رفتن به مطلب

در تابستان مراقب ریزش موی سر باشید


yasi

ارسال های توصیه شده

در تابستان مراقب ریزش موی سرباشید

 

 

 

ریزش موی سر در فصل تابستان به علت تعریق بیشتر افزایش مییابد.

 

 

دكتر مرضیه مؤذنزاده ضمن بیان این مطلب اظهارداشت: با شروع فصل گرما یكی از مهمترین مشكلات پوست و مو، تعریق زیاد است.

 

 

وی گفت: عرق حاوی نمك، اوره، مواد آنتی باكتریال و ترشحات غدد چربی پوست است كه محیط مناسبی را برای افزایش رشد فلور ( میكروارگانیسم های ) طبیعی پوست سر اعم از قارچهای سطحی و عوامل باكتریال ایجاد میكند.

 

 

دكتر مؤذن زاده خاطر نشان كرد: التهاب پوست كف سر و ترشحات غدد چربی به صورت خارش و ریزش پوست بروز میكند و با استحمام مكرر و استفاده از شامپو و كرمهای مناسب میتوان از بروز این بیماری پیشگیری كرد.

 

 

این متخصص گفت: در شرایط عادی ۸۵ درصد از موهای سر در فاز رشد و ۱۵ درصد در فاز ریزش و یا بینابینی هستند كه در فصل تابستان ریزش مو ۵ـ۴ درصد افزایش می یابد.

 

 

وی تصریح كرد: اصولاً در فازهای رشد مو، یك یا دو فاز ریزش طبیعی مو وجود دارد كه یكی از این فازها در مرداد و شهریور است.

 

 

دكتر مؤذن زاده با اشاره به استفاده بیشتر از استخر و دریا در فصل تابستان گفت: به علت وجود موادی مثل كلر و ضدعفونی كنندهها در آب استخر و استفاده افراد مختلف از این امكانات، بیماری های واگیردار پوستی شیوع بیشتری دارد.

 

 

وی افزود : كلر موجود در آب استخرها موجب تغییر رنگ موی سر میشود، بخصوص در موهای رنگ شده و بلوند، زمینه ای از رنگ سبز را ایجاد میكند.

 

 

دكتر مؤذنزاده با تاكید بر علل متفاوت ریزش مو گفت: متاسفانه هیچ تست خاصی برای بررسی ریزش مو وجود ندارد. اما علل متفاوتی مثل زمینههای ارثی، فصلی، تغذیهای ، مصرف داروها و شرایط هورمونی خاص میتوانند بر روی ریزش مو موثر باشند.

 

 

وی با اشاره به شیوع اعمال جراحی در فصل تابستان گفت: در تابستان به علت تعطیلی مدارس اعمال جراحی انتخابی مثل عمل ترمیمی بینی و دیگر اعمال اصلاحی انجام میشود و استرش ناشی از علل جراحی میتواند یكی از علل مهم ریزش موی سر باشد.

 

 

این متخصص پوست و مو در پایان خاطرنشان كرد: حمام روزانه با شامپوهای مناسب در فصل تابستان بهترین راه مبارزه با ریزش موی سر است.

 

 

تبیان

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...