رفتن به مطلب

ارتباط ریزش موی سر در آقایان با حملات قلبی


yasi

ارسال های توصیه شده

[h=1] ارتباط ریزش موی سر در آقایان با حملات قلبی

[/h]

 

 

مطالعه تكان دهنده ای در یكی از دانشگاههای آمریكا نشان داد كه ریزش مو در قسمت بالای سر در آقایان احتمال ابتلا به حملات قلبی را افزایش می دهد و هر چقدر ریزش بیشتر شود، این احتمال بیشتر می شود.

 

 

مقدار هورمون تستوسترون در خون مردانی كه دچار طاسی سرمی شوند، بیشتر از حد طبیعی است.

 

 

هورمون تستوسترون باعث افزایش فشار خون و تشكیل لخته خونی و نیز كاهشHDL (كلسترول خوب) می شود ، در نتیجه خطر ابتلا به حملات قلبی را افزایش می دهد .

 

 

هورمون تستوسترون باعث طاسی سر نمی شود ولی در بدن تبدیل به دی هیدروتستوسترون می شود كه این هورمون می تواند باعث ریزش مو شود .

 

 

ممكن است مطالعات آتی نشان دهد كه دارویProscar كه از طاسی سر پشگیری می كند، می توانداز حملات قلبی نیز پیشگیری كند . پزشكان دارویPropecia را برای درمان طاسی سر تجویز می كنند كه این دارو جلوی عمل دی هیدروتستوسترون را می گیرد .

 

 

دی هیدروتستوسترون باعث رشد سلول های عضلانی صاف می شود كه سرخرگ ها را مسدود می كنند. ممكن است تحقیقات درآینده اثرPropecia را در جلوگیری از حملات قلبی ثابت كند .

 

 

این مطالعه باعث شد تحقیقاتی در مورد داروهایی كه برای درمان طاسی سر استفاده می شوند ، انجام شود تا معلوم شود آیا این داروها می توانند باعث پیشگیری از حملات قلبی شوند ؟

 

 

البته مطلب فوق، مطالعه ای است كه در كشور آمریكا انجام شده است و صد در صد تایید شده نیست و تحقیقات دیگر در این زمینه ادامه دارد. بنابراین اگر شما دچار ریزش مو هستید، با خواندن این مطلب فكر نكنید كه حتماً به حمله قلبی دچار خواهید شد.

 

 

قصد ما اطلاع رسانی به شماست و سعی می كنیم تا جایی كه امكان دارد جدید ترین خبرهای علمی را از سایت های علمی دنیا به دست آورده و ترجمه آن را خدمت شما ارائه دهیم تا از تحقیقات و پیشرفت های علمی در زمینه پزشكی یا تغذیه ای مطلع باشید. ولی بعضی از این موارد صد در صد اثبات شده نیست و ممكن است به عنوان یك تحقیق اولیه صورت گرفته باشد.

 

تبیان

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...