چهارم قرار بگیرد.

 

http://www.irannaz.com/up/image3/0.925543001375214708_irannaz_com.jpg

کشوری بدون نیروی نظامی

 

حکومت آندورا میان رئیس*جمهور فرانسه و اسقف اعظم ناحیه اورخل کشور اسپانیا مشترک است. نمایندگانی دائمی از سوی این دو مرجع، کشور را اداره می*کنند. آندورا ارتش به معنای مرسوم کشورهای دیگر ندارد و دو کشور فرانسه و اسپانیا مسئولیت حفاظت از خاک این کشور را بر عهده دارند. زبان رسمی آندورا،کاتالان است اما مردم آن به زبان*های اسپانیایی،پرتغالی و فرانسوی هم حرف می*زنند. نخست وزیر آندورا رئیس دولت به حساب می*آید و کارهای اجرایی کشور را مدیریت می*کند.

 

تا سال ۱۹۹۳ نظام سیاسی آندورا روشنی لازم و جدایی قوا را نداشت و تنها در این سال با اصلاحات صورت گرفته بود که آندورا توانست سرانجام عضو سازمان ملل و شورای اروپا شود. قانون*گذاری بر عهده دولت و پارلمان است و دولت به تنهایی قوای اجرایی کشور را در دست دارد. پارلمان آندورا به نام شورای عمومی شناخته می*شود و ۲۸ تا ۴۲ عضو دارد. اعضای آن ۴ سال یکبار انتخاب می*شوند. در حال حاضر آنتونی مارتی،نخست وزیر آندورا است. در صورتی که رئیس دولت از عمل*کرد پارلمان راضی نباشد می*تواند از نمایندگان رئیس جمهور فرانسه و اسقف اعظم اورخل بخواهد که پارلمان را منحل و انتخابات جدید برگزار کند. در مقابل هم با امضای یک پنجم نمایندگان استیضاح نخست وزیر صورت می*گیرد و در صورت رأی اکثریت وی از پست خود برکنار می*شود.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...