رفتن به مطلب

معرفی تیم ملی فوتبال الجزایر در جام جهانی 2014


saleh

ارسال های توصیه شده

آشنایی با کشور الجزایر:

 

اَلجَزایر (به عربی: الجزائر) کشوری است در شمال قاره آفریقا، میان مراکش و تونس. پایتختش الجزیره نام دارد. مردم الجزایر عرب و بربر هستند، و دین رسمیشان اسلام و مذهبشان سنی است. مساحت آن ۲/۳۸۱/۷۴۱ کیلومتر مربع و در آمار سال ۲۰۰۹ (میلادی) جمعیت آن ۳۵/۳۶۹/۰۰۰ نفر بودهاست. زبان رسمی الجزایر عربی است ولی به زبان فرانسوی وبربر نیز صحبت میکنند.

http://www.aurasms.com/wp-content/uploads/2013/10/Algeria.png

 

فوتبال الجزایر:

 

http://www.tarafdari.com/sites/default/files/contents/user22475/news/thumbnail/algeria-national-football-team-predictions-2014-fifa-world-cup-brazil.jpg

 

 

 

http://img.asemooni.com/jersey-2014-algeria.jpg

 

 

 

بازیکنان:

 

الجزایر فهرست 23 نفره خود را برای جام جهانی به فیفا معرفی کرد

 

به گزارش سایت خبری ولگردی مربی الجزایر اسامی 23 بازیکن را برای حضور در جام جهانی اعلام کرد

الجزایر در گروه آخر رقابت های جام جهانی با بلژِیک ،روسیه و کره جنوب همگروه است

به نقل از فارس کادر فنی این تیم آفریقایی در آخرین ساعات باقیمانده از مهلت نهایی فیفا، 23 بازیکن را برای حضور در جام جهانی اینچنین برگزید:

 

محمد لامین، رئیس امبولای(زسکا صوفیه)، سدریک سی محمد، کارل مدجانی(والنسین)، عیسی ماندی(رمس)، عیسی مندی (رمس)، مجید بوگروا(لخوویا)، فوزی غلام (ناپولی)، رفیق حلیش (آکادمیکا)، عیسی بلکلام(واتفورد)، لیسن کادامورو(مایورکا)، جمال مصباح(لیورنو)، مهدی مصطفی(آژاکسیو)، صوفیان فاقولی(والنسیا)، سفیر تایدر(اینترمیلان)،مهدی لاسن(ختافه)، عبدلرحمان جابو (باشگاه آفریکن)، یاسین براهیمی(گرانادا)، نبیل بنطالب(تاتنهام)، حسن یبدا(اودینزه)، ریاض ماهرز(لسترسیتی)، اسلام اسلیمانی(اسپورتینگ لیسبون)،حلال سودانی (دیناموزاگرب)، نبیل کیلاس(پورتو)

 

تاریخچه:

تیم ملی فوتبال الجزایر واقع در قاره آفریقا تیمی نه چندان مطرح در سطح این قاره بشمار می رود. الجزایر 3 بار در سالهای ۱۹۸۲ و ۱۹۸۶ و 2010 در جام جهانی شرکت کرده است.

از رقبای سنتی تیم ملی الجزایر را میتوان تیم های مراکش ، تونس و مصر که به تازگی تبدیل به یک رقیب اصلی برای این تیم شده است را نام برد.

- جام جهانی 1982 اسپانیا

در اولین حضور تیم ملی فوتبال الجزایر در جام جهانی مصادف شد با اولین روز این مسابقات و رویارویی به قهرمان قاره اروپا ، آلمان غربی که تیم ملی الجزایر با پیروزی 2-1 از سد این تیم گذشت . الجزایر با تیم های آلمان غربی ، اتریش و شیلی هم گروه بود که از تیم ملی اتریش با نتیجه 2-0 شکست خورد و با تیم ملی شیلی با نتیجه تساوی به کار خود پایان داد .

- جام جهانی 1986 مکزیک

تیم ملی فوتبال الجزایر برای بار دوم وارد رقابت های جام جهانی در کشور مکزیک شد . این بار با تیم های برزیل ، اسپانیا و ایرلند شمالی هم گروه شد که یکی از سخترین گروه های این دوره از جام جهانی بود .

تیم الجزایر در اولین بازی خود در 3 ژوئن در مقابل ایرلند شمالی با تساوی 1-1 به کار خود پایان داد و در مقابل تیم ملی برزیل و اسپانیا به ترتیب با نتیجه 1-0 و 3-0 تن به شکست داد و با یک امتیاز از گردانه رقابت ها حذف شد .

- جام ملت های آفریقا 1990 الجزایر

کشور الجزایر میزبان هفدمین دوره جام ملت های آفریقا در سال 1990 شد تیم ملی الجزایر با تیم های نیجریه ، ساحل عاج و مصر هم گروه شد و با عنوان تیم اول با کسب 9 امتیاز از گروه خود با همراه تیم ملی نیجریه به مرحله نیمه نهایی صعود کرد.در مرحله نیمه نهایی مسابقات تیم ملی الجزایر موفق شد با نتیجه 2-1 تیم ملی سنگال را از پیش رو بردارد تا در فینال حریف تیم ملی نیجریه شود که با نتیجه 1-0 در مقابل این تیم اولین قهرمانی خود را در جام ملت های آفریقا جشن بگیرد.

- جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی

تیم ملی الجزایر برای سومین بار پا به عرصه رقابت های جام جهانی گذاشت و با تیم های آمریکا ، انگلیس و اسلونی هم گروه شد و در اولین بازی خود در مقابل اسلونی در 13 ژوئن یال 2010 با نتیجه 1-0 تن به شکست داد. در دومین بازی خود تیم ملی انگیس را با نتیجه تساوی بدون گل متوقف کرد و در آخرین بازی در مقابل آمریکا با نتیجه 1-0 شکست خورد و این بار هم وداع تلخی را با جام تجربه کرد.

در سال 1984 تیم ملی فوتبال الجزایر در آخرین روز از مرحله مقدماتی گروه دوم رقابت های فوتبال جام ملت های آفریقا با تیم ملی نیجریه دست به تبانی و تیم ملی غنا علی رقم برتری 1-0 مقابل مالاوی از راه یابی به مرحله بعد باز ماند و تیم ملی نیجریه که به یک امتیاز نیاز داشت از این گروه صعود کرد و بعد از گذشت 28 سال در سال 2012 مدافع پیشین تیم فوتبال الجزایر از این ماجرا پرده برداری کرد .

 

افتخارات:

جام ملت های آفریقا :

1 بار قهرمانی در سال : 1990

1 بار نایب قهرمانی در سال : 1980

2 بار مقام سومی در سال های : 1984، 1988

مسابفات مدیترانه :

 

1 بار مدال طلای رقابتهای مدیترانه در سال : 1975

1 بار مدال نقره رقابتهای مدیترانه در سال : 1993

1 بار مدال برنز رقابتهای مدیترانه در سال : 1979

 

شعار تیم ملی فوتبال الجزایر در جام جهانی 2014:

 

جنگجویان صحرا در برزیل

 

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/c2/Logo-FAF-DZ.svg/553px-Logo-FAF-DZ.svg.png

 

 

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...