رفتن به مطلب

اتصال ایران و روسیه از طریق راه آهن


NeDa

ارسال های توصیه شده

مهدی سنایی سفیر کشورمان در روسیه اعلام کرد: عملیات ساخت خط راه آهنی که ایران و روسیه را از طریق جمهوری آذربایجان به همدیگر متصل می کند به زودی پایان خواهد یافت.

 

به گزارش ایرنا، سنایی روز جمعه در دیدار با الکساندر یاکونین مدیر عامل شرکت دولتی راه آهن روسیه در نشست اقتصادی ˈگورنو آلتایسکˈ در جنوب شرق سیبری، درباره چشم انداز توسعه همکاری های تهران و مسکو با وی گفت و گو کرد.

 

سفیر کشورمان در روسیه در این دیدار گفت: طرح اتصال دو کشور به همدیگر از طریق راه آهن در عمل کامل شده و تنها 40 کیلومتر باقی مانده است که باید تکمیل شود. ضرورت دارد که خدمات ریلی میان ایران و روسیه در اسرع وقت از سرگرفته شود.

 

سنایی افزود: علاوه بر این چهار طرح مشترک دیگر میان دو کشور در حوزه حمل و نقل ریلی وجود دارد که برقی کردن خطوط راه آهن از مهم ترین آنهاست.

 

دیدار سفیر کشورمان با مدیرعامل شرکت دولتی راه آهن روسیه روی موضوعات مرتبط با امکان توسعه همکاری ها میان ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا متمرکز بود.

 

سنایی در این باره اظهار داشت: ایران توجه ویژه ای به این اتحادیه دارد و از فعالیت های آن حمایت می کند.

 

وی افزود: ما با روسیه و دیگر کشورها گفتمان خوبی داریم.

 

سفیر کشورمان در روسیه اضافه کرد: در این دیدار ما درباره توسعه روابط میان ایران و روسیه و گفت و گوی تمدن ها نیز بحث و تبادل نظر کردیم به ویژه که ایران مبتکر ایده گفت و گوی تمدن ها در جهان بوده است.

 

سنایی ادامه داد: روسیه کشور دوست ماست و همکاری های دو کشور برای ما بسیار حایز اهمیت است.

 

نشست بین المللی اقتصادی ˈگورنو-آلتایسکˈ با هدف فراهم کردن زمینه های توسعه منطقه سیبری روسیه با حضور کارشناسان و مقام های روسی و برخی کشورهای خارجی برگزار شد.

 

 

بولتن

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...