رفتن به مطلب

نشانه های رفتاری یه دوست بد چیست؟؟؟


SaHaR

ارسال های توصیه شده

http://www.taknaz.ir/user_files/L140184393936.jpg

یک دوست بد در اهداف شما مداخله کرده و دوست ندارد موفقیتتان را ببیند. علت آن عدم احساس امنیت او است.

دوستان بخش مهمی از زندگی بیشتر مردم هستند. دوستان خوب کیفیت زندگی را افزایش میدهند و به شما کمک میکنند جنبه مثبت وقایع را ببینید. آنها در مواقع سختی و خوشی در کنار شما هستند. اما دوستی منفی به شما آسیب رسانده و باعث میشود احساس کنید مورد سوء استفاده قرار گرفتهاید. تشخیص دوستیهای بد میتواند باعث شود که خصوصیتهایی که افراد نامناسب را به سمت شما جلب میکند در خود تغییر دهید.

 

آیا میتوانید خودتان باشید؟

نباید لازم باشد به خاطر این که مورد پذیرش دوستتان واقع شوید، روش صحبت کردن، لباس پوشیدن و اعمال خود را تغییر دهید. یک دوست بد میخواهد شما را تغییر دهد تا به شکل او یا تصور او از چیزی که شما باید باشید، در آیید. او به دنبال شناختن شما نیست. اگر متوجه شدید وقتی با دوستتان هستید بیشتر وقتتان را با حرفهای بی اساس و بی ارزش میگذرانید، احتمالا ارتباط ضعیفی بین شما وجود دارد. این وضعیت نشانه این است که باید تغییر ایجاد کنید. حرفهای بی اساس ممکن است دامنگیر شما شده و به شما احساس بدی نسبت به خودتان بدهد.

 

عدم امنیت و حسادت

یک دوست بد در اهداف شما مداخله کرده و دوست ندارد موفقیتتان را ببیند. علت آن عدم احساس امنیت او است. گاهی اوقات نیز احساس حسادت عمیق او مانع ارتباط واقعی و احساس شادی برای دوستی که سخت تلاش کرده تا رویاهایش را به واقعیت تبدیل کند، میشود. حتی او ممکن است تا جایی پیش برود که سعی کند شما را با تشویق به رها کردن اهدافتان و ایجاد احساس بد درباره خودتان، از مسیرتان منحرف کند. وقتی در یک رابطه دوستی، معمولاً یک طرف از خود میگذرد و طرف مقابل خودخواهانه رفتار میکند، رابطه محکوم به فناست.

 

ویژگیهای منفی

دوستان میتوانند ویژگیهایشان را به هم منتقل کنند. به همین دلیل مهم است که دقت کنیم با چه افرادی وقتمان را میگذرانیم. به مرور زمان اگر متوجه شدید پس از صرف زمان با دوستتان احساس بدی دارید یا خصوصیات منفی دارید که پیش از این نداشته اید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که دوستیتان را دوباره ارزیابی کنید. دوست بد اغلب ویژگیهای بدی در شما ایجاد و یا القا میکند. دوست بد میخواهد شما را در مشکلات خود گرفتار کند.

 

رضایت خاطر

دوستی که از شما استفاده میکند، شما را گرفتار میکند و انرژی شما را هدر میدهد، برای شما مناسب نیست. دوست بد کسی است که فقط زمانی به سراغ شما میآید که افسرده یا گرفتار است و به کمک شما نیاز دارد تا احساس بهتری پیدا کند و پس از آن به دنبال کار خود میرود تا دفعه بعد که همین اتفاق میافتد. مثال دیگر دوست بد، کسی است که همیشه باید از او تعریف کرد و نمیتوان در مورد هیچ مسألهای در دوستی با او بحث نمود. مشکلات از سمت او هرگز حل نمیشوند اما او بدون هیچ مشکلی به ایرادهای شما اشاره میکند.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بایگانی شده

این موضوع بایگانی و قفل شده و دیگر امکان ارسال پاسخ نیست.

×
×
  • اضافه کردن...